PDA

View Full Version : msgbox بدون نیاز به پاسخگوئی کاربر

moustafa
شنبه 18 فروردین 1386, 16:57 عصر
msgbox باید نوشت که فقط چند لحظه ای ظاهر شوند وپیغام رو برسونند
(عینه اینکه کاربر دکمه ok را کلیک کنه )
ok=true

sqlcommandbuilder
شنبه 18 فروردین 1386, 23:26 عصر
یه فرم رو نمایش بده و با یه تایمر کنترلش کن! همین!!!!!

moustafa
یک شنبه 19 فروردین 1386, 00:07 صبح
یه فرم رو نمایش بده و با یه تایمر کنترلش کن! همین!!!!!
عرض کردم که msgbox !!!!

majid325
یک شنبه 19 فروردین 1386, 00:23 صبح
در هر صورت باید از تایمر استفاده کنی.
چون باید حداقل 2.3 ثانیه فرم یا msg رو به کاربرنشون بدی.

moustafa
یک شنبه 19 فروردین 1386, 01:03 صبح
تایمر تو کجای تابع msgbox لحاظ شده ؟
بر استفاده و کنترل زمان هم یه سری برنامه گذاشته بودم مثل خارج شدن از برنامه اگه تا یه مدت معینی کاربر کلیدی ر ا فشار نده و ..... قلقش تو دستمه
شما فرض کن 50 تا هشدار با متنهای متفاوت داریم چیکار کنیم 50 تا فرم بسازیم یا یه فرم با 50 تا caseبرای تغییر lable متن ?
د

majid325
یک شنبه 19 فروردین 1386, 02:41 صبح
تایمر تو کجای تابع msgbox لحاظ شده ؟
بر استفاده و کنترل زمان هم یه سری برنامه گذاشته بودم مثل خارج شدن از برنامه اگه تا یه مدت معینی کاربر کلیدی ر ا فشار نده و ..... قلقش تو دستمه
د

من راجع به این موضوع اطلاعی ندارم.

شما فرض کن 50 تا هشدار با متنهای متفاوت داریم چیکار کنیم 50 تا فرم بسازیم یا یه فرم با 50 تا caseبرای تغییر lable متن ?

اگه منظورت یه Select با 50 تا case هست که فکر کنم نه ,اینجوریم نه , میتونی هر موقع که پیامی میخوای بدی, اون پیام رو به عنوان پارامتر بفرستی به فرمت , اگه منظورتم این بود که من گفتم , آره به نظر من این بهتره. اگه تونستی با زمان msg رو کنترل کنی که چه بهتر .
اگه تونستی به ما هم بگو.

seeker
یک شنبه 19 فروردین 1386, 11:01 صبح
من فکر میکنم این مسیج باکس هایی که میبینیم تایمر دارن احتمالا فرم هستن نه مسیج باکس
درضمن میشه که یک فرم بسازی و در هر شرایطی که میخوای صداش کنی متن اون شرایط رو به لیبلش نسبت بدی
فکر نکنم سخت تر از صدا کردن تابع مسیج باکس باشه

davood-ahmadi
یک شنبه 19 فروردین 1386, 14:36 عصر
یک نمونه درست کردم که فکر کنم کمکتون کنه که تقریباً روش دوستمون Seeker است.

moustafa
یک شنبه 19 فروردین 1386, 16:11 عصر
دوستان ممنون
خودم خوب میدونم استفاده از فرمها انعطاف پذیر با قابلیتهای زیادی هست
حتی در یه پست تحت عنوان msg box" فارسی" خودم نمونه برنامه گذاشتم
ولی با نرم افزارهای دستیابی به طراحی فرمها (mdeunlocker)میشه به تمام هشدارها و پیغامها وراهنما هادسترسی پیدا کردکه مرحله ای ،محرمانه و بسته به حساب کاربر ظاهر میشه ولی هنوز نرم افزار ریسورس mde پیدانکردم که بشه به توابع ،کدها و ماژولها دسترسی پیدا کرد

Ali_Fallah
یک شنبه 19 فروردین 1386, 18:59 عصر
اگر در ورود اطلاعات در یک فرم اشتباهی رخ داد
فرم مربوط به پیغام چگونه فعال خواهد شد تا از بروز خطا جلوگیری کند؟

davood-ahmadi
یک شنبه 19 فروردین 1386, 21:04 عصر
شما می توانید از طریق 1- اینکه خودتان حدس بزنید که چه خطاهایی رخ می دهد و خطاهای خود را شماره گذاری کنید و طبق خطای اتفاق افتاده آنرا به نمایش بگذارید. 2- خطاهای سیستمی اتفاق بیفتد که شما می توانید از طریق Error (number آنها را ترجمه و به نمایش بگذارید.

