PDA

View Full Version : وب سرویس

amir_masoud
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 01:44 صبح
سلام
من یه فرم دارم که کاربر باید اونو پر کنه و در سایت اطلاعاتی رو ثبت کنه . که حجم کار هم زیاده .
می خواستم ببینم می شه با مثلا یه وب سرویس کاری کرد که کاربر بتونه تو حالت عادی رویه سیستم این اطلاعات رو تویه یه برنامه وارد کنه و بعد به اینترنت وصل بشه و اطلاعات وارد شده رو وارد sql کنه .
بانک اطلاعاتی سایت sql هست و با vs2003 و .net1.1 طراحی شده .
در ضمن می خوایم اطلاعاتی که قبلا وارد شده باشه و هر بار تغییرات جدید اعمال بشه و اطلاعات جدید وارد بانک بشه .
به نظر شما بهترین روش برای انجام این کار چیست ( اصلا می شه با ساخت یه وب سرویس این کار رو انجام داد ؟ )

reza_rad
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 07:09 صبح
اصلا وب سرویس کارش چنین چیزی نیست!

می تونید از replication استفاده کنید ...
توی بخش sqlserver جستجو کنید replication مطالب مفیدی پیدا می کنید.

amir_masoud
جمعه 17 فروردین 1386, 11:55 صبح
سلام
من تویه بخش sql راجه به replication یه مطالبی خوندم ولی فکر کنم کاری که من می خوام بکنم با replication نشه . آخه تویه سایت من قراره که چند تا کاربر از چند شهر مختلف بتونن اطلاعات وارد سایت کنن .ضمن اینکه می خوایم زمانی که یه کاربر از یه شهر اطلاعاتی رو به بانک اضافه می کنه اطلاعاتی که دیگر کاربران وارد کردن تغییری نکنه و تویه بانک بمونه
ساده ترین راهی که می شه این کار رو کرد چیه ؟
.

hamed_bostan
جمعه 17 فروردین 1386, 15:22 عصر
با سلام
من نمی دونم دقیقا منظور دوستمون چیه ولی می تونی یه win application بتنویسی و فرمت رو روی اون طراحی کنی . کاربر بیاد اطلاعاتش رو داخل اون وارد کنه و بر حسب نیاز حتی اون اطلاعات رو یه جایی روی سیستمت ذخیره منی . بعد یه web service هم نوشته باشی که عمل insert اطلاعاتت رو روی database مربوط به هاست انجام بده . بعد از پر کردن فرم روی سیستمت با زدن یه دکمه به web service خودت connect شده و اطلاعات خودت رو به اون بفرستی . البته اگه منظورت رو درست فهمیده باشم

reza_rad
شنبه 18 فروردین 1386, 07:18 صبح
من تویه بخش sql راجه به replication یه مطالبی خوندم ولی فکر کنم کاری که من می خوام بکنم با replication نشه . آخه تویه سایت من قراره که چند تا کاربر از چند شهر مختلف بتونن اطلاعات وارد سایت کنن .ضمن اینکه می خوایم زمانی که یه کاربر از یه شهر اطلاعاتی رو به بانک اضافه می کنه اطلاعاتی که دیگر کاربران وارد کردن تغییری نکنه و تویه بانک بمونه
ساده ترین راهی که می شه این کار رو کرد چیه ؟

دقیقا مشکل شما با replication حل میشه.

فرض کن شما یه سرور داری توی تهران
و چند سرور توی شهرستان های شیراز - اصفهان و ....
حالا کاربر اصفهان - شیراز و ... اگه همه بخوان با سرور تهران در ارتباط باشن چند مشکل وجود داره:
1- بار کاری روی سرور تهران(مرکزی) خیلی زیاد میشه
2- در واقع کاربر مثلا شیراز نیازی شاید به داده های کاربر اصفهان نداشته باشه
و...

حالا برای حل این مشکلات replication اینو میگه:
شیراز دیتابیس خودشو داره - اصفهان دیتابیس خودش رو - مرکزی هم دیتابیس خودشو

کاربر شیراز توی شیراز دیتا وارد میکنه
کاربر اصفهان توی اصفهان و ....

در نهایت هر شب مثلا این داده ها از همه شهرستان ها replicate میشه به مرکزی.

hamed_bostan
شنبه 18 فروردین 1386, 07:53 صبح
دقیقا مشکل شما با replication حل میشه.

در نهایت هر شب مثلا این داده ها از همه شهرستان ها replicate میشه به مرکزی.

بهروز جان میشه مراحل فعالسلزی replicate و تنظیمات اون رو مطرح کنی؟
ممنون

reza_rad
شنبه 18 فروردین 1386, 08:00 صبح
بهروز جان میشه مراحل فعالسلزی replicate و تنظیمات اون رو مطرح کنی؟
ممنون

بازم منو با بهروز اشتباه گرفتی;)

توی تالار sqlserver خیلی دراینباره صحبت شده بگردی مطالب خیلی زیادی پیدا می کنی.

hamed_bostan
شنبه 18 فروردین 1386, 12:44 عصر
شرمنده رضا جان
نه اینکه ای« اقا بهروزتون زیاد ما رو به فیض رسوندن و چپ و راست خدمتمون رسیدن اسم اشون همه اش سر زبونمه .
شرمنده