PDA

View Full Version : بسته شدن فرم بعد از کلیک روی دسکتاپ

loads
شنبه 25 فروردین 1386, 17:49 عصر
سلام دوستان
من میخوام وقتی کاربر روی دسکتاپ کلیک میکنه فرم در حال اجرای من بسته بشه دقیقاً مثل منوی start ویندوز که وقتی روی کلید Start کلیک میکنیم منو باز میشه و وقتی فکوسمون از اون برداشته میشه بسته میشه . لطفاً راهنمایی کنید . . . ممنونم

Payam Moradi
شنبه 25 فروردین 1386, 18:14 عصر
در روال Deactivate فرم مربوطه تاپپ کنید:

Unload me
Or

End

loads
یک شنبه 26 فروردین 1386, 10:08 صبح
Payam عزیز اینو میدونستم . . . این روش جوابگو نیست . برنامه من فقط از یک فرم تشکیل شده و من میخوام در هر شرایتی وقتی فوکوس از تنها فرم برنامه برداشته شد برنامه بسته بشه حتی وقتی روی دسکتاپ کلیک میشه . ممنون از توجه شما

vb_nima
یک شنبه 26 فروردین 1386, 18:30 عصر
من هم امتحان کردم با دی اکتیو جواب نمیده. با lostfocus هم امتحان کردم بازم جواب نداد.
شرمنده خیلی کمک زیادی نمی تونم بکنم.فقط روش را بهتون میگم.
با استفاده از توابع api تابعی وجود داره که هندل قسمتی از دسکتاپ که کلیک میکنیم را برمی گردونه .خوب حالا اگر این هندل با هندل پنجره ما(me.hWnd) یکی نبود .برنامه تمام بشه.حالی تابعی که نشتید را در یک تایمر بگذارید تا همین طور چک کند . ببینه کجا کلیک شده.
البته این برنامه منابع سیستم را میگیره.چون باید مدام سرچ کنه.

loads
دوشنبه 27 فروردین 1386, 10:33 صبح
vb_nima عزیز ممنون از توجه شما ولی من اگر استفاده از این تابع رو بلد بودم که دیگه سوال نمیکردم ! بازم ممنون از راهنمایی شما . دوستان دیگه نمیتونن کمک کنن ؟ عجیبه که هیچکس جواب این سوالو نمیدونه!

adaman
دوشنبه 27 فروردین 1386, 11:30 صبح
عجیبه که هیچکس جواب این سوالو نمیدونه!
بر می خوره ها:چشمک:

loads
دوشنبه 27 فروردین 1386, 21:39 عصر
adaman عزیز میدونستی که خیلی مهربونی . بخدا جات وسط بهشته ... ممنون و سپاسگذارم . . . از گفتن اون جمله هم منظور بدی نداشتم ، اصلاً به خودم اجازه نمیدم که . . . بازم ممنون واقعاً لطف کردی .