PDA

View Full Version : علت Full شدن table بعد از حدود 10000 رکورد

sardar_ahmadi
یک شنبه 26 فروردین 1386, 10:14 صبح
من چون از قبل تیبل هایم را با پارادکس طراحی کرده ام دیگه وقت تبدیل آنها یا . . .. . ندارم
حالا مشکلی که وجود دارد اینه که تعداد رکورد ها وقتی از 9000 به بالا میره مشکلاتی از قبیل خراب شدن ایندکس - خراب شدن هِدر - و ....... حال میخواهم آن جدول را به جدول دیگری(همانند خودش) انتقال دهم مینویسه که Table is Full دیگه نمیشه هیچ کار دیگری کرد . چیکار کنم.

shobair
یک شنبه 26 فروردین 1386, 10:29 صبح
من چون از قبل تیبل هایم را با پارادکس طراحی کرده ام دیگه وقت تبدیل آنها یا . . .. . ندارم
حالا مشکلی که وجود دارد اینه که تعداد رکورد ها وقتی از 9000 به بالا میره مشکلاتی از قبیل خراب شدن ایندکس - خراب شدن هِدر - و ....... حال میخواهم آن جدول را به جدول دیگری(همانند خودش) انتقال دهم مینویسه که Table is Full دیگه نمیشه هیچ کار دیگری کرد . چیکار کنم.

سلام
فکر نمی کنم بشه کاری کرد. پارادکس از اینجور خرابی ها براش زیاد پیش میاد و اگر حرفه ای نباشی اطلاعاتش رو هم نمی تونی برگردونی. باید ایندکس و هدر رو بصورت باینری از یک جدول درست جایگزین کنی (با هگزا ادیتور) بعد جدول رو رکورد به رکورد بخونی و درون یک جدول سالم بریزی. بهت پیشنهاد میکنم حداقل از Access استفاده کن بهتر از پارادکس هستش. تبدیلش هم زمان زیادی نمیگیره.

شبیر

ghabil
یک شنبه 26 فروردین 1386, 11:53 صبح
یک سرچ بکنی میبینی چند نفر دیگه هم این مشکل رو داشتند، راه حلهای موقت هم براش هست، مثل برنامه هایی که خودشون جداولت رو Reindex میکنند یا ادعا میکنند که جلوی این مشکلات رو میگیریند، اما راه حل حسابیت اینه که یک وقت بزاری جدولت رو بکنی اکسس یا SQL Server.

sardar_ahmadi
یک شنبه 26 فروردین 1386, 12:37 عصر
آقای کوشا ممنون از حسن توجه شما .
اما من تیبل هامو به SQL تبدیل کردم و بعضی از دستوراتی را که برای جدول بکار برده ام در ADOTAble جواب نمیده. و چون کدنویسی زیادی انجام داده ام لذا وقت آن را ندارم. ولی با Access انجام نداده ام . میشه یه کمی بیشتر راهنمائی کنید. از آقا شبیر هم تشکر میکنم.

SYNDROME
یک شنبه 26 فروردین 1386, 19:44 عصر
با سلام
من هم یک زمانی چنین مشکلی داشتم.
شما باید این مشکل را یک بار برای همیشه حل کنی.
درست سخته ولی نتیجش لذت بخشه.

shobair
دوشنبه 27 فروردین 1386, 10:03 صبح
آقای کوشا ممنون از حسن توجه شما .
اما من تیبل هامو به SQL تبدیل کردم و بعضی از دستوراتی را که برای جدول بکار برده ام در ADOTAble جواب نمیده. و چون کدنویسی زیادی انجام داده ام لذا وقت آن را ندارم. ولی با Access انجام نداده ام . میشه یه کمی بیشتر راهنمائی کنید. از آقا شبیر هم تشکر میکنم.

سلام
فکر می کنم چاره دیگه ای نداشته باشی. فقط بعضی دستورات ADO تفاوت کمی با BDE دارند و کاملتر هم هستند. مثلاً Sort! فقط یک روز وقت میگیره که تبدیل کنی.

شبیر

ghabil
دوشنبه 27 فروردین 1386, 11:15 صبح
به ADO یا BDE ربطی نداره با BDE هم میشه به Access وصل شد مشکل خود پارادکس هست. ولی ترجیحا حالا که میخوای بری سراغ اکسس بهتره از ADO استفاده کنی.

shobair
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 23:24 عصر
به ADO یا BDE ربطی نداره با BDE هم میشه به Access وصل شد مشکل خود پارادکس هست. ولی ترجیحا حالا که میخوای بری سراغ اکسس بهتره از ADO استفاده کنی.

سلام
من میدونم که با BDE به Access میشه متصل شد. حتی به SQL Server هم میشه. سرعتش هم از ADO بیشتره! ولی ADOTable ها در دلفی امکانات بیشتری دارند تا Table های BDE. سوالی که دوستمون پرسیدند بخاطر تفاوت بین ADOTable و Table هستش که باعث میشه بعضی دستورات عوض بشن. پس به ADO و BDE ربط داره.

شبیر

jalilmousavi
دوشنبه 29 بهمن 1386, 14:38 عصر
سلام
من میدونم که با BDE به Access میشه متصل شد. حتی به SQL Server هم میشه. سرعتش هم از ADO بیشتره! ولی ADOTable ها در دلفی امکانات بیشتری دارند تا Table های BDE. سوالی که دوستمون پرسیدند بخاطر تفاوت بین ADOTable و Table هستش که باعث میشه بعضی دستورات عوض بشن. پس به ADO و BDE ربط داره.

شبیر

با سلام
به فرض که از پارادکس به اکسس انتقال بدهیم و از TTable استفاده کنیم ، تکلیف ایندکس ها چه می شود؟ تابع FindKey و GotoKey را من زیاد استفاده کرده ام . نقطه مقابل این توابع در ADO تابع Locate می باشد که سرعت آنها را ندارد و برای منظور مورد نظر من کند است. حالا لطفا بگوئید که در حالت فوق (استفاده از فایل اکسس از طریق BDE و TTable) چطوری از FindKey استفاده کنم؟ چون خطای عدم وجود اینکس می دهد.
با تشکر

Bahram0110
دوشنبه 29 بهمن 1386, 19:32 عصر
آقای جواد حسینی یه برنامه کانورتر برای تبدیل (سریع) دیتابیس ها به همدبگه گذاشتن تو سایت
شاید مشکلت رو حل کنه...

hr110
سه شنبه 30 بهمن 1386, 10:20 صبح
[QUOTE=sardar_ahmadi;327820]من چون از قبل تیبل هایم را با پارادکس طراحی کرده ام دیگه وقت تبدیل آنها یا . . .. . ندارم
QUOTE]
از بانک اطلاعاتی DBISAM استفاده کنید.
مهاجرت شما به DBISAM زمانی کمتر از خواندن پستهای این تاپیک نیاز خواهد داشت.