PDA

View Full Version : مشکل در BackUp گیری از بانک برنامه

Mohammadi_F
سه شنبه 14 فروردین 1386, 05:17 صبح
سلام
من یه برنامه دارم که با دلفی 6 و Access نوشتمش.
برای BackUp گیری هم از کمپوننت BackUpTools استفاده می کنم. ولی مشکلی که دارم اینه که وقتی از بانک می خوام Backup بگیرم پیام خطایی مبنی بر اینکه قادر به باز کردن بانک نیست رو میده که برای رفع این مشکل بایستی کلیه جداول رو بسته و ارتباط connection اون رو هم که از طریق ADOConnection برقرار میشه هم قطع کنم یعنی از دستور AdoConnection.close استفاده میکنم اما بعد از BackUp گیری وقتی می خوام دوباره ارتباط connection رو وصل کنم(AdoConnection.open) پیام خطا میده که نمی تونه فایل بانک رو باز کنه و مسیری رو هم که برای فایل بانک نشون میده مسیریه که من برای ذخیره backup تعیین کردم. در صورتی که من هیچ کاری با ConnectionString نداشتم .
ایراد کار کجاست؟
متشکرم.

_alish_
سه شنبه 14 فروردین 1386, 07:57 صبح
با سلام
با این کامپوننت کار نکردم ولی آنچه از توضیحاتتان مشخصه مسیر ConnectionString تغییر یافته پس بصورت کدینگ قبل از باز کردن Connection دوباره آنرا ست نمایید

Mohammadi_F
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 02:59 صبح
سلام
همین کار رو هم کردم یعنی قبل از قطع ارتباط ConnectionString رو ذخیره می کنم و بعد از انجام عملیات و قبل از اینکه دوباره ارتباط رو بخوام وصل کنم مقدار ذخیره شده رو به ConnectionString نسبت می دم ولی بازهم کار نمی کنه.

hedi
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 18:47 عصر
با سلام
اصلا هیج احتیاجی به کامپوننت نیست فقط کافی است که با یکسری توابع API آشنایی داشته
باشی بعد هم از FSO استفاده کنی می توانی خودت یک BackUp وRestore بسازی من خودم
همین کار را کردم اگر خواستی یه ندا همین جا بده تا نمونه کد را برات بذارم

Mohammadi_F
دوشنبه 20 فروردین 1386, 07:48 صبح
سلام
جناب hedi نیکی و پرسش؟
اگه امکان داره در مورد FSO هم توضیح بدید که چیه؟
ممنون.