PDA

View Full Version : طریقه نوشتن یه برنامه برای گراه کردن هکر

tc1000
جمعه 31 فروردین 1386, 01:06 صبح
من میخوام یه برنامه به کد برنامه خودم اضافه کنم که بعد کون رو کد کنم و بعد وقتی که هکر امد اون رو دکد کرد نتونه کد من رو بخونه یعنی در اصل هکر رو خسته کنم که دیگه منصرف بشه بره.
چطوری میشه این کار رو کرد؟

CodeMasterX
جمعه 31 فروردین 1386, 02:15 صبح
منظورت چیه ؟ من درست متوجه نشدم.
برای رمز نگاری داده و رمز گشایی داده های الگوریتم های معروف و قوی ای وجود داره.
یکمی وضح تر بگو میخوایی چیکار کنی ؟

tc1000
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 16:07 عصر
با سلام
میخوام فایل dll رو کاری کنم که وقتی دکد میکنند ننتونند ازش استفاده کنند. و برنامه دکد کننده رو گیج کنه این طوری دسترسی به سورس دیگه نیست
اگر امکان داره یک نمونه کد الگوریتم برای من ارسال کنید.
با تشکر

Developer Programmer
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 17:06 عصر
میخوام فایل dll رو کاری کنم که وقتی دکد میکنند ننتونند ازش استفاده کنند.
بهتر نیست به جای پرداختن به اینجور موضوع ها، کمی دانشتون رو افزایش بدین؟
آخه فایل dll و source به هکر چه ربطی داره؟

CodeMasterX
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 18:08 عصر
افشین درست میگه.
dll ها اولا که خودشون موقع کامپایل رمزنگاری میشن! دوما اینکه یه هکر یا کراکر کاری با کتابخانه ها و کنترل های برنامه شده نداره.این جلوگیری از هکر ها و کراکر ها به قفل های نرم افزاری،قفل های سخت افزاری،تکنیک های رمزنگاری و رمزگشایی داده و ... داره.

someCoder
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 01:03 صبح
بهتر نیست به جای پرداختن به اینجور موضوع ها، کمی دانشتون رو افزایش بدین؟
آخه فایل dll و source به هکر چه ربطی داره؟

افشین درست میگه.
dll ها اولا که خودشون موقع کامپایل رمزنگاری میشن! دوما اینکه یه هکر یا کراکر کاری با کتابخانه ها و کنترل های برنامه شده نداره.این جلوگیری از هکر ها و کراکر ها به قفل های نرم افزاری،قفل های سخت افزاری،تکنیک های رمزنگاری و رمزگشایی داده و ... داره.

دوستان، امیدوارم از حرفم ناراحت نشید، ولی دلسرد کردن یه کاربر دیگه نه چیزی به اون میرسه و نه به شما! اگر نمیخواین جوابشو بدین، اجازه بدین بقیه شاید بخوان جواب سوالش رو بدن!

آقا افشین، به نظر شما اینکه دوستمون میخواد برنامه اش decompile نشه، چه ایرادی داره؟
آقای CodeMasterX، کی گفته که dll ها خودشون موقع کامپایل رمز میشن؟ و چرا فکر میکنی که dll فقط همون dll های استاندارده؟ شاید دوستمون بیشتر کدهای اصلی خودش رو به صورت dll منتشر کرده.

Best Programmer
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 07:14 صبح
با سلام
میخوام فایل dll رو کاری کنم که وقتی دکد میکنند ننتونند ازش استفاده کنند. و برنامه دکد کننده رو گیج کنه این طوری دسترسی به سورس دیگه نیست
اگر امکان داره یک نمونه کد الگوریتم برای من ارسال کنید.
با تشکر

سلام
ببینید شما یه کم دارید اصطلاحات را اشتباه بیان می کنید.
اولا اصلاح Decode اینجا کاربردی ندارد(مگه دارید رمزنگاری می کنید)
برای این کار شما باید سیستم های فشرده سازی و قفل کردن را مطالعه نمایید. در پستی که دادم جدیدترین تکنیک های دنیای محافظ ها و کرکر ها تشریح شده . http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=66108
واقعا مقاله آموزنده ایی است.
مورد دیگری که هست سطح دانش شما از این قبیل کارها هست. متاسفانه با توجه به نحوه مطرح کردن سوال تون می توان نتیجه گرفت که بسیار تازه کارید. پس ابتدا لازم است شما مقالات و پست هایی که بسیار در همین فروم یا فروم های خارجی بیان شده اند را مطالعه نمایید و کمی با اصول کار آشنا شوید.

