PDA

View Full Version : پر کردن دستی گریدویو

rtech
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 10:39 صبح
سلام دوستان
من یک فرم جستجو دارم که در آن کاربر 2 تاریخ را در 2 تکست باکس وارد میکند تا هر جنسی که بین این 2 تاریخ ثبت شده رو پیدا کنه و نوع جنس ، سریال و سایر مشخصات رو در گرید ویو میخوام نشون بدم چطوری میتونم این کار رو انجام بدم ؟ آیا برای این کار به دیتاست احتیاجی هست ؟

rtech
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 15:52 عصر
کسی نمیدونه ؟

behzad_gh
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 20:51 عصر
سلام اگر اطلاعات شما در دیتاست است فقط کافی است که دیتاسورس گرید ویو را برابر جدول داخل دیتاست قرار دهید. به این صورت کلیه فیلدهای مربروطه به صورت خودکار ایجاد شده و اطلاعات نمایش داده می‌شود. DataGridView1.DataSource = dataset1.table1

ولی اگر بخواهید که اطلاعات را به صورت دستی در گریدویو اضافه کنید باید یک گریدویو به فرمتان اضافه کنید و فیلدهای مورد نیاز را در اون تعریف کنید سپس اطلاعات را ردیف به ردیف به اون اضافه کنید. DataGridView1.Rows.Add

Keyvan_Y
جمعه 24 فروردین 1386, 01:32 صبح
دو راه برای انجام این کار داری. یعنی دو راه در حال حاضر به ذهن من میرسه ::لبخندساده:

1 - استفاده از یک Query با پارامتر
Query ات رو تو مثلا SQL Data Adapter1 به صورت زیر تعریف می کنی

Select * from tblTable where FromDate >= @Date1 and ToDate <= @Date2

بعد موقع پر کردن Dataset به این صورت عمل می کنی

SqlDataAdapter1.SelectCommand.Parameters("@Date1").Value = txtDate1.Text
SqlDataAdapter1.SelectCommand.Parameters("@Date2").Value = txtDate2.Text

SqlDataAdapter1.Fill(DataSet11) 'to fill the dataset with the data

DataGrid1.DataSource = DataSet11.tblTable

2 - استفاده از خاصیت RowFilter از ِDataview

DataView1.RowFilter = "(FromDate >= '" & txtData1.Text & "') and (ToDate <= '" & txtDate2.Text & "')" 'Here you filter your data with dataview rowfilter property

rtech
جمعه 24 فروردین 1386, 11:14 صبح
این ها رو باید تو رویداد کلیک دکمه ای که سرچ میکنه بنویسم ؟

Keyvan_Y
جمعه 24 فروردین 1386, 18:55 عصر
بله دقیقا باید در رویداد کلیک دکمه جستجو نوشته شود

rtech
جمعه 24 فروردین 1386, 23:54 عصر
من یک مشکل دیگه پیدا کردم در برنامه ای که نوشتم یک فرم هست که کاربر اطلاعات مربوط به قطعات جدید را در آن وارد میکند و تاریخ ثبت را نیز به صورت تاریخ شمسی وارد میکنه و بعد من اون تاریخ را از به میلادی تبدیل و در دیتابیس ذخیره میکنم . اما حالا که میخوام توی این فرم کاربر بر اساس تاریخ جستجو انجام بده وقتی که تاریخ رو به میلادی تبدیل میکنم هیچی پیدا نمیکنه ! باید چیکار کنم ؟

کدی که استفاده کردم :

("select * from products where enterdate='" & tdate1.Text & "'")