PDA

View Full Version : session not found

dan
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 20:16 عصر
سلام ،
ظاهرا عملکرد اینتراوب (Stand alone) در کامپیوتری که در حال اجراست با وقتی که از طریق یک valid ip به آن مراجعه می شود فرق دارد . در کامپیوتر اصلی هیچ وقت پیغام
my intraweb application error
session expired ... session not found
نداریم . اما در اینترنت این موضوع بشدت آزار دهنده است. مثلا با ie اگر وارد سایت شوم و یک ie دیگر را باز کنم ، ie دیگر نیز به همان موقیتی می رود که ie قبلی دارد (بدون login ) . حتی وقتی که ie قبلی را بسته باشم نیز این اتفاق می افتد. بسیاری اوقات نیز چون چند دقیقه قبل وارد سایت شده ام ، وقتی دوباره می خواهم اینکار را بکنم با پیغام
session not found مواجه می شوم و اصلا وارد سایت نمی شود!
کسی می داند کدینگ Server Controller باید چگونه باشد که Session ها بموقع expire شوند و با بستن ie سشن هم بپایان برسد . یا با باز کردن ie جدید سشن جدیدی شروع شود؟

از کمک شما متشکرم

ghabil
جمعه 31 فروردین 1386, 10:04 صبح
کسی می داند کدینگ Server Controller باید چگونه باشد که Session ها بموقع expire شوند
بموقع Expire شدن Session ها یعنی بعد از زمانی که در ServerController برای SessionTimeOut در نظر گرفتی که این اتفاق میفته . این به اینتراوب هم ربطی نداره تمام تکنولوژیهای تحت وب با استفاده از تایم اوت سشنهاشون رو میبندند (وقتی کاربر خودش خارج نمیشه) منتهخا میتونی اوی صفحه ات یک دکمه Log Out یا خروج بزاری که وقتی کاربر روش کلیک کرد WebApplicaiton.Terminate رو صدا کنی که موجب بسته شدن Session فعلی میشه.

و با بستن ie سشن هم بپایان برسد .

اگر میخوای این اتفاق بیفته باید از JavaScript استفاده کنی که باز هم چوت Browserها Eventی برای بسته شدنشون ندارند در حالت کلی تقریبا عملی نیست .

یا با باز کردن ie جدید سشن جدیدی شروع شود؟
از کمک شما متشکرم

فکر میکنم SessionMangmentت رو گذاشتی روی Coockie چون این تنها حالتی که این اتفاق میفته که کاملا هم منطقیه ، اما مثلا براز URL یا HiddenFields مشکلت حل میشه.

dan
جمعه 31 فروردین 1386, 20:46 عصر
با تشکر از اینکه وقت گذاشتید. اما مشکل expire شدن بعد از تایم اوت نیست . مشکل اصلی این است که وقتی بتازگی بروزر را اجرا می کنم با
مواجه می شوم چون دقایقی قبل وارد سایت شده بودم. مشکل کوکی ها و هیستوری بروزر نیست ( آنها را پاک کردم) مشکل isp cache هم نیست (کارت اینترنتم را عوض کردم!) . وقتی
valid ip را به بروزر می دهم در واقع این اینتراوب است که آنرا به چنین شکلی
http://89.165.93.24/EXEC/0/4880AA006F4EC3FB1B23E34020070420205915312
( شامل AppID=4880AA006F4EC3FB1B23E340 و زمان اتصال=20070420205915312 ) در می آورد و تا جاییکه من می فهمم AppID+DateTime همان سشنی است که اینتراوب برای این بروزر در نظر گرفته اما باز خودش پیغام Session not found..expired می دهد . جالب اینکه در همین حال که این اتفاقات می افتد در قسمتی که debug information را نشان می دهد ، هیچ اتفاقی نمی افتد و حتی active sessions=0 است . اما بروزر دو فعالیت مربوط به اینتراوب را از خود نشان می دهد ( تغییر url و نمایش Session expired )

شاید بخواهید سایت را امتحان کنید : www.khorasanlabs.com

سایت فقط 7 صبح تا 11 شب فعال است

ghabil
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 10:15 صبح
با تشکر از اینکه وقت گذاشتید. اما مشکل expire شدن بعد از تایم اوت نیست . مشکل اصلی این است که وقتی بتازگی بروزر را اجرا می کنم با

این اتفاق معمولا زمانی میفته که تو صفحه ات به یک ریسورس غلط اکسس میکنی، در زمانی هم که با وب سرور خود IW کار میکنی که اگر History to پاک کنی درست میشه.

مواجه می شوم چون دقایقی قبل وارد سایت شده بودم. مشکل کوکی ها و هیستوری بروزر نیست ( آنها را پاک کردم) مشکل isp cache هم نیست (کارت اینترنتم را عوض کردم!) . وقتی
valid ip را به بروزر می دهم در واقع این اینتراوب است که آنرا به چنین شکلی
http://89.165.93.24/EXEC/0/4880AA006F4EC3FB1B23E34020070420205915312
( شامل AppID=4880AA006F4EC3FB1B23E340 و زمان اتصال=20070420205915312 ) در می آورد و تا جاییکه من می فهمم AppID+DateTime همان سشنی است که اینتراوب برای این بروزر در نظر گرفته اما باز خودش پیغام Session not found..expired می دهد . جالب اینکه در همین حال که این اتفاقات می افتد در قسمتی که debug information را نشان می دهد ، هیچ اتفاقی نمی افتد و حتی active sessions=0 است . اما بروزر دو فعالیت مربوط به اینتراوب را از خود نشان می دهد ( تغییر url و نمایش Session expired )

اینها مشکل History و استفاده از کش Local هستند معمولا. اگر Ctrl + F5 بزنی میبینی که همیشه درست میشه.

شاید بخواهید سایت را امتحان کنید : www.khorasanlabs.com

سایت فقط 7 صبح تا 11 شب فعال است

من که امتحان کردم مشکلی نداشتم.

dan
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 19:10 عصر
ممنون از اینکه وقت گذاشتید