PDA

View Full Version : روبوکاپ

parvin1987
دوشنبه 20 فروردین 1386, 09:55 صبح
سلام
من یه پیشنهاد تو قسمت پیشنهادات دادم ، بهم گفتن تو بخش مهندسی نرم افزار بگم
می خواستم بگم اگه کسی در زمینه ی روبوکاپ مهارتی داره و تو این مسابقات بوده خیلی ممنون می شم اگه درباره ی برنامه نویسی روبوکاپ توضیح بده

با تشکر

Touska
دوشنبه 20 فروردین 1386, 15:16 عصر
تو کدام زمنیه : Soccer , Rescue, junior

Soccer : Simulation 3d,2d,coach
Soccer : 4 legs,humanoid{kid size,large,medium}
Rescue: Simulation, hardware
این همه زمنیه ها داره مسابقات کدام یکش ؟

و برای برنامه نویسی در روبوکاپ بهتره یکم C++ یا Java را بهتر کار کنیم و Linux

امسال هم که تو America هست فکر امسال رو از سرتون بیرون کنید که به هر کسی Visa نمی دن. {اینشا الله سال دیگه}

موفق باشید :)

parvin1987
دوشنبه 20 فروردین 1386, 16:28 عصر
مرسی از جوابتون
من بیشتر می خوام درباره ی infrastructure و resque بدونم .واسه امسال هم نمی خوام .می دونم که مسابقات کی و کجا برگزار می شه

مرسی

parvin1987
سه شنبه 21 فروردین 1386, 21:36 عصر
چرا تاپیک رفت پایین؟
یعنی سایت به این بزرگی ،هیچ کدوم از برنامه نویساش تا حالا تو روبوکاپ نبودن؟

majid325
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 12:53 عصر
من هم مشتاقانه منتظر استفاده از تجربیات دوستان هستم.

Touska
دوشنبه 27 فروردین 1386, 07:18 صبح
سلام

اگه بدنبال کار برای تیم Rescue می گردید باید یک تیم متشکل از متخصص برنامه نویسی _ Linux - ریاضی - فیزیک تشکیل بدید.

بعد از آن به دنبال یک Sponser باشید که انشاالله سال دیگه بتونید در مسابقات شرکت کنید.

البته اینو برای Simulation Rescue گفتم.

CodeMasterX
دوشنبه 27 فروردین 1386, 15:56 عصر
کسانی که تو سایت Soccer Simulation 2D کار کردند لطف کنن به من یه ایمیل یا پیام خصوصی بفرستن با هم کار کنیم برای مسابقات امسال.بچه های دانشگاه کرج امسال به آمریکا اعزام شدند!
متاسفانه تو زمینه شبیه سازی حالا چه دو بعدی چه سه بعدی منابع فارسی هوش مصنوعی پیشرفته کم هستند.

robochoo
دوشنبه 27 فروردین 1386, 16:11 عصر
سلام
هکون جور که دوستان گفتند، قسمت های مختلفی داره مسابقات فوتبالیست در 3 اندازه هست و شبیه شازی هو ید 2بعدی و 3بعدی هست. چیزی که به درد این سایت بخوره در قسمت real پردازش تصویر هست که من تونستم تا 800FPS بنویسم و در قسمت شبیه سازی پورت ها و سوکت ها و شبکه ... است باقی در مورد ROBOTIC هست. اگه اطلاعات بیشتر mail بزن

CodeMasterX
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 19:47 عصر
من خیلی مشاقم که یه بخش برای رباتیک باز کنن ولی خوب فکر نکنم خیلی استقبال خاصی بشه و در ضمن متخصصین با تجربه زیادی رو هم در سایت داشته باشیم.
من خیلی دوست دارم که روی Soccer Simulation 2D کار کنم.الان هم دارم روش کار میکنم.کد برنامه با ++C نوشته میشه ولی یه سری مثائل ریاضیات مهندسی بسیار هولناک میخواد که متاسفانه منبع فارسی در اختیار نداریم.من 1 ساله که دارم کتاب Reinforcement Learning از غول بزرگ هوش مصنوعی در دنیا Richard Sutton رو میخونم ولی خیلی مباحث پیشرفته ای هست و مال بچه های ارشد هتس بیشترش.اگه رو شبیه سازی دو بعدی کار کنیم خیلی عالیه!
از طرفی هم برای روبات های امدادگر که واقعی هستند:
به مباحث پردازش صوت و تصویر خیلی علاقه دارم،ولی مثل اینکه این تاپیک خیلی فعال نیست هنوز ؟!

amirsadeghi
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 21:20 عصر
اتفاقا خیلی استقبال میشه و متخصص هم تا دلت بخواد هست

DAMAVAND
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 23:12 عصر
سلام
منم تجربیات عملی در این زمینه دارم و رشته خودمم الترونیکه.
در مورد پردازش صوت و تصویر کارای زیادی هم انجام دادم
اگه دوستان پایه باشن که ما هم هستیم!!!!!!!

amirsadeghi
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 23:16 عصر
پس بهتره یواش یواش شروع کنیم

mehdi_RM
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 22:16 عصر
کسی میتونه در مورد شبیه سازی فوتبال سه بعدی راهنمائیم کنه؟
در هر موردی!