آقا افشین، به نظر شما اینکه دوستمون میخواد برنامه اش decompile نشه، چه ایرادی داره؟
دوست عزیز آقا افشین درست می گویند، هیچ راهی وجود ندارد که برنامه را بتوان Decompile کرد. بغییر از برخی زبان ها مانند Java, .Net که JIT هستند Decompile دیگر زبان ها واقعا غیر ممکن هست(البته برخی تلاش ها می شود ولی با توجه به اینکه حجم کار واقعا زیاد هست و وقت زیادی نوشتن این گونه برنامه ها می برد و باید دانش قوی در reverse Engineering داشته باشید )
به جای بحث بر سر اینگونه صحبت ها بحث های علمی و عملی بیشتر فایده دارد.

someCoder
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 10:46 صبح
هیچ راهی وجود ندارد که برنامه را بتوان Decompile کرد.شما خودتون بجای من هم جواب دادین
بغییر از برخی زبان ها مانند Java, .Net که JIT هستند

greenway
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 13:44 عصر
شاید برای دوستانی که در زمینه های مرتبط فعالیت می کنند جالب باشه :

http://hexblog.com/2007/04/decompilation_gets_real.html

CodeMasterX
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 23:34 عصر
امروز یه کتاب از انتشارات نص به نام "امنیت داده ها" دیدم که خیلی عالی بود.تالیفش با یکی از اساتید دانشگاه علم و صنعت تهران بود اگر اشتباه نکنم و درباره تکنیک های رمز نگاری داده ها و کد کردن داده ها صحبت های خوب و مفیدی شده.اونو مطالعه کنید.

Developer Programmer
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 00:21 صبح
دوستان، امیدوارم از حرفم ناراحت نشید، ولی دلسرد کردن یه کاربر دیگه نه چیزی به اون میرسه و نه به شما! اگر نمیخواین جوابشو بدین، اجازه بدین بقیه شاید بخوان جواب سوالش رو بدن!SomeCoder جان، کاملا حرفت رو قبول دارم و کاملا هم درک میکنم. اما به یه چیزی توجه کن.
مشکلی که اخیرا فوروم به شدت باهاش دست و پنجه نرم میکنه اینه که کاربران به هیچ وجه جستجو نمیکنن و اصلا به خودشون زحمت فکر کردن نمیدن. وقتی هم که کاربری بهشون قوانین رو متذکر بشه یا اونها رو به تکنیک های جستجو دعوت کنه... 15 قانون از 10 قانون سایت رو واسش کپی میکنن که تو من رو "دلسرد" کردی.
خودت بگو تا حالا چند میلیون بار روشهای جلوگیری از کرک توی این سایت گفته شده؟ چند میلیون سورس کد ضمیمه شده؟
واقعا هنوز هم جایی واسه سئوال کردن در مورد "چطوری فلان کار رو بکنم" مونده؟

آقا افشین، به نظر شما اینکه دوستمون میخواد برنامه اش decompile نشه، چه ایرادی داره؟ببین اشکال و ایرادش اینه که دوست گرامی آقا/خانم tc1000 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=20489) (در نهایت ادب و احترام) هنوز نمیدونه "هک" چیه و "کرک" چیه...
یعنی کسی که نمیدونه داره دنبال چی میره مطمئنا اگه یه نگاه کوچولو به پست اینپرایز در مورد تعاریف Hack, Crack, Dissasemble, packer و patch می انداخت این اشتباه رو نمیکرد.

