PDA

View Full Version : چطور میشه که زبان فارسی رو بر روی سیستم نصب کنیم

Armin62
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 15:37 عصر
چطور میشه بر روی سیستمی که زبان فارسی نصب نیست با استفاده از وی بی زبان فارسی رو براش معرفی کرد(نصب کرد)

Armin62
سه شنبه 28 فروردین 1386, 01:24 صبح
کسی اطلاعی دز این زمینه نداره

mehran8
سه شنبه 28 فروردین 1386, 16:38 عصر
سلام

ببین این بدردت می خوره ؟
http://visual-basic.persiangig.com/farsi-layout.reg

Armin62
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 01:43 صبح
میشه توضیح بدی که این فایل چیکار میکنه جز تغییر در رجیستری ؟

CodeMasterX
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:06 عصر
این فایل رجیستری به تنهایی کافی نیست.
این ضمیمه رو دانلود کن و همراه برنامه نصب روی سیستم کاربر نصب و اجراش کن.این ضمیمه رو mehran هم توی تاپیک آنتی ویروس EXIS ش استفاده کرده.گفتم که بعد نگین دزدیده!

mehran8
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:10 عصر
به نظر تو این فایل به چه دردی می خورد ؟ Xpersian.exe

CodeMasterX
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:42 عصر
از اونجایی که حجمش 0 بایت هست به هیچ دردی!
من این فایل ها رو از برنامه EXIS مهران برات گذاشتم چون دم دستم بود،گفتم که بعد مشغول ضمه کسی نشیم!

mehran8
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 22:02 عصر
سوال بالایی رو من پرسیدما !

این فایلی که گفتم یه کلک بود تا معلوم بشه طرف فارسی ساز رو یکبا نصب کرده یا نه .

Armin62
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 00:52 صبح
CodeMasterX عزیز بابت فایل ممنون ولی میخوام از طریق وی بی این کارو انجام بدم آیا چنین چیزی ممکن هست.

CodeMasterX
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 01:31 صبح
ببین دوست عزیز شما به هر حال اگر بخوای روی سیستمی که فارسی رو ساپورت نمی کنه فارسی نصب کنی نیاز به سه سری اکتیوایکس ها و کتابخانه و ها فایل های فونت و غیره داری که توی سی دی ویندوز مربوطه هست.حتی از طریق وی بی هم که بخوایی همچین دستوری رو اجرا کنی نیاز به برنامه وی بی هست.
اگر اون فایل ها کمکی نمی کنن پس یه کاری کن:

شما نیازی نیست که برنامه نصب نرم فزارت رو به کاربر بدی.در واقع به لحاظ امنیتی این کار اصلا درست نیست.شما برو نرم افزار رو نصب کن،فارسی رو نصب کن و هر کاری که لازمه و بعد پولت رو بگیر و بیا.خوبه ؟!

Armin62
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 09:22 صبح
CodeMasterX جان حرف شما کاملا درسته ولی اگه یک نفر بخواد یک فارسی ساز بسازه اون موقع باید چیکار کنه (من اگه گفتم با وی بی میخوام این کار رو انجام بدم چون میخواستم ببینم از چه توابعی باید استفاده بشه و چه راهکارهایی وجود داره) در ضمن سوال من جوابش این نبود ولی بازم ممنون

Hossein Bazyan
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 10:03 صبح
یکی از دوستان (فکر کنم آقای حامد مصافی یا آقای یاوری بودند ) مدتی قبل مشغول طراحی برنامه ای همینکار بود و خیلی هم پیش رفتند و به نظرم هم کار را تمام هم کردند .
توی پستهای ایشان جستجو کن ( البته تاپیک مستقلی هست و صفحات زیادی هم داشت حتما پیداش میکنی )

CodeMasterX
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 13:32 عصر
ببین آرمین جان منظور من این بود که بله توابع و تکنیک هایی بالاخره وجود داره که شما بخوایی فارسی سیستم رو نصب کنی.
اما شما فکر کن یه ویندوز نصب کردیم که هنوز حتی RightToLeft رو هم ساپورت نمی کنه.شما هر کدی هم که بخوایی بنویسی نیاز به اجرای سی دی ویندوز مربوطه خواهی داشت.
پس بنابراین حد اقل کار اینه که شما فایل های مربوطه رو از سی دی ویندوز استخراج کنی و دربیاری که هر فایل کجا و چجوری باید نصب بشه.اون وقت خودت اینو به برنامت اضافه کنی تا مثلا در برنامه نصب نرم افزارت اجرا بشه.