PDA

View Full Version : رسم مسیر روی نقشه

mahak_f
سه شنبه 21 فروردین 1386, 12:09 عصر
سلام دوستان.
یه سری نقطه دارم که طول و عرض جغرافیای یه مسیر روی نقشه ایران هستن و توی بانک ذخیره شدن. برنامه ای برای map کردن این نقاط روی نقشه سراغ دارین یا حتی راهنمایی در این زمینه؟؟؟
البته باید بگم روی نقشه طول و عرض جغرافی تعریف شده. یعنی با فقط تکان دادن موس روی نقشه طول و عرض جغرافی هر نقطه رو نشون میده.

sh
سه شنبه 21 فروردین 1386, 21:01 عصر
یه کامپوننت هست بنام : MapXtreme 2005

اگر خواستی به لینک امضاء من رجوع کن

mahak_f
چهارشنبه 22 فروردین 1386, 13:31 عصر
یه کامپوننت هست بنام : MapXtreme 2005

اگر خواستی به لینک امضاء من رجوع کن

دوست عزیز متشکر از توجهتون. متاسفانه توی اون لینک نتونستم پیداش کنم. میشه کمک کنی؟

hamed_bostan
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 18:00 عصر
منهم نیاز دارم اگر ممکنه لینک مستقیمشو بذارین؟

ravanfar
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 18:41 عصر
سلام mahak_f
چند روش برای این کار وجود داره که به پارامترهای مختلفی بستگی داره
مورد اول: شما میخواهید خودتان برنامه بنویسید و نقاط را پیاده کنید یا سرانجام کار مهم است و اینکه منظورتان پیاده سازی نقاط است؟
مورد دوم: دقت کار (این کار یک کار حرفه ای است و یا یک کار دانشجویی؟)
======
توصیه من با در نظر گرفتن اینکه این کار یک پروژه حرفه ایی بوده و کیفیت خروجی کار، هزینه و مدت زمان انجام کار مهم است پیشنهاد میکنم از نرم افزار های GIS موجود در بازار استفاده کنی که با چرخی تو مراکز فروش نرم افزار در تهران میتوانی پیدایشان کنی:
تحت DOS:
ARCINFO PC 3.5.1
ARCINFO PC 3.5.2
تحت WINDOWS:
ARCVIEW 3.0
ARCVIEW 3.1
ARCVIEW 3.2
ARCVIEW 3.2a
ARCINFO 7.2.1
ARCINFO 8.0
ARCGIS 8.0
ARCGIS 8.1
ARCGIS 8.2
ARCGIS 8.3
ARCGIS 9.0
ARCGIS 9.1
ARCGIS 9.2
GEOMATHICA
ERMAPER
...
------------------------
اگر میخواهی برنامه بنویسی و کیفیت کار هم برات مهم نیست یک خروار کامپوننت تو اینترنت وجود داره که به اندازه کافی آن چه که توبخواهی برات فراهم میکنه و کمک میکنه نمره پروژه ات رو بگیری و البته اکثراً نسخه های موجود محدودیت داشته و وقت خودتو برای گرفتن کرک اون تلف نکن چون اون خواسته شما را بر آورده میکنند جهت راهنمایی برو تو GOOGLE و عبارت زیر را جستجو کنید:
GIS COMPONENT یا
GIS PROGRAMMING

البته اگر مایل باشی برنامه بنویسی و کارت نهایت کیفیت باشه سه کامپوننت زیر را گیر بیار و سعی خودت را بکن به ترتیب دقت کار و قیمت:

TATUKGIS الان ورژن ؟.8 موجوده ( از استاد محترم جناب کرامتی عزیز میتوانید ورژه ؟.4 آنرا تهیه کنید) مطمئن باشید این نسخه کار شما را راه میاندازد.

ARCOBJECT محصول شرکت ESRI تو بعضی از مغازه های فروشنده نرم افزار در تهران با قیمت بالا موجود است.

ARCENGINE محصول شرکت ESRI
اول توضیحات سازنده اش را بخوانید:

ArcGIS Engine is a developer product for creating custom GIS desktop applications. ArcGIS Engine provides application programming interfaces (APIs) for COM, .NET, Java, and C++. These APIs not only include detailed documentation, but they also include a series of high-level visual components that make it easy for even the casual programmer to build an ArcGIS application.

ArcGIS Engine includes the core set of components from which ArcGIS Desktop products are built. With ArcGIS Engine you can build stand-alone applications or extend existing applications to provide focused spatial solutions to both GIS and non-GIS users.

ArcGIS Engine can offer you

Standard GIS framework, ArcObjects, on which the ArcGIS family is built
Cost-effective deployment requiring only an ArcGIS Engine Runtime or ArcGIS Desktop license per computer
Developer controls available in ActiveX, .NET, and Java that simplify application development
A choice of standard developer languages including COM, .NET, Java, and C++ as well as a choice of Windows, Linux, and Solaris computing platforms
Extensive developer resources including object models, utilities, samples, and documentation

اصلاً موجود نیست کرکش هم در دنیا وجود نداره بعضی ها نسخ تقلبی را با قیمت خیلی خیلی خیلی گزاف بجای اصلش میفروشند که مفت هم نمی ارزد
=========
در هر حال در پناه خدا باشید

VirGil
پنج شنبه 11 مهر 1387, 17:34 عصر
سلام.

میشه نمونه ی پروزتون رو بذارید؟

چون من به یه همچین پروژه ای خیلی نیازمندم (برای تحقیق جغرافی دوم دبیرستان )

arsalansalar
شنبه 13 مهر 1387, 14:43 عصر
ن خودم هیچی درباره GIS نمی دونم ولی با خوندن ابن تایپیک خیلی علاقه مند شدم بفهم چی هست.
هرچند تاریخ این تاپیک خیلی قدیمی هست.ولی مطلب زیر و پیدا کردم.اگه دوستان هم لطف کنند و اگر اطلاعاتی دارند در اختیار قرار دهند ممنون می شوم.
http://gisement.net/fa/2007/08/11/map_info_85.html

cool_programmer
دوشنبه 20 آبان 1387, 12:58 عصر
سلام

ما تو شرکت از engine نرم افزار GIS استفاده می کنیم.
ولی برای پروژه دانشجویی ... بی خیالشی بهتره.
سراغ همون کامپوننت های که دوستان معرفی کردن باش.

rezazadehhamedani
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 13:26 عصر
سلام

ما تو شرکت از engine نرم افزار GIS استفاده می کنیم.
ولی برای پروژه دانشجویی ... بی خیالشی بهتره.
سراغ همون کامپوننت های که دوستان معرفی کردن باش.
سلام
خسته نباشید من مدت کوتاهی است که درشرکتی روی پروژه gis که با arc engin 9.2و C# است کار میکنم. به دو مشکل برخوردم:
1. چگونه میتوان هنگام laod شدنMap وTOC, کلیه لایه ها را در AXTocControl بست یا به عبارتی treeviewراCollapse کرد؟ این کار در Toc در ArcGISSERVER 9.2 به راحتی امکان دارد اما اینجا ؟؟

2. چگونه میتوان command موردنظر در AxtoolbarControl.getItem(index).command را در مثلا کلیک یک دکمه فراخوانی کرد؟ تا کاربر بتواند با کلیک بر روی دکمه هم از tool موردنظر استفاده کند؟
پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما متشکرم

MH2538
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 17:53 عصر
http://franson.com/