CodeMasterX
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 23:01 عصر
شبیه سازی فوتبال سه بعدی واقعا کار مشکل و طاقت فرسایی هست.
اگر ما بتوینیم یه فوتبال دو بعدی رو خوب پیاده سازی کنیم بعد میشه به فکر یه بعدیش بود.من با یه تیم از بچه های دانشگاه دارم روی شبیه سازی دو بعدی با ++C کار میکنم.برنامه با VC++ 6.0 نوشته میشه ولی هنوز تو مخاسبات ریاضی مشکل داریم.

mehdi_RM
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 20:50 عصر
ما دانشگاه مون می خواد یه تیم تشکیل بده
سرپرستش از دانشگاه فردوسی هست که تو جهانی مقام آوردن
به ما گفتن بیاید تحت لینوکس کار کنیم یعنی فکر کنم نرم افزارش تحت لینوکس باشه زبونش c++
و می گن اگه تو مسابقا ایران اپن یا .. مقام بیارید سربازی معاف میشید و ارشد بدون کنکوره!!! راست می گن
و آیا میشه و امیدی هست که بشه مقام آورد تو قسمت سه بعدی

آیا نمیشه از روی بازی فیفا تاکتیک و نحوه استپ و پاس کاری و .. رو در آورد
یا فرق می کنه؟

DAMAVAND
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 21:23 عصر
ما دانشگاه مون می خواد یه تیم تشکیل بده
سرپرستش از دانشگاه فردوسی هست که تو جهانی مقام آوردن
به ما گفتن بیاید تحت لینوکس کار کنیم یعنی فکر کنم نرم افزارش تحت لینوکس باشه زبونش c++
و می گن اگه تو مسابقا ایران اپن یا .. مقام بیارید سربازی معاف میشید و ارشد بدون کنکوره!!! راست می گن
و آیا میشه و امیدی هست که بشه مقام آورد ?

کاملا راست میگن!!!!!!
تو مسابقات امسال که فروردین ماه برگزار شد جملگی اعضای نفرات تیم اول از سربازی معاف شدند!تیم (دانشگاه ازاد قزوین)
و میتونند بدون کنکور یه مرحله برن بالاتر( البته اگه دانشگاه ازاد باشید فقط میتونید برید دانشگاه ازاد)
در ضمن معمولا باید برنامه تحت لینوکس باشه .

CodeMasterX
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 23:11 عصر
قوانین و مقررات مسابقات روباتیک رو انجمن های بین المللی مثل ژاپن و آمریکا تعیین میکنن.
جالبه بدونید یکی از مدیران مسابقات بین المللی رباتیک یک ایرانی هست، آقای امیر نمیدونم چی! فایلیشون رو یادم نمیاد.قوانین فعلی میگه شما با هر زبانی میخوایی کار کن ولی باید تحت لینوکس اجرا بشه.
حدود 2 ماه پیش یه نامه به اقای امیر ... زدم از طرف تیم دانشگاه که امکانش هست با دات نت هم کار کرد یا نه ؟ چون اولن دات نت داره روی لینوکس ساپورت میشه (پروژه هایی مثل مونو) و از طرفی مایکروسافت یه پلتفرم جدید چند وقت پیش بیرون داد به اسم MS Robotics Studio که امکان برنامه نویسی و شبیه سازی سه بعدی و همچنین مهم تر از همه تست سه بعدی از روبات ها رو فراهم میکنه.ایشون جواب قطعی ندادن و گفتن که دارن روش کار میکنن و ممکنه در سالهای آینده دات نت و پلتفرم جدید مایکروسافت هم به مسابقات اضافه بشن.

razavi_university
یک شنبه 04 فروردین 1387, 03:13 صبح
نمیشه از دات نت استفاده به علت داشتن لیسانس
دلیل استفاده از ‍++C و Java هم اینه که داخل لینوکس با gcc کامپایل می شوند و نیازی به خرید کامپایلر تجاری برای اون نیست
تا جایی که من می دونم از نسخه‌های تجاری سوزه و ردهت هم استفاده نمیشه بلکه از Open Suse و Fedora استفاده می کنند.

vb_nima
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 00:43 صبح
سلام دوستان.
من هم میخوام در قسمت شبیه سازی سه بعدی کار کنم. کمی با لینوکس آشنا شدم و با سختی فراوان تونستم rcssserver3d (simspark) را روی Fedora 8 نصب کنم. مشکلم اینجاست که منابع در این زمینه خیلی کمه و من نمیدونم اصلا چطوری برنامه نویسیش را شروع کنم. دوستان کسی هست که در این زمینه منبعی داشته باشه و بتونه در اختیار من قرار بده؟ فارسی یا انگلیسی . البته Pdfهای خود rcsserever3d هست ولی از اونا چیزی خیلی متوجه نشدم.

asorvb
جمعه 22 آذر 1387, 20:38 عصر
سلام
دوستان
کسانی که می خوان تو روبوکاپ کار کنند می تونند همه جور اطلاعاتو از robocup.orgبگیرن
در مورد منابع فارسی هم من فقط برای 2d soccersimیه سایت با فروم گیر اوردم که برای شروع بهترین جاست
www.rcsoccersim.com (http://www.rcsoccersim.com)
موفق باشید:لبخندساده:

powerboy2988
جمعه 22 آذر 1387, 22:32 عصر
ممنون. ولی به نظر من اصلا روبوکاپ نوآوری نداره
همش کپی بازیه

razavi_university
دوشنبه 25 آذر 1387, 00:00 صبح
پيشنهاد مي‌كنم مقاله كه تيم ربوسينا نوشته اند رو بخونين قسمت مهارتهاي پيشرفته بازيكن.
بهتره يه تيم هم بنويسيد و مثلا سعي كنين دروازه‌بان رو بهينه كنين كه گل نخوره و يا بازيكنها بهترين پاس ممكن رو به هم تيمي بدند.
وقتي شروع كردين به نوشتن ديگه نميگين كه نوآوري توش نيست.
اگه كد به درد بخوري هم پيدا كردين كه بشه ازش كپي كرد ما رو هم بيخبر نگذارين . . .:چشمک:

mmb.prog
یک شنبه 01 دی 1387, 09:37 صبح
مرسی به طور فراوان