PDA

View Full Version : نحوه بارگذازی صفحات

PrinceDotNet
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 14:58 عصر
سلام
خیلی از سایتها (که اکثرا با PHP طراحی شدن) وقتی که می خوان لود بشن به صورت طبقه ای لود می شن.یعنی از بالا شروع می کنن به لود شدن تا به پایین می رسن.
اما صفحه ای که من درست کردم به صورت کامل لود که شد نشون داده می شه.
می خواستم بدونم که این مشکل از طرز طراحی منه یا نه ؟

ممنون

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 15:23 عصر
ربطی به php یا چیز دیگه نداره . صفحه ات رو table های متعدد تقسیم کن . تا یکی یکی این table ها برات باز بشن . همه رو یه تیکه ساختی تا tag اون بسته نشه چیزی بت نشون نمی ده

PrinceDotNet
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 16:37 عصر
یعنی تگ های DIV باعث این موضوع میشه ؟
من اگر تبدیل به table کنم درست میشه ؟

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 16 فروردین 1386, 00:57 صبح
فقط اون نیست . صفحه رو با یک table هم مدیریت نکن چند بخشش کن و برو جلو

SabaSabouhi
دوشنبه 20 فروردین 1386, 00:20 صبح
با سلام
اگر بخواهیم صفحه را به چند Table تقسیم کنیم یه مشکل کوچولو براى من پیش مى‌یاد و اون هم اینه که براى مقدار دهى پهناى جدول پایینى چکار باید کرد؟ ( من تمام صفحاتم به صورت پویا ساخته مى‌شن)
در حال حاضر من تمام صفحه را با یک جدول پر مى‌کنم که شامل چند سطر هست و در سلول‌ها هم بسته به نیاز جدول‌هاى دیگرى قرار مى‌دم و نتیجه اینه که صفحه ظاهر منظم داره.
حالا اگه فرض کنیم صفحه رو به چند جدول تقسیم کنیم. اگر جدول اول 100% باشه و جدول دوم هم 100% تضمینى نیست که دو جدول درست مثل هم رسم بشه چون اگه طول یکى از دو جدول از صفحه بیشتر باشه جدول بزرگ مى‌شه اما جدول دیگه بزرگ نمى‌شه.

صبا صبوحى

ali_kolahdoozan
دوشنبه 20 فروردین 1386, 00:37 صبح
اصولا در وب این مسئله وجود داره . برای همینه که گاهی برنامه نویسان وب . طراحی صفحات وب را میبوسند و کنار میگذارند

صابر
دوشنبه 20 فروردین 1386, 11:14 صبح
اتفاقاً استفاده از DIV به جای TABLE باعث میشه که صفحه به صورت تکه تکه Load بشه.
یکی از بزرگترین اشتباهات برای صفحات سنگین اینه که یک Table بزرگ درست کنیم و همه چیز رو توی اون بریزیم.
چون مرورگر تا همه صفحه رو Render نکنه نمیتونه Table رو نشون بده.
بهترین کار شبیه سازی Tableها با DIV هست.

ali_kolahdoozan
دوشنبه 20 فروردین 1386, 13:26 عصر
دقیقا تائید میشود

SabaSabouhi
سه شنبه 21 فروردین 1386, 16:36 عصر
با سلام
براى من دو تا پرسش پیش آمده:
1. این tag رو چطورى مى‌شه به صورت برنامه نویسى ایجاد کرد؟ (Div)
2. چطورى مى‌شه اندازه‌ى Tableى که در Div دوم قرار داره رو متناسب با Table موجود در Div اول کرد؟

صبا صبوحى

PrinceDotNet
سه شنبه 21 فروردین 1386, 16:50 عصر
. این tag رو چطورى مى‌شه به صورت برنامه نویسى ایجاد کرد؟ (Div)

Dim div As New System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl("div")

PrinceDotNet
سه شنبه 21 فروردین 1386, 19:56 عصر
چطورى مى‌شه اندازه‌ى Tableى که در Div دوم قرار داره رو متناسب با Table موجود در Div اول کرد؟

Dim div As New System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl("div")
Dim table As New System.Web.UI.HtmlControls.HtmlTable
table = CType(div.FindControl("tableid"), System.Web.UI.HtmlControls.HtmlTable)

همین کار رو برای جدول دوم هم بکن و خصوصیت هاشونو برابر قرار بده.

rtech
سه شنبه 21 فروردین 1386, 20:45 عصر
تازگی ها وقتی من تغییری در سایت میدم و دکمه F5 رو میزنم تغییرات به روز نمیشوند تا وقتی که دکمه f5 یا Refresh رو کلیک کنم من قبلا که از Visual Studio استفاده میکردم این مشکل رو نداشتم اما تازگی ها که visual Web Developers رو نصب کردم خیلی با این مشکل بر میخورم حتی وقتی سایت رو آپلود میکنم تا وقتی رفرش نکنم تغییرات نشون داده نمیشه . آیا این به خاطر Visual Web Developer هست یا دلیل دیگه ای داره ؟

صابر
سه شنبه 21 فروردین 1386, 22:00 عصر
با سلام
..Div)
2. چطورى مى‌شه اندازه‌ى Tableى که در Div دوم قرار داره رو متناسب با Table موجود در Div اول کرد؟

صبا صبوحى
ببینید. استفاده از DIV برای این پیشنهاد میشه که دیگه از Table استفاده نکنید.
شما که قراره از Table استفاده کنید چرا کار رو پیچیده میکنید و اونا رو توی DIV میذارین؟

یه نگاهی به اینجا بندازین:
http://www.hotdesign.com/seybold/

SabaSabouhi
یک شنبه 26 فروردین 1386, 00:48 صبح
با سلام
با سپاس از راهنمایى دوستان، فرض کنید سایت من سه تا مستطیل هست که با کمى فاصله زیر هم قرار داره، اولى همیشه سایز ثابتى داره و یک تصویر توشه.
دومى به اندازه اولى مقداردهى مى‌شه اما ممکنه با توجه به محتویاتش بزرگ‌تر بشه.
سومى رو انتظار دارم که متناسب با دومى باشه.
در حال حاضر یک Table اصلى دارم که پنج سطر داره (سطر دوم و چهارم براى فاصله هست)
که این سه قسمت سطرهاى اول، سوم و پنجم هستن. تو هر سطر یک سلول دارم که توى اون سلول یک جدول دیگه هست که محتویات صفحه رو توى اون جدول پر مى‌کنم.

اگه بخوام از روش پیش‌نهادى شما استفاده کنم، اون جدول اصلى حذف مى‌شه و بجاش Div قرار مى‌گیره اما مشکل من با جدول‌هاى داخلیه. قسمت اول مشکل نداره چون اندازش ثابته
اما چطورى مى‌تونم اندازه‌ى جدول سوم و دوم رو یکى کنم. چون جدول دوم اندازه اولیه داره اما اندازه‌ى واقعى پس از Render مشخص مى‌شه. من باید اندازه جدول سوم رو چطورى تعیین کنم که با جدول دوم یکى در بیاد.

پیش‌آپیش از راهنمایى‌هاى سودمندتان سپاسگزارم
صبا صبوحى

صابر
یک شنبه 26 فروردین 1386, 02:10 صبح
هر دوی اون جدولها رو که میخوای با هم مساوی باشن توی یک DIV دیگه بذار.
اگه کدت رو هم بذاری اینجا که بهتر.