PDA

View Full Version : sa بدون پاسورد نتواند جدولهای بانک را باز کند یا ...

ali_abbasi22145
پنج شنبه 16 فروردین 1386, 11:05 صبح
سلام
من با sa بدون پاسورد به بانکSQL Sever 2000 با دلفی 7 وصل شده ام و حال می خواهم:
1-اگر بشود کاربر sa بدون پاسورد را دسترسی اش را انقدر محدود کنیم که نتواند جدولهای بانک را باز کند اگر این بشود که خیلی خوب است
2-اگر اولی امکان پذیر نیست کاربری مثلا sa یا هرچیز دیگر تعریف کنم که با آن به بانک با پاسورد وصل شود و بنظرم می رسد که source برنامه را باید تغییر بدهم اگر اینطور است کمکم کنید یا راه حل ساده دیگری به من بدهید.

ghabil
جمعه 17 فروردین 1386, 13:27 عصر
احتمالا سوالت رو درست متوجه نمیشم ولی خب برای sa پسورد بزار ، کاربری که به دیتابیس وصل بشه ولی نتونه جدولهارو باز کنه به چه درد میخوره ؟!
نیازی به سورس برنامه نیست فقط کانکشن استرینگه که باید عوض بشه.

ali_abbasi22145
جمعه 17 فروردین 1386, 20:08 عصر
احتمالا سوالت رو درست متوجه نمیشم ولی خب برای sa پسورد بزار ، کاربری که به دیتابیس وصل بشه ولی نتونه جدولهارو باز کنه به چه درد میخوره ؟!
نیازی به سورس برنامه نیست فقط کانکشن استرینگه که باید عوض بشه.

سلام
آیا امکان این وجود دارد که کاربر SA بدون پاسورد باشد و نتواند جدولهای بانک را باز کند؟

حامد مصافی
جمعه 17 فروردین 1386, 22:26 عصر
آیا امکان این وجود دارد که کاربر SA بدون پاسورد باشد و نتواند جدولهای بانک را باز کند؟
نه دوست عزیزم این امکان وحود نداره

sa در هر شرایطی صاحب سیستم مدیریت پایگاه داده است و محدودیت برای وی مفهومی ندارد.
قبلاً سوالی به همین مضمون در بخش SQl server مطرح شده بود.
در جواب شما باید به عرض برسونم تنها راه عملی برای این کار استفاده از متد های انکریپت و دیکریپت هست و بس.

ali_abbasi22145
شنبه 18 فروردین 1386, 11:57 صبح
نه دوست عزیزم این امکان وحود نداره

sa در هر شرایطی صاحب سیستم مدیریت پایگاه داده است و محدودیت برای وی مفهومی ندارد.
قبلاً سوالی به همین مضمون در بخش SQl server مطرح شده بود.
در جواب شما باید به عرض برسونم تنها راه عملی برای این کار استفاده از متد های انکریپت و دیکریپت هست و بس.

اگر برای sa محدودیت مفهومی ندارد حالا چطور با sa با پاسورد به بانک با برنامه دلفی من وصل شوم و پاسورد را درخود برنامه سورس قرار دهم که کاربر به بانک از طریق exe برنامه من وصل شود exe پاسورد نخواهد.

ghabil
شنبه 18 فروردین 1386, 13:50 عصر
توی AdoConnection پسورد رو بزار تیک Allow Save Password رو هم بزن پراپرتی Login Prompt رو هم False کن.

seaman202008
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 22:50 عصر
سلام
به نظر من هم اگر از طریق connection string این کار را انجام دهید بهتر است