PDA

View Full Version : ساخت setup

farazjoonam
پنج شنبه 16 فروردین 1386, 20:40 عصر
بابا نگید تکراریه ، همه جا search کردم نبود ، من Setup رو میسازم . برای یارو که میفرستم نصب نمیشه میگه نیاز به .net داره ، چه کار کنم؟

choobin84
پنج شنبه 16 فروردین 1386, 21:29 عصر
ساخت setup نیاز شما را به دات نت فرم ورک بی نیاز نمی کند .
بعد از نصب برنامه تان باید dotnetfx را از داخل سی دی های ویژوال استودیو پیدا کنید و آنرا نصب کنید.
من نتونستم با خود ویژوال استودیو ، دات نت فرم ورک رو اضافه کنم. اما می تواند ماژول های متعددی از جمله ماژول های کریستال ریپورت را به برنامه setup اضافه کرد.
همراه setup فایل dotnetfx را برای یارو بفرستید

Mehrafrooz
پنج شنبه 16 فروردین 1386, 21:38 عصر
این روش ساخت ستاپ با خود دات نت هست . ولی مطمئنا ابزارهایی مثل Install shield برای اینکار بهترند .
برای اینکه خود ستاپ برنامه نصب بودن دات نت فریم ورک رو چک کنه و در صورت نصب نبودن اونو نصب کنه ، کافیه که یک پروژه ستاپ به برنامتون اضافه کنید یا یک پروژه ستاپ جداگانه بسازید . بعد از افزودن فایلهای برنامتون :
1 . روی اسم پروژه ستاپ راست کلیک کرده properties رو انتخاب کنید .
2 . در پنجره باز شده (setup property page ) دکمه prerequistes رو انتخاب کنید .
3 . در پنجره prerequistes چک مارک مربوط به create setup program to install prerequistes components رو تیک بزنید .
4 . نیازمندیهای برنامه ( مثلا دات نت فریم ورک و کریستال ریپورت و ...) رو از قسمت choose which prerequistes to install انتخاب کنید .
5 . از قسمت specify the install location for prerequistes گزینه دوم یعنی download prerequistes from the same location as my application رو انتخاب کنید .
6 . ستاپ رو build کنید .
خواهید دید که در محل ذخیره پروژه ستاپ در پوشه debug علاوه بر ساخت ستاپ برای خود برنامه فولدری به نام dotnetfx ساخته شده که در هنگام نصب روی کامپیوتری که dotnetfx نصب نشده ، ستاپ ابتدا dotnetfx رو نصب می کنه و بعدا برنامه اصلی رو نصب خواهد کرد .

spicirmkh
یک شنبه 10 خرداد 1388, 14:57 عصر
در VS2008 به چه صورتي است.

این روش ساخت ستاپ با خود دات نت هست . ولی مطمئنا ابزارهایی مثل Install shield برای اینکار بهترند .
برای اینکه خود ستاپ برنامه نصب بودن دات نت فریم ورک رو چک کنه و در صورت نصب نبودن اونو نصب کنه ، کافیه که یک پروژه ستاپ به برنامتون اضافه کنید یا یک پروژه ستاپ جداگانه بسازید . بعد از افزودن فایلهای برنامتون :
1 . روی اسم پروژه ستاپ راست کلیک کرده properties رو انتخاب کنید .
2 . در پنجره باز شده (setup property page ) دکمه prerequistes رو انتخاب کنید .
3 . در پنجره prerequistes چک مارک مربوط به create setup program to install prerequistes components رو تیک بزنید .
4 . نیازمندیهای برنامه ( مثلا دات نت فریم ورک و کریستال ریپورت و ...) رو از قسمت choose which prerequistes to install انتخاب کنید .
5 . از قسمت specify the install location for prerequistes گزینه دوم یعنی download prerequistes from the same location as my application رو انتخاب کنید .
6 . ستاپ رو build کنید .
خواهید دید که در محل ذخیره پروژه ستاپ در پوشه debug علاوه بر ساخت ستاپ برای خود برنامه فولدری به نام dotnetfx ساخته شده که در هنگام نصب روی کامپیوتری که dotnetfx نصب نشده ، ستاپ ابتدا dotnetfx رو نصب می کنه و بعدا برنامه اصلی رو نصب خواهد کرد .

bermouda_admin
دوشنبه 18 خرداد 1388, 15:06 عصر
فرقی نداره.
من خودم همین مراحل رو رفتم تو 2008.