PDA

View Full Version : اشکال این query چیه ?

ealvandi
یک شنبه 12 فروردین 1386, 13:40 عصر
متن خطا

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'show ) VALUES ( '' , 'زنجان' , 'زنجان', 'زنجان -

متن QUERY

INSERT INTO melk_info (id , ostan , shahrestan, mantagheh , melk_type , malek_name , address , eslahi , nama , zirbana , masahat ,toole_bar , moghe_melk , tedad_khab , tel_lines , bana_years , tabaghat_no , t_v_t , vahed_no ,tabagheh_no ,sokoonat , balkon_metraj , ertefae , edari_metraj , kari_metraj , sooleh_metraj , kaf , kabinet , sakht_javaz ,kar_javaz , sanad_type , garma_system , tahvieh_system , gaz , sona , jakoozi , estakhr , asansor , parking ,anbari , iphone , shoomineh , center_anten , remote_door , repair , foroosh , g_v_z , foroosh_dolar , vam ,vam_dolar , aghsat_dolar , rahn , rahn_dolar , pish , ejareh_mahaneh , tamdid_mojadad , mojer_vaez , tedad_mojer ,pish_foroosh , m_g_d , pish_dolar , m_p_g , kesh_zamin , kesh_metraj , kesh_emkanat , kesh_type , comment ,reg_date , reg_time, del_date ,del_time , show ) VALUES ( '' , 'زنجان' , 'زنجان', 'زنجان - سعدی شمالی' , 'آپارتمان' , 'الوندی' ,'۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱', '' , 'آجر' , '' , '' ,'' , 'جنوبی' , '' , '' , '' , '' , '' , '' , '' ,'بله' , ' , ' , ' , ' , ' , 'سیمان , 'ندارد , 'تجاری ,'دارد' , 'غیره' , 'ندارد', 'ندارد' , 'خیر' , 'خیر' , 'خیر' , 'خیر' , 'خیر' , 'خیر' ,'خیر', 'خیر' , 'خیر' , 'خیر' , 'خیر' , 'خیر' , 'بلی' , '' , '' , 'خیر' ,'' , '' , 'خیر' , '' , '' , '' , '' , '' , '' ,'خیر' , '' , '' , '' , 'خیر' , '' , '' , '' , 'ssss' , '86/01/12' , '13:59:24' , '' , '' , 'خیر' )

با تشکر

moohssenn
یک شنبه 12 فروردین 1386, 21:28 عصر
1 - توی قسمت Values ها چند تا ایراد به کارگیری از سینگل کوتیشن وجود داره
2 - فیلدهائی با نام show , repair , .. که از دستورات Mysql است بهتره نامش عوض بشه ( روی برخی ورژنها مشکل داره این مشکلو خودم با نام فیلدها داشتم )
3 - همان طور که حتما میدونید Insert را به دو صورت میتوان نوشت که هم نام فیلدها را نوشت و هم برای تمامی فیلدها بدون نوشتن نام فیلدها value تعریف کرد که با توجه به اینکه تعداد فیلدها تون زیاده فکر کنم از نوع دوم استفاده نمائید .

peyman1987
دوشنبه 13 فروردین 1386, 02:13 صبح
دوست عزیز اول یه تذکر دوستانه بهت بکنم که در اصول طراحی پایگاه داده همچین جدولی با این تعداد فیلد نباید ساخت. این جدول حداقل باید در قالب سه تا جدول مرتبط بهم طراحی بشه.
حالا بگذریم ولی فکر میکنم طول یکی از فیلدهات که بخاطر شلوغی و فارسی نوشتن من نتونستم پیداش کنم ( احتمالا همون فیلدی که مقدارش رو زنجان - سعدی شمالی دادی ) رو کمتر از طول مقداری که بهش میدی دادی.

tabib_m
دوشنبه 13 فروردین 1386, 17:48 عصر
2 - فیلدهائی با نام show , repair , .. که از دستورات Mysql است بهتره نامش عوض بشه ( روی برخی ورژنها مشکل داره این مشکلو خودم با نام فیلدها داشتم )
راه حل ، عدم استفاده از این نامها نیست.
بلکه باید از این کاراکتر در دو طرف اسم فیلد استفاده کرد: `
سعی کنید این نکته رو همیشه رعایت کنید!

فکر میکنم طول یکی از فیلدهات که بخاطر شلوغی و فارسی نوشتن من نتونستم پیداش کنم ( احتمالا همون فیلدی که مقدارش رو زنجان - سعدی شمالی دادی ) رو کمتر از طول مقداری که بهش میدی دادی.
بدون عبارات پرانتزی:

فکر میکنم طول یکی از فیلدهات ... رو کمتر از طول مقداری که بهش میدی دادی.
مشکلی نیست.
در این صورت خود MySql به صورت خودکار متن مورد نظر رو میبره!
در کل ، اصلا اروری که دریافت شده ، نشانگر غلط بودن سینتکس Query هست (که کاملا مشهوده)، نه ساختار جدول و ...

موفق باشید.