PDA

View Full Version : توسعه فارسی در جوملا

HADEE_16
جمعه 17 فروردین 1386, 04:07 صبح
سلام
این من رو یکی از برنامه نویسان تیم جوملا برام نوشته
ولی دقیق متوجه نشدم منظورش چیه
The data is being stored as numeric character references (NCRs), like this: من etc. But, the state name field is a varchar(64). So, the data is being truncated to fit. You could try changing the state_name column to be of the type 'text'. I have not tested the effect that has on the rest of VirtueMart. You could try it and see.

منظورش از تغییر STATE_NAME چیه؟

I,Nobody
جمعه 17 فروردین 1386, 16:49 عصر
احتمالاً یکی از فیلدهای جدول دیتابیست هست. میگه الآن Varchar(64) هست. شما باید تبدیلش کنی به text.
البته اگه مشکلتو درست حدس زده باشم، پیشنهاد میدم text نکن بلکه بکنش varchar(255)

HADEE_16
سه شنبه 21 فروردین 1386, 12:42 عصر
سلام
درست نشد
ممنون میشم یکی راهنمای کنه

oxygenws
سه شنبه 21 فروردین 1386, 12:46 عصر
البته اگه مشکلتو درست حدس زده باشم، پیشنهاد میدم text نکن بلکه بکنش varchar(255)
چرا؟؟!!!!!!!!!!

I,Nobody
سه شنبه 21 فروردین 1386, 15:47 عصر
چون ممکنه اون فیلد index باشه و اگر بخواد نوعشو text کنه، فکر می کنم به مشکل بر بخوره.
اگه در اشتباهم، لطفاً بگو

oxygenws
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 10:04 صبح
فیلد های متنی نمی تونه ایندکس باشه، مگر اینکه طول ایندکس شدن رو برای هر سطر مشخص کنی. مثلا بگی فقط 50 تا کاراکتر اول از هر سطر رو ایندکس کن.

عموما و اصولا فیلد های متنی رو ایندکس نمی کنند، اون ها رو توسط fulltext علامت می ذارند.

I,Nobody
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 18:50 عصر
ولی معمولاً فیلدهای متنی تکرار شونده مثل مثلاً دسته بندی نوع کتاب(کامپیوتر، الکترونیک و ...) رو index میکنن. با توجه به اینکه ممکنه کوئری هایی بر اساس اونها گرفته بشه ولی جستجوی fulltext روشون انجام نشه. البته ممکنه یه فیلد متنی هم index باشه و هم fulltext

oxygenws
جمعه 24 فروردین 1386, 11:57 صبح
به هر حال باید برای ایندکس کردن طول رو مشخص کنی... مثلا بگی تا ۲۰ کاراکتر رو ایندکس کنه. که در این حالت اگر varchar باشه یا text فرقی نداره!!