PDA

View Full Version : خبرنامه

peymannaji
جمعه 17 فروردین 1386, 22:56 عصر
سلام ...
من یک بانک ایمیل دارم که 80 هزار ایمیل در اون ذخیره شده و میخوام برای اونا ایمیل تبلیغاتی بفرستیم و همینطور خبرهای جدید سایت ...
اول اینکه من چگونه میتونم رکورد به رکورد ( مثلا" رکورد شماره 10 فرت شماره 2 ) رو با data reader بگیرم ... فقط یک مثال اگه محبت کنید ...
دوم اینکه کدهایی که برای اینکار نوشته شده کاملا" وارد inbox میشه و spam شناخته نمیشه بنظر شما آیا اگر من بخوام با این حجم بالا یعنی برای 80 هزار نفر ایمیل ارسال کنم آیا spam شناخته میشه یا خیر ؟

fereshte22
جمعه 17 فروردین 1386, 23:44 عصر
سلام
من هم بعد از برنامه فعلی ام قصد دارم روی چنین برنامه ای کار کنم البته یه شرط دیگه هم حتما میخواهم داشته باشد و اون این است که ایمیل ها به صورت اتوماتیک و از روی سرور فرستاده شود و احتیاجی نباشد که به اینترنت وصل شویم.

ghabil
سه شنبه 21 فروردین 1386, 01:57 صبح
سلام ...
اول اینکه من چگونه میتونم رکورد به رکورد ( مثلا" رکورد شماره 10 فرت شماره 2 ) رو با data reader بگیرم ... فقط یک مثال اگه محبت کنید ...
دوم اینکه کدهایی که برای اینکار نوشته شده کاملا" وارد inbox میشه و spam شناخته نمیشه بنظر شما آیا اگر من بخوام با این حجم بالا یعنی برای 80 هزار نفر ایمیل ارسال کنم آیا spam شناخته میشه یا خیر ؟

به 30 تا نرسیده Spam میشن به 500 تا برسه SMTP سرورت میره تو BlackList.

شرایط خاصی برای ایجاد همچین خبرنامه ها هست که شما باید استانداردهاشون رو (من جمله قرار داشتن امکان Remove کردن آدرس ایمیل شخص به دلخواه خودش از لیستتون در تمامی میلهای که میفرستید باشه) رعایت کنید.

قسمت اول سوالت رو هم اصلا نفهمیدم " مثلا" رکورد شماره 10 فرت شماره 2" !! بیشتر توضیح بده.

peymannaji
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 08:44 صبح
در مورد سوال دوم اصلاح میکنم ...

اول اینکه من چگونه میتونم رکورد به رکورد ( مثلا" رکورد شماره 10 فیلد شماره 2 ) رو با data reader بگیرم ... فقط یک مثال اگه محبت کنید ...
با تشکر ...

Alireza_Salehi
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 09:33 صبح
DataReader ساختار ترتیبی داره یعنی اگر بخواهید رکورد 10 رو بخونید باید 9 تای قبلیش رو با دستور DataReader.Read() رد کنید.

برای خوندن فیلد مورد نظر هم خاصیت Item داره که هم با اندیس و هم با نام فیلد قابل دسترسی هستش.البته متد هایی مثل GetString ، GetInt32 و ... داره که مستقیما یک نوع داده خاص رو از رکورد جاری میخونه.

ghabil
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 10:31 صبح
روش درست اینه که Where کوئریت رو یکجوری بزنی که فقط نتایجی که میخوای رو برگردونه ، این که همه خطوط رو بگیری بعد روشون راه بیفتی کار بهینه ای نیست.

rtech
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 10:36 صبح
چطوری ایمیل هایی را که از بانک دریافت کردیم در یک حلقه قرار بدیم تا بتونیم براشون ایمیل بفرستیم . یک سوال دیگه هم دارم و اون اینه که من تاریخ تولد کاربران رو گرفته و توسط سیستم پروفایل ASP.net اونارو ذخیره کردم حالا من چطوری میتونم در روز تولد هر یک از آنها هدیه ای براشون ایمیل کنم مثل تبریک تولد یا یک کارت تبریک و از این جور چیزا ؟

peymannaji
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 11:36 صبح
چطوری ایمیل هایی را که از بانک دریافت کردیم در یک حلقه قرار بدیم تا بتونیم براشون ایمیل بفرستیم . یک سوال دیگه هم دارم و اون اینه که من تاریخ تولد کاربران رو گرفته و توسط سیستم پروفایل ASP.net اونارو ذخیره کردم حالا من چطوری میتونم در روز تولد هر یک از آنها هدیه ای براشون ایمیل کنم مثل تبریک تولد یا یک کارت تبریک و از این جور چیزا ؟

