PDA

View Full Version : فایل با پسوند iso

farnaz2003
یک شنبه 19 فروردین 1386, 08:37 صبح
من یک سری فایل با پسوند iso دارم که مربوط به اطلاعات کتابشناسی است حالا دنبال یک

کدی هستم که این تبدیل فایل های iso به اطلاعات کتابشناسی رو برام انجام بده (نرم افزار

برای انجام این کار وجود دارد اما من کد می خواهم).

در ضمن نمی دونم مطرح کردن این سوال در این قسمت درست است یا نه اما لطفا اگه

کسی می دونه کمک کنه.

ARA
یک شنبه 19 فروردین 1386, 09:30 صبح
ما هم نمیدونیم دقیقا سوالت چیه کاشکی بیشتر راهنمایی میکردی

پسوند iso معمولا برای image های گرفته شده توسط نرم افزار های مختلف است حالا اون برنامه ای که میگین iso رو باز میکنه اسمش چیه

farnaz2003
یک شنبه 19 فروردین 1386, 15:05 عصر
برنامه ای که فایل ایزو را باز می کنه poweriso است.

من یک مبدل می خوام که فایل iso را بگیرد و محتویات decode شده آن را در یک تکست

برگرداند.

linux
یک شنبه 19 فروردین 1386, 15:35 عصر
برگرداند.
شما بگردید ببنید فایل اصلی که دیتابیس شما روش قرار داده به چه فرمتی هست

SabaSabouhi
یک شنبه 19 فروردین 1386, 23:58 عصر

برگرداند.

با سلام
پسوند iso نشون مى‌ده که این فایل Image یک Cd هست. این فایل غیر از poweriso توسط یه عالمه برنامه دیگه مثل deamon tools-alcohol 52%-nero image drive و غیره هم mount مى‌شه. این کار مثل این مى‌مونه که شما یک Cd-Drive داشته باشى و یک Cd رو وارد اون کنى.
براى این کار هیچ مبدلى وجود نداره، شما باید با یکى از همین برنامه‌ها (البته بهتره از PowerISO استفاده نکنى) Image رو mount کنى و کلیه‌ى اطلاعات رو کپى کنى به یک مسیر روى دیسک سخت.
امکان داره برنامه انتظار داشته باشه که در مسیرى که کار مى‌کنه فایل‌هاى خاصى در Root-Directory قرارداشته باشن که براى این منظور هم مى‌تونى از فرمان subst سیستم عامل استفاده کنى. (به Command Prompt یا ایجاد یک Batch File نیاز دارى)

صبا صبوحى

farnaz2003
دوشنبه 20 فروردین 1386, 09:25 صبح
چرا بهتره از poweriso استفاده نکنم؟

چطوری روی یک مسیر سخت کپی کنم ؟

فرض کنید که فرمت اطلاعاتی که از آن image گرفته شده را می دانیم مثلا تکست بوده ،حالا می خوام ببینم نرم افزاری (کدی) وجود داره که فایل iso را که بهش دادم مستقیما اون فایل اصلی قبل از image را بهم بده مثلا فایل iso را بگیره و فایل تکست (قبل از گرفتن image) را بده.

SabaSabouhi
سه شنبه 21 فروردین 1386, 15:45 عصر
با سلام
1. چون تا حالا هر نسخه‌اى از PowerISO رو دیدم (خودم 3.1 و 3.3 رو دارم) یه جاى کارش اشکال داشته. تنها امتیازش اینه که پسوند daa. رو مى‌شناسه.

2. Deamon Tools 4 رو بگیرید و نصب کنید (مجانى هست)، این برنامه یک (تا چهار) DVD-Drive مجازى براى شما ایجاد مى‌کند. فایل iso رو mount کنید.
حالا با استفاده از Explorer خیلى ساده فایل‌ها رو از DVD مجازى کپى کنید.

صبا صبوحى

whitehat
سه شنبه 21 فروردین 1386, 21:28 عصر
من یک سری فایل با پسوند iso دارم که مربوط به اطلاعات کتابشناسی است حالا دنبال یک

کدی هستم که این تبدیل فایل های iso به اطلاعات کتابشناسی رو برام انجام بده (نرم افزار

برای انجام این کار وجود دارد اما من کد می خواهم).

در ضمن نمی دونم مطرح کردن این سوال در این قسمت درست است یا نه اما لطفا اگه

کسی می دونه کمک کنه.
شما می توانید از SDKهای موجود برای این کار استفاده کنید ، یکی از این ابزار های SDK نرم افزار Winimage (http://www.winimage.com/) است (کدهایی متنوعی در فروم مربوط به این نرم افزار وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید). شما می توانید با استفاده از آن با فایل های Image براحتی کار کنید. در غیر این صورت باید ساختار فایل ISO (http://users.pandora.be/it3.consultants.bvba/handouts/ISO9960.html) را بخوبی بشناسید و آنرا مانند یک فایل باینری باز کنید و فایل های مورد نیاز خود را بر اساس آدرس های آنها پیدا کرده و آنها را بازیابی کنید.

hr110
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 08:12 صبح
فرمت فایلی که در یکی از پستها ضمیمه کرده اید، ایزو میباشد.

