PDA

View Full Version : اعداد بزرگتر از 15 رقم در مریستال ریپورت

shadi100
پنج شنبه 16 فروردین 1386, 13:41 عصر
با سلام
من قبلا از DATA REPORTER VB برای گزارشات خودم استفاده می کردم حال می خواهم از Crystal report استفاده کنم . اعداد سیستم من 20 رقمی می باشد. و در نمایش و جمع آن در Crystal REp اعداد بریده می شوند . آیا کسی تا بحال با این مشکل برخورد کرد.

sm
جمعه 17 فروردین 1386, 10:16 صبح
منظورتون از بریده میشن چیه؟ کامل توضیح بدین

shadi100
شنبه 18 فروردین 1386, 14:40 عصر
با سلام و تشکر از حسن نظر شما

بعنوان مثال فرض کنید یک table در sql server داریم که یک فیلد آن fixed decimal(25,3) x است و این جدول دارای 10 سطر با مقادیر 12345678901234567890.1234 باشد

اگر با کریستال یک گزارش بنویسی و این فیلد در آن گزارش قرار بدهی در هنگام نمایش اعداد و سرجمع این فیلد اعداد فقط تا 15 رقم نشان داده می شود و بقیه آن TRUNCATE می شود

sm
یک شنبه 19 فروردین 1386, 11:50 صبح
من تست کردم و حق با شماست
توی حالت عادی من نتونستم براش راه حلی پیدا کنم

میتونین به یه روش سرش کلاه بزارین
اگر شما فقط میخواین عدد رو نشون بدین یک کار بکنین
وقتی فیلد مربوطه رو از جدول میخواین بخونین اونو Convert کنین به Char و بعد توی گزارش ازش استفاده کنین... من تست کردم کامل جواب داد

موفق باشین

shadi100
دوشنبه 20 فروردین 1386, 17:54 عصر
تشکر و خسته نباشی

عزیزم مسئله فقط نمایش نیست و اصل موضوع محاسبه سرجمع و مسائل مربوط به آن مثل Avg و غیره است . و در ثانی تبدیل به char در یک دیتابیس بزرگ زمان زیادی می گیرد.
من خودم بصورت کارکتری و نوشتن یکسری تابع برای جمع ضرب تقسیم و غیره انجام داده ام و به هیچ عنوان راضی نیستم چون زمان زیادی در گزارش صرف تبدیلات می شود و تازه همه کار ها را هم انجام نمی دهد. دوباره از توجه شما تشکر می کنم و شاید کسی راه حلی برای این موضوع داشته باشد