PDA

View Full Version : اجرایی کردن یک برنامه در VB

naeeme
پنج شنبه 08 خرداد 1382, 18:51 عصر
یک برنامه در VB را به چه صورت اجرایی می کنند که بر روی سیستم های فاقد VB هم اجرا بشود. می دونم که به یک فایل .DLL احتیاج داره. میشه راهنمایی کنید.

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 08 خرداد 1382, 20:42 عصر
از منوی فایل در وی بی گزینه ی Make را انتخاب کنید و به این صورت یک فایل exe ساخته می شود.
البته این فایل اجرایی بر روی سیستم های دیگری که فایلهای جانبی وی بی را ندارند قابل اجرا نیست و باید برای آن SetUp درست کنید.
Setup درست کردن هم خیلی ساده است. از استارت منو و قسمت پروگرامز منوی مربوط به ویژوال استودیوی 6 را انتخاب کنید. سپس تولز آنرا انتخاب نمایید. از منوی آن Package & Deployment Wizard را برگزینید. در صفحه ی اول آن مسیر فایل پروژه وی بی را که ایجاد کرده اید بدهید و سپس روی دکمه ی Package در صفحه ی اول این برنامه ی پکیج ساز کلیک کنید. بعد از چند بار فشردن Next کار تمام می شود!!
بعد از اینکه در این زمینه حرفه ای تر شدید دنبال Wise installer باشید. آنرا می توانید در گوگل پیدا کنید. خیلی عالی است و با وی بی 100 درصد سازگار است.

vbc
سه شنبه 01 شهریور 1384, 16:58 عصر
سلام دوستان
چه جوری میشه تو وی بی دات نت فایلی اجرای ساخت که که برای اجرا نیاز به فریم ورک نداشته باشه و تو همه ویندوزها اجرا بشه

mehrdotnet
پنج شنبه 03 شهریور 1384, 20:53 عصر
فایل اجرایی برنامه به طور اتوماتیک در پوشه Bin برنامه ساخته می شه
از اونجایی که هسته اصلی برنامه های دات نت FrameWork هستش فکر نمی کنم راهی باشه که بشه برنامه رو بدون نیاز به اون اجراش کرد.
به نظر من غیر ممکن میاد تا نظر بقیه چی باشه؟

mehrdotnet
پنج شنبه 03 شهریور 1384, 20:59 عصر
همه برنامه ها دارن از کلاس های موجود در Base Class Library که یک بخش از FrameWork است استفاده می کنند
به همین دلیل بدون وجود FrameWork دیگه به کلاسها دسترسی ندارن
از طرف دیگه از اونجایی که فایل Exe تولید شده IL است و نیاز به این داره که دوباره بر اساس وضعیت سیستم ترجمه و فایل اصلی اجرایی ساخته بشه /یعنی کار JIT Compiler/ پس فکر نمی کنم بشه!
از یک طرف دیگه مدیریت حافظه و منابع و غیره توسط CLR انجام میشه که اون هم یک بخش FrameWorke است

وحید صابر
شنبه 05 شهریور 1384, 09:51 صبح
توضیحات خوبی بود ولی کامل نبود. من متوجه نشدم که چطور میشه در VB.NETیه فایل اجرایی ساخت که بطور مستقل اجراء بشه؟ اگر راهی وجود نداره، باید چکار کرد؟