PDA

View Full Version : لینک تیبل به تیبلی که در مسیر خود برنامه قرار دارد

marmolaakk
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 15:29 عصر
وقتی که بخواهیم از طریق لینک تیبل به اطلاعات تیبل دیگری دسترسی پیدا کنیم خود برنامه اکسس از طریق پنجره Browse از ما میخواهد که مسیر تیبل را مشخص نمائیم . اما اگر بخواهیم به یک تیبل با نام مشخص که در مسیر خود برنامه اصلی و کنار آن قراردارد لینک شویم چطور باید عمل کرد ؟ (به عنوان مثال در برنامه اصلی لینک تیبل طوری تعریف شود که یک تیبل به تیبل دیگری که در مسیر برنامه قرار دارد لینک داشته باشد و با تغییر مسیر هر دوی این فایلها بدون دستکاری در کدها لینک تیبلها کماکان برقرار باشد و این کار را بتوان در هر کامپیوتری بدون تغییر در کدها انجام داد)
با تشکر

شاپرک
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 16:01 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51058&highlight=Relink
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=49822&highlight=Relink

seeker
دوشنبه 20 فروردین 1386, 09:34 صبح
شاپرک جان با تشکر ازشما
باید عرض کنم سوال دوستمون ReLinke جداول نبود بلکه آدرس دهی بصورت ریلتیو بود
اما جواب شما این بود که بشه پس از جابجایی دوباره آدرس بانک رو برای اپلیکیشن تعریف کرد
ولی ما میخواهیم که بانک و اپلیکیشن همیشه در کنار هم باشند ( یا یک اختلاف آدرس مشخص داشته یاشند) و اگر این دو در کنار هم (یا با همان اختلاف آدرس) جابجا شدند نیازی به آدرس دهی نباشه و اپلیکیشن همیشه مسیر خودش رو به علاوه اختلاف آدرسش با بانک دنبال جداول بگرده.
اگر از دوستان کسی میتونه در این زمینه راهنمایی کنه لطف میکنه

MM_Mofidi
دوشنبه 20 فروردین 1386, 11:25 صبح
شاپرک راه حل درست داد برای رفع مشکل seeker باید با استفاده از همین کدها هر بار اتصال را چک کند اگر قطع شده بود مجدد وصل کند. برای اتوماتیک چک نشدن یا پیغام ندادن هم در اکسس راههای دیگری وجود دارد

seeker
دوشنبه 20 فروردین 1386, 12:17 عصر
من نتوستم صورت مسئله رو تفهیم کنم
ببینید وقتی با Vb اپلیکیشن میسازیم در کانکشن استرینگ آن کمتر پیش میاد که آدرس بانک رو به صورت ابسلوت بدیم واکسرا ریلتیو آدرس میدیم. مثلا میگیم:

bank\bank1.mdb\مسیر اپلیکیشن

اینطوری دیگه فرقی نمیکنه که برنامه کجا و در چه مسیری نصب شده فقط باید در محل نصب اپلیکیشن یک فولدر bank باشه و در اون هم دیتابیسمون قرار گرفته شده باشه (احتمالا میدونید که به این سیستم آدرس میگن "ریلتیو")
حالا سوال اینه که اگر اپلیکیشن یک فایل mdb باجداول لینک شده باشه و دیتا بیس هم یک فایل mdb دیگه که اصل جداول در اون قرار دارن چطور میشه دیتا بیس رو بصورت ریلتیو به اپلیکیشن آدرس دهی کنیم؟
مخواهیم این دو را هرجا که منتقل کردم دیگر لازم نباشه که دوباره جداول را ریلینک کنیم
آدرس از مسیر اپلیکیشن به بعد داده بشه
مثل وی بی