PDA

View Full Version : آموزش دو بوتی کردن ویندوز

Spentman
دوشنبه 13 فروردین 1386, 21:35 عصر
با عرض سلام خسته نباشید
امیدوارم که تعطیلات نوروزی بهتون خوش گزشته باشه
1 سوال داشتم میدونم که اینجا ، جای درستی برای مطرح کردن این سوال نیست ولی مجبورم تا همین الان هم 8 بار ویندوز عوض کردم اونم بعد دو یا سه روز !!! کلی هم در اینترنت سرچ کردم .
من اول ویندوز Vista HomePrimium رو روی درایو C نصب کردم و بعد هم ویندوز XP رو روی درایو D ( قبل از نصب ویندوز اکس پی ویستا به طور خودکار بالا می یومد ) حالا بعد از اینکه ویندوز اکس پی رو نصب کردم دیگه خود به خود وارد ویندوز اکس پی میشه و اصلا صفحه ی مشکی برای انتخاب نوع سیستم عامل نمایش داده نمیشه .
با نرم افزار های سیستم کاماندر و بوت مجیک و پارتیشن مجیک هم کار کردم ولی هیچ کدوم جواب ندادن البته فایل Boot.ini هم به صورت زیر ( که لینک دانلود فایل رو هم گزاشتم به علت اینکه در سایت دستورها بد نوشته میشن و متوجه ی دستور نمیشین ) ادیت کردم که صفحه انتخاب سیستم عامل ظاهر میشه ولی بعد از انتخاب ویندوز ویستا یک صفحه ی مشکی میاد ( که تا ابد مشکی میمونه )‌ و داخل ویندوز نمیره که فکر کنم درست ادیت نکردم به هر حال اگه کسی لطف کنه و مشکل منو حل کنه خیلی ممنون میشم .
ممنون
دانلود فایل Boot.ini (http://mehrdad-developer.persiangig.com/Question/Boot.ini)

adaman
سه شنبه 14 فروردین 1386, 02:27 صبح
شما فک کنم اول ویندوز XP رو نصب کنین بعد از طریق XP ویستا رو نصب کنین مشکلتون حل میشه.
معمولا در حالت نرمال ویندوز ورژن جدید آخر نصب میشه که خودش پیکربندی بوت رو انجام می ده.
در مورد boot.ini هم اینکه ، فرآیند راه اندازی فقط شامل این فایل نیس ، عوامل دیگه ای هم هستن.
در مورد اون نرم افزارها هم فک کنم باید پشتیبانی کنن ویندوز ویستا رو ، آخرین ورژنشونو امتحان کن.
تو سایتشون هست که چیارو ساپورت می کنن.

senator_aka
سه شنبه 14 فروردین 1386, 10:41 صبح
سلام دوست عزیز.

من هم می گم اول ویندوز xp را نصب کن بعد ویندوز vista ، آخه ویندوز xp که نمی تونه ویندوز vista را شناسایی کنه چون در زمان اون چنین ویندوزی وجود خارجی نداشت.
در مورد boot هم باید گفت این فایل فقط آدرس های فایل های مورد نیاز برای boot کردن را در خود دارد و فایل های اصلی بوت جای دیگه ای هستن پس بی خیال این فایل شوو.

با این کار مشکلت حتما حل می شه!!!

اما جای این سوالات اینجا نیستااااااااااااااااااااا اااااااااااااااا !!!.

تا اخطار از مدیر نگرفتی تاپیکت را هم پاک کن.