PDA

View Full Version : Right or Left

میلاد علوی
شنبه 25 فروردین 1386, 15:49 عصر
[LTR]چرا در برنامه ویبی گاهی اوقات دستور Right(str,int),left کار نمی کنه کمکم کنید

vahab_vb
یک شنبه 26 فروردین 1386, 18:22 عصر
مثال بزنید

vb_nima
یک شنبه 26 فروردین 1386, 19:18 عصر
فکر نکنم همچین جیزی امکان داشته باشد.شاید پارامترها را که وارد میکنید اشتباه هستند و یا از یک نوع دیگر هستند.
نمونه اش را بدید تا ما هم امتحان کنیم.

alipaye
دوشنبه 27 فروردین 1386, 02:07 صبح
اتفاقا همچین موردی واسه من هم زیاد پیش اومده
مشکل من موقعی حل میشد که از ocx مورد دار(اونو حذف می کردم درست میشد البته ocx درست کار می کنه فقط وجودش اون تابع ها رو از کار می انداخت) استفاده می کردم ببین مشکل کارت اینجاست؟ تو یه برنامه جدید یکی یکی ocx هاتو امتحان کن ببین با وجود کدومocx توابع از کا میافتند?

vahab_vb
دوشنبه 27 فروردین 1386, 13:31 عصر
فک کنم میلاد علوی رو ترور کردن ... !!! کجا رفته این ؟؟؟

sohrab o
سه شنبه 28 فروردین 1386, 15:50 عصر
من چند مورد قبلا با این اشکال بر خوردم
باید بری تو refrence و اونایی که اشکال داره یا جلوش نوشته missing رو از حالت انتخاتب در بیاری

alipaye
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 00:59 صبح
آقای سهراب این که خیلی تابلوه مطمئن باشید علتش این نیست اونی که من گفتم یه مورد از علتش بود ولی یه جاهایه دیگه هم خودشو نشون میده. فکر کنم اکثر بچه ها با تجربه و خطا با این مشکل مواجه شده اند علتشو من احساس (فقط احساس) می کنم از نقایص ویبی باشه آخه یه بار که همچین موردی تو یه برنامه چند خطی واسم پیش اومد تو یه برنامه جدید کپی کردم کداشو کار کرد

vahab_vb
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 05:09 صبح
اینا بخاطر VB نیست. اینا همش بخاطر اینه که توی برنامه هاتون همشن از این ocx یا dll های سر راهی که معلوم نیست از کدوم بیابانی اومده استفاده میکنید. اون موقع میشه که دیگه کنترلی رو پروژتون ندارید و دیگه نمیتونید ثباتشو تضمین کنید !!!

میلاد علوی
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 11:52 صبح
ترور نشده بودم دم همتون گرم

‍Peter Norton
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 12:10 عصر
سلام دوستان، این مشکل به علت ایجاد conflict در reference های وی بی پیش میاد. برای حل این مشکل شما می تونید از Left$ و Right$ (البته $ هاش در انتها هست دیگه!) استفاده کنید یا با reference دادن مستقیم عمل کنید: vba.right یا vba.left .

با انجام دستور فوق وی بی بدون در نظر گرفتن مسائل و نامهای یکسان با مراجعه به کتابخانه vba توابع داخلی آنرا استفاده می کند.

امیدوارم کمکی کرده باشم.
شاد باشید