PDA

View Full Version : مشکل Edit کردن در گزارش گیری با FastReport

nasr
یک شنبه 24 اسفند 1382, 14:21 عصر
سلام

اگه در مثالهای FastReport دیده باشید وقتی روی Preview گزارش ها دابل کلیک می کنیم یه محیطی مثل محیط Design باز می شه که می شه مثلا اگه در متن غلط املایی وجود داشت تصحیح کنیم بعد Print بگیریم

حالا سوال

1 - چگونه باید اینکار را کرد یعنی من یه ریپورت درست کرده ام ولی وقتی دابل کلیک می کنم اون محیط که عرض کردم باز نمیشه و نمیتونم اصلاح کنم

2 - آیا میشه کاری کرد که مثلا این غلط املایی که ما تصحیح کردیم در بانک هم تصحیح بشه

یک شنبه 24 اسفند 1382, 15:14 عصر
سلام

چگونه باید اینکار را کرد یعنی من یه ریپورت درست کرده ام ولی وقتی دابل کلیک می کنم اون محیط که عرض کردم باز نمیشه و نمیتونم اصلاح کنم
یه کمی روی مثال های خود FastReport وقت بزاری باز میشه :wink: چون تمام مثالهای FastReport دارای چنین حالتی هستند. توصیه میکنم یکی از آن ساده تر ها را انتخاب کنی تا زیاد سردرگم نشی.

آیا میشه کاری کرد که مثلا این غلط املایی که ما تصحیح کردیم در بانک هم تصحیح بشه
این غلط املایی اگر از فیلدهای بانک باشه نه نمی شود ولی از اگر از جمله های ثابت ریپورت باشه که در هنگام DesignTime نوشته شده باشد جواب مثبت است (البته به شرط Save کردن)

moradi_am
دوشنبه 25 اسفند 1382, 07:18 صبح
برای designe :

frReport1.LoadFromFile('test.frf');
frReport1.DesignReport;

برای تغییرات هم نظر آقای طاها متین است

nasr
دوشنبه 25 اسفند 1382, 12:45 عصر
باز هم مشکل حل نشد

مهدی کرامتی
دوشنبه 25 اسفند 1382, 13:49 عصر
برای فعال کردن امکان طراحی گزارش در هنگام اجرای برنامه میبایست یک کامپوننت frDesigner بر روی همان فرمی که کامپوننت frReport هست قرار دهید.

nasr
دوشنبه 25 اسفند 1382, 15:01 عصر
ِسلام
آقا خیلی متشکرم

اگه اون قسمت دوم سوالم را هم جواب بدید دیگه خیلی خوش به حالم می شه

قسمت دوم سوالم این بود

که این اصلاحی یا تغییری که ما انجام می دیم در بانک هم ذخیره بشه البته نه در طراحی ریپورت فقط اصلاح غلط های املایی

ممنونم

مهدی کرامتی
دوشنبه 25 اسفند 1382, 16:00 عصر
گزارشی که بر روی صفحه Preview میشود در حقیقت یک صفحه Render شده است و امکان ذخیره مجدد آن در سیستم وجود ندارد (البته اگر منظورتون عبارات ساخته شده از روی رکوردهای دیتابیس باشد).

در مجموع FastReport از یک رویه یک طرفه پیروی میکند و Interactive نیست.