PDA

View Full Version : روش قفل گذاری CPU ID

Reza Safa
جمعه 24 فروردین 1386, 20:25 عصر
کسی از شما ها میتونه در زمینه قفل گذاری به روش CPU ID در
VB.NET 2005منو راهنمایی کنه
اگر امکانش هست کدی در این رابطه بدید

ممنون میشم

hdv212
یک شنبه 26 فروردین 1386, 13:28 عصر
این لینک به زیان سی شارپه ولی از dll ش میتونی استفاده کنی :
http://www.codeproject.com/cs/system/GetHardwareInformation.asp
موفق باشید

hossein2007
دوشنبه 27 فروردین 1386, 16:39 عصر
سلام
خیلی جالبه ، من هم داشتم دنبال راهی می گشتم تا توی دات نت processorid رو بدست بیارم.
اما من برنامه رو متوجه نشدم .
اگه میشه توضیح بدید که اگه بخوام فقط processorid رو بدست بیارم باید چه کدی بنویسم.
با تشکر

hdv212
سه شنبه 28 فروردین 1386, 08:04 صبح
ببین شما باید با WMI یا Windows Management Instrument آشنایی داشته باشی، نحوه استفاده از WMI و گرفتن اطلاعات سیستمی از آن مانند ایجاد یه Query در دیتابیس و برگرداندن نتایج اونه. در حالتی که شما نیاز داری از این کلید باید استفاده کنی :
Win32_Processor
به این صورت هم میتونی استفاده کنی :
using System.Management;
ManagementObjectSearcher searcher = new ManagementObjectSearcher
("select * from Win32_Processor");
<foreach (ManagementObject share in searcher.Get())
{
this.textBox1.text = share ["ProcessorId "].ToString()
}
البته این کدهایی که نوشتم مال سی شارپه ..
موفق باشید

hossein2007
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 09:43 صبح
از راهنماییت متشکرم.
اما یک مشکل برای proscessor ID وجود داره و اون هم اینه که من این برنامه رو روی دو تا سیستم کاملا متفاوت آزمایش کردم و ID فقط توی دو رقم آخر متفاوت بود.

hdv212
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 20:12 عصر
خب بالاخره متفاوت بوده، ولی سعی کن با ID چند سخت افزار کار کنی، فقط به Prossecor اکتفا نکن.

jalalAkbari
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 12:55 عصر
از اونجاییکه برنامه های نوشته شده در محیط دات نت به آسونی قابل Reflect هستن، الگوریتم محاسبه شما قابل استخراجه، یه روش خوب اینه که تمام روال های مربوط به استخراج CPU ID و محاسبه کد رجیستر رو با یک زبان غیر دات نتی مثل دلفی بنویسید و اونوقت DLL ساخته شده در دلفی رو توی محیط توسعه دات نت Import کنین!

hdv212
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 12:22 عصر
از اونجاییکه برنامه های نوشته شده در محیط دات نت به آسونی قابل Reflect هستن، الگوریتم محاسبه شما قابل استخراجه

خب باید بگم که این نقص دات نت نیست، این خصوصیت دات نته، برای حل این مشکل میتونی فایل های نوشته شده با دات نت رو Encrypt کنی تا کسی نتونه سورس نرم افزارتو در بیاره