فایل ISO یکی از قدیمیترین استاندارهای تبادل اطلاعات در نرم افزارهای کتابخانه ایی است. اولین و مهمترین نرم افزاری که میتواند این خروجی را برای شما تبدیل کند CDS/ISIS است که توسط یونسکو (http://portal.unesco.org/ci/en/ev.php-URL_ID=2071&URL_DO=DO_TOPIC&URL_SECTION=201.html) پشتیبانی میشود.
فرمت ایزو یک نوع بانک اطلاعاتی فایل بیس است که برای ذخیره سازی اطلاعات از شماره تگ به جای نام فیلد استفاده میکند. فرمت ایزو بسیار ساده و قابل فهم است، فرمت ضمیمه شده است:

hr110
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 08:17 صبح
برای اطلاع شما باید عرض کنم که نرم افزارهای کتابخانه ایی و اطلاع رسانی باید این فرمت را پشتیبانی کنند. با وجود اینکه این فرمت قدیمی شده است و فرمتهای جدیدتری مانند MARK و MARK XML و .. ایجاد شده اند اما تنها فرمتی که بین نرم افزارهای ایرانی قابل شناسایی بوده و میتوان تبادل اطلاعاتی را به سادگی و بدون مشکل برقرار نمود، فرمت ایزو میباشد.
نرم افزارهایی مثل پارس آذرخش ، ماوا ، کاوش، کیمیا و ... این فرمت را شناخته و برخی از آنها میتوانند حتی به این فرمت خروجی نیز بدهند.
اگر در تبدیل این فایل مشکل داشتید، شاید بتوانم شما را کمک کنم.

farnaz2003
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 08:19 صبح
احتمال می دهم فایلی که در اختیار دارم یک فایل ایزو نباشد بلکه پسوندش عوض شده

باشد (اندازه فایل یک کیلو است ) با این حساب که ندونم پسوند واقعی فایل چیه ولی

محتویاتش شامل اطلاعات کتابشناسی (نام کتاب و نام ناشر و نام نویسنده و ...) است

چطور می تونم به محتویاتش دست پیدا کنم.

کجا ضمیمه شده ؟

اگه می تونید کمک کنید که تبدیل کنم و اطلاعاتش را استخراج کنم.

کدی وجود دارد که بتواند این تبدیل را انجام بده یا باید خودم بنویسم

کد آماده ای وجود دارد یا باید خودم بنویسم. اگه ممکنه کمکم کنید

hr110
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 09:09 صبح
جناب فرناز، شما برنامه نویس هستید ؟
فرمت فایل رو در یک فایل تصویر در پستهای بالا ضمیمه کردم.

farnaz2003
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 13:21 عصر
ممنونم .از طریق لینکی که فرموده بودید اقدام کردم ولی نتونستم نرم افزار رو بدست بیارم

میشه بیشتر راهنمایی کنید .در ضمن یک سوال دیگه برای فایل های فارسی مشکل یونیکد

دارد.چطور این قابل حله.

hr110
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 13:29 عصر
معمولاً فایلهای فارسی توسط کدینگ ایران سیستم ایجاد میشوند، البته با این تفاوت که عبارات به صورت معکوس ذخیره میشوند. تبدیل ایران سیستم به یونیکد یا ... نیز در سایت بارها توسط افراد مختلف مورد بررسی قرار گرفته و کار بسیار ساده ای است.
ضمناً برای تبدیل شما نیازی به برنامه CDS ندارید. این لینک مربوطه نیز برای آشنایی شما در این خصوص ارائه شده است

farnaz2003
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 14:13 عصر
من در سایت جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم میشه لینک اش را لطف کنید.(تبدیل ایران

سیستم به یونیکد).

farnaz2003
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 14:43 عصر
راستی یک مطلب دیگه شما مطمئنید اون فایلی که من قبلا ضمیمه کرده بودم کدینگ اش

ایران سیستم است؟

با تشکر ویژه از شما به خاطر راهنمایی هاتون.

hr110
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 16:06 عصر
راستی یک مطلب دیگه شما مطمئنید اون فایلی که من قبلا ضمیمه کرده بودم کدینگ اش ایران سیستم است؟

بجز ایران سیستم و در گاهی اوقات (بسیار ناچیز) همه ایران سیستم هستند.

تبدیل ایران سیستم به یونیکد از شناخت فرمت فایل ایزو ساده تر است، کافی است یک جدول مقایسه ایجاد کنید.

برای یافتن هم میتوانید از جستجو استفاده کنید. کافی است کلمات ایران سیستم و یونیکد یا تبدیل و یونیکد را مورد جستجو قرار دهید.

farnaz2003
یک شنبه 26 فروردین 1386, 14:52 عصر
من چند تا نرم افزار برای این کار پیدا کردم( IUC مبدل ایران سیستم به یونیکد که مال

مخابراته )اما متاسفانه یک سری مشکلاتی دارند،مثلا کلمه "نکته" را می دهد "نکت ه" و یا

مشکلاتی از این قبیل .قبلا گفته بودید اگه در تبدیل مشکلی داشتم می تونید کمک کنید

،لطفا اگه میشه کمک کنید.

hr110
یک شنبه 26 فروردین 1386, 16:24 عصر
با این حال که اصلاً خوشم نمیاد دست کسی ماهی بدم ولی اینبار فایلتونو بدید براتون تبدیل میکنم و اگر یک روز همدیگر رو دیدیم باهم حساب میکنیم.

farnaz2003
دوشنبه 27 فروردین 1386, 10:29 صبح
منظورم این نبود که برام تبدیل کنید .

ماهیگیری یادم بدید،چون من فقط همین یک فایل رو برای تبدیل ندارم.

ولی اگه این یه دونه رو تبدیل کنید و البته روشتون رو هم بگید تا ماهیگیر بشم

ممنون می شم.

راستی اگه همین الان هم حساب کنید مشکلی نیست.

hr110
دوشنبه 27 فروردین 1386, 14:54 عصر
این فایل شما متعلق به نرم افزار پارس آذرخش یا سی دی کتابشناختی(کتابخانه ملی) است.
ماهیگیری رو هم قبلاً یاد دادم، سعی کن مطالب رو یکبار دیگه مرور کنی.