PDA

View Full Version : چند سوال متداول در مورد دیتا گرید

peymannaji
سه شنبه 28 فروردین 1386, 09:59 صبح
سلام دوستان عزیز …
من یک فرد تازه کار هستم … و تعدادی سوال در مورد دیتا گرید داشتم . لازم به ذکر هست که من تمام موارد فوق رو در ویژوال استادیو دانت 2003 میخوام و از شما عزیزان خواهشمندم که کاملا ساده بهم توضیح بدین چون من نه سینتکس ها مربوطه رو میدونم و نه تجربه موارد زیر رو … البته من قبل از اینکه بخوام این پست رو بدم سرچ کردم اما نتونستن به اون نتیجه دلخواه خودم برسم … در واقع بدلیل اینکه تازه کار هستم شاید متوجه نشدم … در هر صورت من یک پروژه گرفتم که واقعا تو گل گیر کردم و باید تا 2-3 روز آینده کارم رو تحویل بدم :افسرده: :عصبانی++:… بریم سر اصل قضیه :

سوالات بنده :
1 ) چگونه میتونم کاری کنم که با کلیک بروی فیلدی از رکورد خاصی ( این فیلد دارای خاصیت لینک است ) به صفحه ای منتقل بشم که اطلاعات کامل آن رکورد را که فیلدش را کلیک کردم به من نمایش بده …
2) وقتی اطلاعات داخل فیلدی در دیتا گرید طولانی میشود می خوام کاری کنم که اطلاعات آن فیلد در 2-3 خط نمایش داده ببشه و وقتی بیشتر از 2-3 خط میشه آخرش سه نقطه نمایش داده بشه .
3) چگونه در هر فیلد خاصی از دیتا گیرید میتونم عکس قرار بدم البته لازم به ذکر هست که عکس ها یکسان نیست …
4) چگونه میتونیم کاری کنیم که وقتی موس بروی رکورد خاصی میره آن رکورد هایلایت بشه .
5 ) چگونه میتوانبم کاری کنیم که در یک فیلد هم عکس داشته باشیم و هم نوشته مثل فروم ها که زیر آواتار نام و یا آی دی فرد قرار میگیرد …

تمام مواردی که سوال کردم رو در سایت www.vaseteh.com (http://www.vaseteh.com) در همون صفحه اول میتونید ببینید.

دوستان عزیز واقعا تو شرایط وحشتناکی قرار گرفتم واقعا به کمک شما نیازمندم …
با تشکر .:قلب:

rezaasp.net
سه شنبه 28 فروردین 1386, 10:22 صبح
سوالهای که شما کرده اید خیلی ساده اگر serch کنی پیدا مب کنی . در مورد صفحه اول سایت www.vaseteh.com (http://www.vaseteh.com/) کار خاصی انجام نداده است با تگ های html نوشته و داخل یک tabel قرار داده

Pioneers
سه شنبه 28 فروردین 1386, 10:30 صبح
1-باید فیلد id هون جدول رو هم به گرید بفرستی(البته ستون مخفی) و پس از پر شدن گرید تابعی رو صدا بزنی که این id رو به لینکها الصاق کنه: navigateUrl=mainUrl+"&c=id"
بعد تو صفحه مقصد این QueryString رو چک کنی...

2-از توابع string استفاده کن و مقداری از رشته رو انتخاب کن و نمایش بده. یه لینک هم بساز که شامل id باشه و به صفحه ای بره که ....
substring()

3-اول باید یه ستون template بسازی و بعد داخلش یه image بذاری. بقیه اش هم بستگی به نوع کارت داره

4- از css استفاده کن.
5-ستونهای Template

MehranZand
سه شنبه 28 فروردین 1386, 10:53 صبح
2- http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64007
3 , 5 - استفاده از ItemTemplate و قرار دادن یک کنترل Image و Bind کردن
عکس مربوطه به آن.

fereshte22
سه شنبه 28 فروردین 1386, 11:15 صبح
دوست عزیز در مورد دوتا از مشکلاتتان شامل (لینک توضیحات و عکس در دیتا گرید)اگه به لینک زیر بروید مشکلتون حل میشود.چون من هم این مشکل را داشتم
http://forum.p30world.com/showthread.php?p=809468

peymannaji
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 08:57 صبح
1-باید فیلد id هون جدول رو هم به گرید بفرستی(البته ستون مخفی) و پس از پر شدن گرید تابعی رو صدا بزنی که این id رو به لینکها الصاق کنه: navigateUrl=mainUrl+"&c=id"
بعد تو صفحه مقصد این QueryString رو چک کنی...

2-ار توابع string استفاده کن و مقداری از رشته رو انتخاب کن و نمایش بده. یه کینک هم بساز که شامل id باشه و به صفحه ای بره که ....
substring()

3-اول باید یه ستون template بسازی و بعد داخلش یه image بذاری. بقیه اش هم بستگی به نوع کارت داره

4- از css استفاده کن.
5-ستونهای Template

سلام دوست عزیز از توضیحات شما ممنون هستم اما همانطور که گفتم من تازه کار هستم و نیاز به سورس کد دارم که بتونم بهتر سینتکس و منطق برنامه رو درک کنم ... اگه ممکن هست لطف کنید کمی بیشتر در مورد سوالاتی که پرسیدم توضیح بدین ... چون واقعیت اصلا" نمیتونم با توضیحات شما اینها رو پیاده سازی کنم یعنی اصلا" نفهمیدم :ناراحت: ...
با تشکر ...

fereshte22
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 09:13 صبح
دوست عزیز اون لینکی که من براتون فرستاده بودم مثال کامل در مورد دوتا از سوالاتتون دارد!!!!

peymannaji
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 12:38 عصر
دوست عزیز اون لینکی که من براتون فرستاده بودم مثال کامل در مورد دوتا از سوالاتتون دارد!!!!

سلام دوست عزیز لینکی که دادید متاسفانه کمکی بهم نکرد ...

Pioneers
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:13 عصر
ببخشید که کامل نبود...

1-یه ستون به datagrid اضافه کنید که به ستون pk از جدول بایند بشه. میتونی این ستون رو مخفی کنی که کاربر نبینه.
حال یه تابع بنویس که برای هر سطر از گرید, این Pk رو بخونه و بصورت queryString به لینک همون سطر اضافه کنه. این تابع باید همیشه پس از بایند شدن گرید اجرا بشه. البته این لینک باید مقصدش صفحه ای باشه که با خوندن این qs بتونه همه اطلاعات لازم رو نمایش بده.

متن تابع میتونه چیزی شبیه این باشه:

foreach (DataGridItem Item in Art_GRD.Items)
}
hyperlink h==(hyperlink) item.findcontrol("Link_Name")
h.navigateurl+="&code="+item.cells[3].text
{
البته تغییرات لازم رو بدین. 3 مربوط به ستونیست که Pkدر اون قرار داره. Link_name هم نام اون Hyperlink است.

جواب بقیه سوالات هم بعدا انشاءالله اگر عمری باقی بود.....

Pioneers
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 21:41 عصر
2-فرضا شما میخواین حدود 100 کاراکتر رو به کاربر نشون بدین و بقیه رو لینک کنید. کافیه محل اولین Space که از کاراکتر 100 به بعد وجود داره رو پیدا کرده و تا این قسمت رو نشون بدین.

سپس لینک رو ست کنید که به بخش اول کمی مربوطه.