قسمت اول سوال این دوستمون سوال بنده هست در واقع اگه امکان داره توضیح بدین ... موفق باشید

peymannaji
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 22:06 عصر
سلام دوست عزیز ...
من کار با ایمیل رو میدونم تنها چیزی که نمیدونم اینه که چگونه به مقدار یک فیلد از یک رکورد خاص دست پیدا کنم مثلا رکورد 3 فیلد ( آدرس ایمیل ) ... شما تیه کدش رو بگی من باقی کار رو ردیف میکنم در واقع مشکل من سینتکس هست و اونم خدمتتون عرض کردم ( دسترسی به فیلد خاص از یک رکورد که اونو بگیره بریزه تو یک متغیر )...
ممنون از لطفتون ...

chemical
جمعه 31 فروردین 1386, 15:15 عصر
همونطور که بچه ها گفتن DataReader باید مثلا تمام 9 تا رکورد رو بخونه تا به رکورد 10 برسه. پس یه لوپ بساز (ترجیحا در یه Function با آرگومان) که مثلا شروع کنه از ایندکس 0 تا 8 (رکورد 1 تا 9) رو بخونه بعد که به رکورد مورد نظر رسید (رکورد 10) با دستور زیر مقدار DataReader رو بخونه:

myValue = reader.getvalue(3)
یا
myValue = reader.getvalue("email")

که 3 شماره فیلد هست و email نام فیلد (از هر کدوم خواستی استفاده کن)

rtech
جمعه 31 فروردین 1386, 16:19 عصر
میشه توضیح بدید که چطوری ایمیل های دریافت شده از دیتابیس رو در یک حلقه قرار بدم و به ترتیب ارسالشون کنم

rtech
جمعه 31 فروردین 1386, 22:54 عصر
یک مقاله کامل در مورد ایجاد و ارسال خبرنامه :

http://www.kuam.com/techtalk/newsletters-aspnetcsharp.htm

rtech
جمعه 31 فروردین 1386, 22:58 عصر
این هم قسمت دوم آموزش :

http://www.kuam.com/techtalk/newsletters-aspnetcsharp2.htm

البته به زبان #C هست اگر کسی به زبان VB.Net داشت لینکشو بزاره

rtech
جمعه 31 فروردین 1386, 23:00 عصر
از این StarterKit هم میتونید استفاده کنید که اطلاعات کاملی در مورد ساخت خبرنامه ، نظرسنجی و انجمن داره :

http://www.asp.net/downloads/starterkits/TheBeerHouse.aspx?tabid=62

babi_wd
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 01:47 صبح
خوب این بحث که Spam میشی رو چطوری حل کنیم
دوستانی که این مشکل رو متذکر شدن،راه حل دقیق رو هم ذکر کنن

peymannaji
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 10:28 صبح
خوب این بحث که Spam میشی رو چطوری حل کنیم
دوستانی که این مشکل رو متذکر شدن،راه حل دقیق رو هم ذکر کنن

این سوال منم هست آیا راهی هست برای اینکه مشکل spam هم حل بشه ؟

gheysar14
دوشنبه 20 خرداد 1387, 16:53 عصر
من دو تا سوال دارم:
1- برای newsletter editor از چه متدی باید استفاده کنیم به صورتی که بشه خبرنامه رو edit کرد و دیگه هی تو کد دستکاری نکنیم و بخواهیم کدهای html رو تغییر بدیم.نحوه کارش چی جوریه؟
2- برای آرشیو کردن خبرنامه هم اگه کسی میدونه توضیح بده.

chaalesh
دوشنبه 20 خرداد 1387, 17:42 عصر
شرایط خاصی برای ایجاد همچین خبرنامه ها هست که شما باید استانداردهاشون رو (من جمله قرار داشتن امکان Remove کردن آدرس ایمیل شخص به دلخواه خودش از لیستتون در تمامی میلهای که میفرستید باشه) رعایت کنید.

دوست عزیز از کجا میشه این استانداردها رو درآورد .
یکی از مسئولین ouriran میگفت که یه لیستی تو یاهو هست که تو اون هم باید عضو بشید.
ولی یکی از بهترین راهها به نظر من اینه که کاربرا ما را تو add list خود add کنند.