PDA

View Full Version : تبدیل استرینگ به بولین

seeker
یک شنبه 26 فروردین 1386, 12:25 عصر
من مقادیر فونت بولد و فونت ایتالیک و فونت نیم را در یک فایل ذخیره میکنم که بعدا ازش استفاده کنم ولی نمیدانم پس از خواندن چطور این مقدار را که حالا یک استرینگ شده به بولین یا فونت نیم تبدیل کنم

seeker
یک شنبه 26 فروردین 1386, 12:30 عصر
در مورد فونت سایز و رنگ ها این کار عملی شد چون عدد بودند و من از ()val استفاده کردم ولی در مورد نوع بولین و فونت نیم نمیدونم چیکار کنم
البته لازم به ذکر است که مقدار در فایل درست ذخیره میشه(true) (false) (tahoma) ققط چون به صورت استرینگه نمیشه ازش استفاده کرد

vb_nima
یک شنبه 26 فروردین 1386, 19:10 عصر
برای تبدیل به بولین از تابع cbool استفاده کن. ورودی را میگیره.اگر true بود true میده و اگر false هم false میده. یعنی تبدیل به بولین میکنه.

من فقط یه چیز را متوجه نشدم. خوب شما وقتی در فایل یک متغیر عددی را مینویسی خوب از همون نوع هم برای خوندنش استفاده میشه.پس نیازی نیست اونها به صورت string وارد بشه.

اگر میشه کد اون قسمت که سیو میکنه را بگذارید شاید تونستیم کمکتون کنیم

CodeMasterX
دوشنبه 27 فروردین 1386, 00:14 صبح
ببین دوست عزیز شما اگر مقادیر بولین رو بصورت رشته ذخیره می کنی و میخواهی بازخوانی کنی،دیگه مقادیر ذخیره شده منطقی نیستند بلکه رشته هستند.برای این کار میتونی مثلا یه همچین کدی بنویسی:

Dim strFontBold As String
strFontBold = "False"

Me.Text1.FontBold = IIf (CBool(strFontBold) , True , False)

این کد مقدار ذخیره شده رو به فرض خونده و در متغیر strFontBold ریخته.حالا با شرط IIF چک می کنه که مقدار بولین شده این رشته اگر درست بود Text1.FontBold = True و در غیر اینصورت به Fale ست می شه.