PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به sql server

vb_nima
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 21:25 عصر
با سلام.
من sql server 2000 را بر روی xp sp2 نصب کردم. و تونستم جدولهام را بسازم.
ولی وقتی میخوام از طریق adodc با اون ارتباط برقرار کنم این error را میده.

[DBNETLIB][ConnectionOpen (Connect()).]SQL Server does not exist or access denied.
من از localhost برای اسم سرور و از sa برای user id استفاده کردم.
حالا نمی دونم چرا error میده؟؟؟اصلا sql server روی xp کار میکنه یا فقط باید ویندوز سرور باشه؟؟؟

maryam_80
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 21:38 عصر
می شه کد برنامه (اتصال به برنامه) را بنویسید

mahdyeh
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 23:01 عصر
سلام

فکر کنم بتونم کمکتون کنم

mahdyeh
پنج شنبه 23 فروردین 1386, 23:08 عصر
چرا من نمیتونم فایلم رو آپلودش کنم ؟
حالا اگه خواستید میل من Karami.ahar@Gmail.com هست بگید تا براتون بفرستم .

moradidn
جمعه 24 فروردین 1386, 00:01 صبح
مسلما مشکل از UserID و یا Password نیست چون در آنصورت پیغام Login Fail نمایش داده میشد. سعی کنید از نقطه "." یا نام اصلی سرورتان بجای localhost استفاده نمائید. احتمالا مشکلتان حل خواهد شد.البته ابتدا باید قبل از آن در enterprise manager روی localhost یا نام سرورتان RightClick نموده و Properties را انتخاب نمائید و مطمئن شوید که روش Login در حالت Windows Only نبوده ودر حالت Windows and SQL باشد.

vb_nima
جمعه 24 فروردین 1386, 07:47 صبح
می شه کد برنامه (اتصال به برنامه) را بنویسید

من عمل اتصال را میخواستم از طریق adodc انجام بدم .وفتی از داخل ویزارد میخواد دنبال دیتابیسها در سرور بگرده این ارور را میده.

S_VB.max
جمعه 24 فروردین 1386, 09:09 صبح
مسلما مشکل از UserID و یا Password نیست چون در آنصورت پیغام Login Fail نمایش داده میشد. سعی کنید از نقطه "." یا نام اصلی سرورتان بجای localhost استفاده نمائید. احتمالا مشکلتان حل خواهد شد.البته ابتدا باید قبل از آن در enterprise manager روی localhost یا نام سرورتان RightClick نموده و Properties را انتخاب نمائید و مطمئن شوید که روش Login در حالت Windows Only نبوده ودر حالت Windows and SQL باشد.

سلام
من در کانکشن استرینگ زیر وقتی برای دیتاسورس نام سرور را می نویسم درست کار می کند اما وقتی طبق گفته شما وقتی نقطه می ذارم خطا میده در ضمن روش Login هم در پنجره Properties در حالت SQl Server and Windows است.لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟

Connection String:

con.Open "Provider=SQLOLEDB; data Source=.;Initial Catalog=Northwind;User Id=sa;Password="

Error:

Run-time error '-2147647259 (80004005)'
Login failed for user 'sa'. Reason:Not associated with a trusted SQL Server connection .

S_VB.max
جمعه 24 فروردین 1386, 19:46 عصر
وقتی برنامه ام را روی کامپیوتر مقصد نصب کردم می خوام بدونم چجوری باید نام سرور را بدست آورم تا اونا به کانکشن استرینگ اضافه کنم ؟
احتمالا باید نقطه و شایدم localhost را بنویسم اما چرا روی کامپیوتر خودم کار نمی کند؟

vb_nima
شنبه 25 فروردین 1386, 16:13 عصر
دوستان یه لینک درست دربازه نصب sql server 2000 بر روی xp ندارند؟؟؟؟؟؟؟

vb_nima
شنبه 25 فروردین 1386, 17:03 عصر

ممنونم از همه دوستان.
مشکل با یک "." حل شد.
ولی همین برام سواله چرا با local جواب نمیده؟؟؟؟

S_VB.max
شنبه 25 فروردین 1386, 17:22 عصر
از (local) استفاده کن
بد نیست این تاپیک را هم ببینی
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?goto=newpost&t=65407

shiva_mcsd
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 07:59 صبح
سلام شما بر روی ویندوز اکس پی باید ورژن personal اس کی ال را نصب کنید

aidinwashere
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 13:29 عصر
وقتی برنامه ام را روی کامپیوتر مقصد نصب کردم می خوام بدونم چجوری باید نام سرور را بدست آورم تا اونا به کانکشن استرینگ اضافه کنم ؟
احتمالا باید نقطه و شایدم localhost را بنویسم اما چرا روی کامپیوتر خودم کار نمی کند؟

کسی راهی نمیدونه؟