PDA

View Full Version : stop و start اس کیو ال سرور از طریق اکسس

mmha_85
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 14:32 عصر
سلام خدمت دوستان
کسی کدی بلد هست و یا نمونه ای داره که بشه با استفاده از اون SQL Server رو Stop و start کرد؟

mazoolagh
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 23:23 عصر
شما اول باید اسم سرویس sql رو از بخش services پیدا کنی - بعد میتونی با استفاده از دستور net در command prompt اون رو start و stop کنی.

[code]
net start MSSQL
net stop MSSQL
[/coe]

برای اجرای این دستورات از داخل access هم باید از shell استفاده کنی.

mmha_85
جمعه 24 فروردین 1386, 02:34 صبح
شما اول باید اسم سرویس sql رو از بخش services پیدا کنی - بعد میتونی با استفاده از دستور net در command prompt اون رو start و stop کنی.

[code]
net start MSSQL
net stop MSSQL
[/coe]

برای اجرای این دستورات از داخل access هم باید از shell استفاده کنی.

ببخشید دستور shell چیه؟ یعنی چی برای اجرای این دستورات از داخل access هم باید از shell استفاده کنم؟

majid325
شنبه 25 فروردین 1386, 12:06 عصر
البته با اکسس که نمیدونم ولی با اکسس پروژکت اگه بتونی یه کانکشن به سرورت برقرار کنی با sp های خود sql میتونی این کارو بکنی.

mmha_85
شنبه 25 فروردین 1386, 12:22 عصر
البته با اکسس که نمیدونم ولی با اکسس پروژکت اگه بتونی یه کانکشن به سرورت برقرار کنی با sp های خود sql میتونی این کارو بکنی.

پروژه من اکسسه. برای اکسس راه حل ندارین؟ :متفکر:

mazoolagh
دوشنبه 27 فروردین 1386, 09:12 صبح
ببخشید دستور shell چیه؟ یعنی چی برای اجرای این دستورات از داخل access هم باید از shell استفاده کنم؟

به رفرنس vba مراجعه کنین - shell به شما این امکان رو میده از داخل access یک دستور خارجی رو اجرا کنین.

mmha_85
شنبه 07 مهر 1386, 22:19 عصر
دوستان کسی در این مورد می تونه من رو کمک کنه؟ من هنوز هم نتونستم راه حلی برای این مشکل پیدا کنم!!