PDA

View Full Version : دریافت از فلاپی

karmand
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 06:33 صبح
برنامه اصلی روی هارد است از شهرستان فلاپی میفرستند میخواهم آن را از داخل برنامه append کنم انتهای جدول خودم ویزارد جدول را ارسال میکند
با رکوردست و یکی یکی خواندن و نوشتن این کار را انجام میدهم ولی با کواری یا دستوری دیگر می خواهم البته با import کردن و اجرای کواری نیز میشود ولی چون جدول دریافتی هم نام است باید قبلی را پاک کنم و بعد import کنم که این هم یک اخطار پاک کردن جدول در پی دارد متشکرم

davood-ahmadi
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 09:38 صبح
یک نمونه آماده کردم . امیدوارم که مورد استفاده شما قرار بگیره. بانک Person را در فلاپی بریزید و تست کنید.

karmand
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 12:07 عصر
از زحمت شما متشکرم اگر کسی خواست استفاده کند باید حتما micro... scriptigg runtime را بیاورد

davood-ahmadi
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 17:16 عصر
بله باید حتماً باید از Refrence Microsoft Scripting Runtime استفاده کنید. البته این Refrence فقط در برنامه اصلی شما مورد نیاز است. در فایلهایی که جهت Append آورده می شوند ، نیازی نیست.

moustafa
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 00:22 صبح
بااجازه آقای احمدی من جهت کنترل بهتر و عدم ورود رکورد تکراری کدهای زیر رو اضافه کردم
همینطور تمام فیلدهای جدول را باهم کلید اصلی قراردادم

Private Sub Command2_Click()

If fil.FileExists(filename) Then
m = DCount("*", "person")
DoCmd.TransferDatabase acImport, "Microsoft Access", filename, acTable, "per", "temp0001"
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.OpenQuery "temp0001Query"
DoCmd.DeleteObject acTable, "temp0001"
DoCmd.SetWarnings True
n = DCount("*", "person")
k = n - m
If k > 0 Then

MsgBox "انتقال فایل بتعداد" & k & "رکوردبا موفقیت انجام شد", vbInformation, ""
Else
MsgBox "رکوردی انتقال داده نشد", vbOKOnly, "اطلاعات تکراری"

End If
Else
If fil.Drives("a").IsReady = False Then
MsgBox "دیسکتی درون فلاپی دیسک وجود ندارد", vbExclamation, ""
Else
MsgBox "فایل مورد نظر در دیسکت موجود نمی باشد", vbCritical, ""
End If
End If

End Sub

moustafa
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 14:35 عصر
یه روش دیگه هم اینه که اطلاعات رو به Excel امپورت واز انجا Appendکنید به اکسس حسنش هم اینه که اولا یه back up از اطلاعات در Excel دارید که بعضا می توانید از مانورهای Excel رو اطلاعات استفاده کنید و هم هنگام ورود اطلاعات و تعدادآن قابل مشاهده ودر صورت عدم تائید ملغی میشود