Ali_Fallah
یک شنبه 19 فروردین 1386, 21:24 عصر
شما می توانید از طریق 1- اینکه خودتان حدس بزنید که چه خطاهایی رخ می دهد و خطاهای خود را شماره گذاری کنید و طبق خطای اتفاق افتاده آنرا به نمایش بگذارید. 2- خطاهای سیستمی اتفاق بیفتد که شما می توانید از طریق Error (number آنها را ترجمه و به نمایش بگذارید.

لطفا یک نمونه ارائه کنید - متشکرم

moustafa
دوشنبه 20 فروردین 1386, 00:23 صبح
یک تابع msg box برای تمام برنامه کاربرد یکسان داره ولی این خطاها برای همه برنامه ها یکیه ؟
اون موقع باید کارمون ول کنیم بشینیم خطاها رو تجزیه و تحلیل کنیم .خوب از اکسس بر چی استفاده می کنیم کدنویسی کمتر با سرعت بیشتر و .....

davood-ahmadi
دوشنبه 20 فروردین 1386, 01:17 صبح
می تونیم با گذشت زمان تمام خطاها را به زبان فارسی کنیم. یک فایل نمونه آماده کردم که زمانیکه یک فیلد از جدول را طوری تنظیم می کنیم که مقدارهای آن فیلد یک واحد باشد ولی اگر در فرم کسی بخواهد دوبار، یک عدد را وارد بکند قسمت خطایابی فرم ایراد می گیرد و یا اگر بخواهید بجای عدد، متن وارد کنید، چون فیلد عددی است پیغام خطا رخ می دهد.در این قسمت می توان خطاها و شماره های آنرا بیشتر شناخت و معادل فارسی آنرا برای کاربر به نمایش بگذاریم. اگر خطایی برای اولین بار رخ دهد به برنامه نویس اطلاع می دهد که خطای جدید رخ داده است که به خطاهای فارسی اضافه نشده است.

Ali_Fallah
دوشنبه 20 فروردین 1386, 05:21 صبح
با تشکر ازشما
منظور من از ارائه نمونه برنامه این بود که نمایش پیغام خطا و کنترل آنها در قالب فرمی باشه که طراحی میکنیم
خب در نمونه برنامه بالا فقط پیغام اکسس نمایش داده میشه...
برای نمایش همه خطاها به زبان فارسی قبلا نمونه برنامه ای در این زمینه ارائه شده بود

MM_Mofidi
دوشنبه 20 فروردین 1386, 11:34 صبح
از یک بالون popup MSg برای این کار استفاده کنی معقولتر به نظر میرسد هم استاندارد تره هم شکیلتر

moustafa
دوشنبه 20 فروردین 1386, 12:08 عصر
از یک بالون popup MSg برای این کار استفاده کنی معقولتر به نظر میرسد هم استاندارد تره هم شکیلتر
مرسی مفیدی جان :بوس: این شد یه حرفی
نحوه استفاده ؟

شاپرک
دوشنبه 20 فروردین 1386, 12:16 عصر
اول جستجو :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=53063&highlight=baloon

seeker
دوشنبه 20 فروردین 1386, 12:22 عصر
اول جستجو :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=53063&highlight=baloon
معما چو حل گشت آسان شود:چشمک:

شاپرک
دوشنبه 20 فروردین 1386, 13:32 عصر
نحوه استفاده ؟

معما چو حل گشت آسان شود:چشمک:
در جواب ایشون بود ...

قانون شماره 14 سایت
از ارسال مطالب بی ارتباط به گفتگوی مطرح شده توسط دیگر کاربران خودداری فرمایید.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=292810#post292810

seeker
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:29 عصر
i am sorry

seeker
دوشنبه 20 فروردین 1386, 14:31 عصر
قصد ناراحت کردن نداشتم نیت شوخی بود