PDA

View Full Version : چگونگی رمز گذاری

morteza_dehghan
پنج شنبه 08 خرداد 1382, 02:58 صبح
سلام
بانک های sql تماما رمزهایی که میگیرند مربوط به برنامه خود sql میباشد و مربوط به خود بانک نمی باشد در بانک access وقتی رمزی گذاشته میشود روی خود بانک است . چگونه می توان کاری کرد که رمز روی بانک sql مانند بانک access روی خود بانک باشد؟؟؟ :?:

باتشکر

vadood
پنج شنبه 08 خرداد 1382, 09:52 صبح
خوب چه دلیلی داره بخواهی روی دیتابیس رمز بگذاری؟

morteza_dehghan
دوشنبه 12 خرداد 1382, 04:41 صبح
جناب ودود سلام
خدمت شما عرض کنم که من برنامه های تحت شبکه کار میکنم و با توجه به اینکه برنامه هایم عموما به صورتی است که می توان در جاههای مختلف از آن استفاده کرد و متقاضی فراوان دارد می خواهم به صورتی باشد که فرد دیگری که آشنایی به این نرم افزار دارد نتواند به داخل آن رخنه کرده و اطلاعات آن را تغییر داده و ... خدای نکرده تصرف کند :lol:
چون میدونید که راحت با کپی برداری از بانک واستفاده کردن بر روی یک سیستم دیگر آن بانک باز میشود :(
خب با توجه به اوضاع واحوال شرح داده شده اگه شما بلدید که چگونه میتوان این کار را کرد لطفا توضیح دهد :oops: :wink:

Mahdavi
دوشنبه 12 خرداد 1382, 14:16 عصر
سلام دوست عزیز
اگه میخواید که احیانا stored procedure های شما مورد سوءاستفاده قرار نگیرد با پارامتر WITH ENCRYPTION اونا رو ذخیره کنید. (گرچه نرم افزار هایی هستند که باز اونا رو دی کد میکنند)

(امید)
سه شنبه 13 خرداد 1382, 17:26 عصر
آقا مرتضی اگه تو سرور password administrator رو به کسی نداده باشی و برا کاربرا user تعریف کرده باشی چطور کسی می تونه از بانکت کپی بگیره ؟

امیـــــــد

morteza_dehghan
یک شنبه 18 خرداد 1382, 04:44 صبح
سلام
دوست عزیز آقای مهدوی میشه یکم بیشتر توضیح بدید

جناب امید خان چنانچه جناب عالی قسمت sql server service managerخود را خاموش کنید خواهید دید که از تمام بانک هایی که به sql شما متصل است میتوان یک کپی برداشت :lol: و اینجاست که :cry: رمز sqlبدرد نمیخورد

vadood
یک شنبه 18 خرداد 1382, 19:45 عصر
معلومه

اولین نوع security حفاظت فیزیکی هست. هر سیستم را میشه وقتی به فایل هاش دسترسی داشته باشی crack کنی. شما یه هارد که ویندوز 2000 روش نصب شده باشه بیار و من همه password های یوزر ها را برات در می آرم.

امنیت و جلوگیری از هک برای وقتی هست که حفاظت فیزیکی بر قرار باشه.

(امید)
سه شنبه 20 خرداد 1382, 19:58 عصر
سلام

یعنی باید خود سرور از دسترس دور نگه داشته شه؟ راه دیگه ای وجود نداره؟

امیـــــــد

morteza_dehghan
چهارشنبه 21 خرداد 1382, 01:35 صبح
سلام
جناب ودود منظور شما از حفاظت فیزیکی چیست ؟؟؟ ایا منظور شما همان قفل های سخت افزاری است یا به قول امید آقا دور نگه داشتن سرور از دست دیگران هست ؟؟؟ :roll: :shock:
البته سروری که مثلا در شهری است که من بیش از کیلومترها از آن فاصله دارم :lol:
جناب ودود اگر ممکن است یک مقداری شفاف تر ، کامل تر و به قول بچه ها خودمونی تر :( بیان کنید
با کمال تشکر و پوزش

vadood
جمعه 23 خرداد 1382, 12:59 عصر
بلی،

به قول امید آقا دور نگه داشتن سرور از دست دیگران هست

morteza_dehghan
شنبه 24 خرداد 1382, 05:04 صبح
سلام
اولا آقا ودود واقعا نمی دانم پیشنهاد شما یکم ... :wink: چی بگم جالب
البته یک راه حل خودم پیدا کردم ولی نمیدونم چقدر امکان پذیر است ....؟؟؟؟؟
و اما راه حل:
من داخل بانک یک user خاص معرفی کرده و رمز خاصی برای آن گذاشتم از داخل برنامه زمانی که بانکم را باز میکنم با همان user بالا می آیم و با توجه به اینکه زمانی که از بانک کپی برداری میشود user های آن باید مجددا تعریف گردد تاقابل استفاده باشد در نتیجه چون کپی بردار رمز من را ندارد برایش برنامه کپی برداشتن بی حاصل خواهد بود :lol: :D :twisted: :wink:
البته نمیدانم آیا میشود رمز user ها از جای دیگر در آورد :cry: :x :?: :?:

چطوره ؟؟؟؟؟
شما میگید امکان پذیره :wink: :?:

vadood
پنج شنبه 29 خرداد 1382, 16:54 عصر
این کار ممکن نیست!

یارو فایل های تو را می بره به یه سرور attach می کنه و ...

چی باعث میشه این کار رو نتونه بکنه؟

morteza_dehghan
پنج شنبه 12 تیر 1382, 02:01 صبح
آقا هیچکه یک راه حل منطقی قابل اطمینان و امکان پذیر سراغ نداره :cry: :cry: :cry: :?: :?:
بابا یکی یک راه حل بده

monesjun
یک شنبه 20 فروردین 1385, 15:49 عصر
حالا Stored Procedure هایی که با WITH ENCRPTION کد گزاری کردیم چطوری دوباره D_code کنیم؟