پانوشت:
یه استاد داشتیم که هرچی ازش میپرسیدی جوابهای عجیب و غریب میداد و به کتابهای بی ربط پاس میداد... وقتی ازش پرسیدم که چرا اینطوری میکنی جواب داد: "میخوام بدونم این سئوال اونقدر واست ارزش داشته که به خاطرش چند تا منبع رو بگردی یا همینطوری دنبال حل المسائل میگردی"

Best Programmer
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 08:54 صبح
SomeCoder جان، کاملا حرفت رو قبول دارم و کاملا هم درک میکنم. اما به یه چیزی توجه کن.
مشکلی که اخیرا فوروم به شدت باهاش دست و پنجه نرم میکنه اینه که کاربران به هیچ وجه جستجو نمیکنن و اصلا به خودشون زحمت فکر کردن نمیدن. وقتی هم که کاربری بهشون قوانین رو متذکر بشه یا اونها رو به تکنیک های جستجو دعوت کنه... 15 قانون از 10 قانون سایت رو واسش کپی میکنن که تو من رو "دلسرد" کردی.
خودت بگو تا حالا چند میلیون بار روشهای جلوگیری از کرک توی این سایت گفته شده؟ چند میلیون سورس کد ضمیمه شده؟
واقعا هنوز هم جایی واسه سئوال کردن در مورد "چطوری فلان کار رو بکنم" مونده؟

ببین اشکال و ایرادش اینه که دوست گرامی آقا/خانم tc1000 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=20489) (در نهایت ادب و احترام) هنوز نمیدونه "هک" چیه و "کرک" چیه...
یعنی کسی که نمیدونه داره دنبال چی میره مطمئنا اگه یه نگاه کوچولو به پست اینپرایز در مورد تعاریف Hack, Crack, Dissasemble, packer و patch می انداخت این اشتباه رو نمیکرد.

پانوشت:
یه استاد داشتیم که هرچی ازش میپرسیدی جوابهای عجیب و غریب میداد و به کتابهای بی ربط پاس میداد... وقتی ازش پرسیدم که چرا اینطوری میکنی جواب داد: "میخوام بدونم این سئوال اونقدر واست ارزش داشته که به خاطرش چند تا منبع رو بگردی یا همینطوری دنبال حل المسائل میگردی"
استادتون به من رفته. ولی من حداقل کتاب بی ربط نمی گم.
دقیقا همین هست. الان اکثر کاربرها زحمت خواندن یک کتاب را هم به خود نمی دهند. هر چی هم میگی بابا این کتاب خیلی خوف هست و خیلی چیزارو گفته بهانه میارند که زبان انگلیسی شون ضعیف هست. خوب اگر ضعیف هست چطور می خواهید به کار تو کامپیوتر ادامه بدهید. خدا به داد نسل آینده کامپیوتر ما برسه. من الان هر کسی که می بینم تو کامپیوتر حرفی داره از اون نسل داسی هست.

Developer Programmer
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 09:41 صبح
خدا به داد نسل آینده کامپیوتر ما برسه. من الان هر کسی که می بینم تو کامپیوتر حرفی داره از اون نسل داسی هست.
مرسی علی جون؛ حرف دل من رو زدی!

someCoder
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 12:39 عصر
حرفاتون رو کاملا قبول دارم. فقط حرفم این بود که یکمی ملایم تر جواب بدین تا دوستان تازه وارد تر، بیشتر کنجکاو بشن و برن دنبالش تا پیداش کنن و نه اینکه دلسرد بشن.
مخلص همگی

achilles
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 14:20 عصر
چوق معلم گله!!!

CodeMasterX
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 15:03 عصر
با این نظر آقای زوار من کاملا موافقم کما اینکه بار ها هم جاهای دیگه ذکر شده.
به نظر من یا فروم برنامه نویسی صرفا محل آموزش برنامه نویسی نیست،بلکه محلی هست برای تبادل اطلاعات و نحربیاتی که توی کتاب و مانیتور خونه نمیشه پیداشون کرد! بنابراین هر شخصی اگر چیزی واقعا براش مهم و جیاتی هست خودش میره دنبالش و کتاب میخونه،کار میکنه،فکر میکنه و مشکلش رو حل میکنه.حالا اگر سوال فنی و تخصصی پیش اومد و مطالبی از این دست اونوقت یه فروم خودش رو نشون میده.