PDA

View Full Version : سوال در مورد استفاده از Swing و Application Server

unhandled_event
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 14:16 عصر
با سلام :لبخندساده:

همانطور که از عنوان تاپیک مشخص است میخواستم از دوستان و اساتید با تجربه در تکنولوژی جاوا سوالی بپرسم در مورد اینکه آیا روش و یا فریم ورک آماده ای برای ترکیب کردن یک برنامه که کلاینتهای آن بوسیله Swing پیاده سازی میشوند و از JTable و سایر کنترلهای آن مثل لیست و Combobox استفاده میکنند با Application server هایی نظیر Jboss یا Weblogic وجود دارد ؟
همانطور که میدانیم این کار در صفحات وب براحتی با استفاده از jsp ها و سرولتها انجام میگیرد ؛ یعنی دستور Update یا درخواست رکورد و یا رکورد ستی فرستاده میشود و سرولت با پروتکل Http پاسخ آنرا برمیگرداند. آیا بطور خلاصه روشی شبیه به سرولت وجود دارد که به لایه UI که بصورت فرمهای دسکتاپ و Swing پیاده سازی شده اند سرویس بدهد ؟

با تشکر

rezaTavak
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 20:29 عصر
قاعدتا باید از Applet استفاده کنید

unhandled_event
جمعه 24 فروردین 1386, 00:15 صبح
آقا متشکر :لبخندساده:

استفاده از Applet رو بعنوان کلاینت اگر اشتباه نکنم در Oracle Forms دیدم. بهرحال اون هم احتیاج به یک browser داره اما کاش میشد تو این برنامه از Swing استفاده کرد .
بخاطر اینکه این برنامه باید شامل گزارش گیری و ارتباط با بعضی ماژولهای خاص و native میشه باید دسکتاپی باشه. یعنی کاملا میشه ویندوزی
من چند سال با VB6 کار کردم و بنظرم بسیار دوست داشتنیه و راحت متاسفانه دیگه عمرش داره بسر میاد تا کی باید ocx رجیستر کرد ؟ درمورد برنامه های دسکتاپ یک کمی با Windows Forms دات نت هم کار کردم ولی دیدم خیلی افراطی object orianted شده تا جاییکه بجای ساده شدن بعضی جاها دست آدمو بدتر میبنده مگر اینکه برای سه لایه کردنش همش از کامپوننتهای پولی و گرون قیمت استفاده کنیم پس جانشین چندان مناسبی برای VB6 نیست. بعد از اجرا کردن چند تا مثال در Swing و قدرتش مخصوصا امکان ترکیب با HTML دیدم کمبود سرعت در جاوا و مشکل فارسی و راست به چپ همش شایعه است پس محیط مناسبیه بشرط اینکه بشه از لایه ها و قدرت j2ee درش استفاده کرد.
فکر کنم کم کم باید نوبت جاوا هم در دسکتاپ رسیده باشه.
شاید با ایده web service بشه کاری کرد یعنی swing application در نقش مصرف کننده web service باشه .

saeed_Z_F
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 23:13 عصر
سلام
اگر شما بدنبال معادلی برای servlet در web application می گردید بهترین گزینه session bean و message driven bean در تکنولوژی EJB می باشد .
شما با استفاده از JNDI می توانید اطلاعات مورد نظر خود برای نمایش را از کامپوننت های EJB که در Application Server توسعه داده شده اند گرفته و در فرم های Swing نمایش دهید .

unhandled_event
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 19:25 عصر
با سلام
ممنون
نه من دنبال جانشینی برای servlet نیستم بلکه میخوام برنامه سمت سرور شامل servlet هم باشه یعنی برنامه قابلیت پاسخ دوگانه هم برای کلاینتهای وب و هم برای کلاینتهای دسکتاپ مثل swing داشته باشه و روی یک application server مثل JBoss اجرا بشه.
request ها و response ها رو میشه در client با قراردادی تفسیر کرد.
درمورد EJB و JNDI مطلب خووندم . یک کم پیشرفته است هنوز به کار عملی نرسیدم و نمیدونم چقدر پیچیده است و آیا برای پروژه با حجم متوسط مناسب هست یا نه اگر مناسبه از همین روش استفاده کنم که نشه حکایت اختراع کردن دوباره چرخ چاه.