PDA

View Full Version : برنامه انبار

ir-tci
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 14:29 عصر
من میخواهم برنامه ی انباری بنویسم که با وارد کردن کد جنس . یک واحد از تعداد آن جنس کم شود. اگه ممکنه راهنمایی کنید.

Alireza_Salehi
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 14:51 عصر
یک دستور UPDATE کافیه!

Dim con As New SqlConnection("ConnectionString")
Dim cmd As New SqlCommand("UPDATE kala SET tedad=tedad-1 WHERE ID=5", con)
con.Open()
cmd.ExecuteNonQuery()
con.Close()

moradidn
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 16:55 عصر
سلام
پاسخ آنچه که در سئوال شما مطرح شده است دقیقا همان است که دوست عزیزمان فرمودند.
اما بنظر من شما حتما باید کالاهای ورودی و خروجی را بر اساس تاریخ و تعداد در جدول دیگری رکورد نمائید (جدول گردش کالا) اگر این کار را انجام ندهید دیگر نمیتوانید مثلا گزارش بدهید که دو روز پیش، از یک کالای مشخص در انبار چه مقدار موجود بوده و یا در مباحث قیمت گذاری و انبار گردانی و تعدیلات دچار مشکل خواهید شد.اگر خواستید از جدول گردش کالا استفاده نمائید بهتر است یک فیلد مقدار داشته باشید اگر وارده بود در آن مقدار مثبت و اگر صادره بود در آن مقدار منفی ذخیره نمائید. (یعنی علاوه بر Update فوق باید یک Insert با مقدار -1 نیز برای آن کالا و تاریخ در جدول گردش کالا انجام دهید). البته بحث به همینجا ختم نمیشود مثلا شاید بخواهید در سیستمتان انبار های مختلفی را مدیریت نمائید که در اینصورت باید در جدول گردش کالا فیلد کد انبار را نیز داشته باشید و همینطور مسئله انتقال کالا از یک انبار به انبار دیگر و مسائل بسیار دیگری را نیز مدنظر قرار دهید.

ir-tci
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 20:08 عصر
آقا ممنون از توجه شما دوستان. من مشکلم حل شد. فقط مشکل جدیدم اینه که وقتی برنامه رو میبندی تمام اطلاعاتی دیتا بیس پاک میشه. نخندید من اولین بارمه دارم با وی بی مینویسم. این 2005 با 2003 فرق فوکوله.
اینم دستور updatame

Me.Validate()
Me.AnbariBindingSource.EndEdit()
Me.AnbariTableAdapter.Update(Me.AnbardariDataSet.A nbari)

ir-tci
جمعه 31 فروردین 1386, 00:13 صبح
waiting...

linux
جمعه 31 فروردین 1386, 01:44 صبح
waiting...
ببنید دقیقا به طراحی جدوال دیتابیس شما ربط داره.
من این کار را خواهم کرد
1- یک جدول درست می کنم که نام کالا و مشخصاتش را نگهداری می کند
2- یک جدول که نوع کالا و مقدار کالا و تاریخ کالا که وارد انبار شده را نگه داری می کنه
3- یک جدول دارم که خروج کالا در انبار را ذخیره می کنم( شاید مجبور باشم 2تا جدولش کنم)
4-حالا مجموع خروج - مجموع ورودی میشه مانده در انبار

Hossein Bazyan
جمعه 31 فروردین 1386, 09:11 صبح
ببنید دقیقا به طراحی جدوال دیتابیس شما ربط داره.
من این کار را خواهم کرد
1- یک جدول درست می کنم که نام کالا و مشخصاتش را نگهداری می کند
2- یک جدول که نوع کالا و مقدار کالا و تاریخ کالا که وارد انبار شده را نگه داری می کنه
3- یک جدول دارم که خروج کالا در انبار را ذخیره می کنم( شاید مجبور باشم 2تا جدولش کنم)
4-حالا مجموع خروج - مجموع ورودی میشه مانده در انبار

دوست عزیز میماند یک مورد که اشاره نکردی :
اگر کالا به هر عنوان ( خرابی، دزدی و یا غیره ... ) از انبار کم شد شما چه فکری برای این مورد کرده اید . از انبار کم شده اما از برنامه کم نشده ، همان مسئله انبار گردانی .
در ضمن طراحی برنامه مخصوصا این جور برنامه ها داشتن هنر برنامه نویسی ( حتی حرفه ای ) لازم اما کامل نیست . یک برنامه نویس حرفه ای هر چند هم کد نویس خوبی باشد از مسائل ریز و درشت و جزئیات یک برنامه مثلا حسابداری یا انبار داری سر در نمی آورد.
برنامه های به این شکل را باید تحلیل گر سیستم تجزیه و تحلیل کند

linux
جمعه 31 فروردین 1386, 10:53 صبح
اگر کالا به هر عنوان ( خرابی، دزدی و یا غیره ... ) از انبار کم شد شما چه فکری برای این مورد کرده اید . از انبار کم شده اما از برنامه کم نشده ، همان مسئله انبار گردانی .
در ضمن طراحی برنامه مخصوصا این جور برنامه ها داشتن هنر برنامه نویسی ( حتی حرفه ای ) لازم اما کامل نیست . یک برنامه نویس حرفه ای هر چند هم کد نویس خوبی باشد از مسائل ریز و درشت و جزئیات یک برنامه مثلا حسابداری یا انبار داری سر در نمی آورد.
در جدول خروج کالا از انبار میتوان دلیل خروج کالا را مشخص کرد که فروش بوده یا خرابی یا دزدی یا هر مورد دیگه ای که ممکن هست پیش بیاید

linux
جمعه 31 فروردین 1386, 12:09 عصر
در همان جدول ورود و خروج کالا از انبار می توان مشخص کرد که کالا به چه دلیل به انبار وارد شده و به چه دلیل از انبار خارج شده است

sh
جمعه 31 فروردین 1386, 13:01 عصر

برنامه نویسهای زیادی هستند که رشته تحصیلیشون حسابداری و کارشون هم کار مالیه و هم تجزیه تحلیل میکنن هم طراحی و هم برنامه نویسی

ir-tci
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 20:11 عصر
Dim con As New SqlConnection("ConnectionString")
Dim cmd As New SqlCommand("UPDATE kala SET tedad=tedad-1 WHERE ID=5", con)
con.Open()
cmd.ExecuteNonQuery()
con.Close()
ببخشید من اینا رو کجا وارد کنم. چه Refrence رو باید add کنم؟

ir-tci
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 00:41 صبح
چه Refrence رو باید add کنم؟

leila63
دوشنبه 19 آذر 1386, 10:35 صبح
سلام
من یک برنامه انبار میخوام به زبان vb.net باشه

leila63
دوشنبه 19 آذر 1386, 10:38 صبح
کسی نیت به من کمک کنه؟

leila63
دوشنبه 19 آذر 1386, 10:47 صبح