PDA

View Full Version : مشکل در فایر فاکس

peymannaji
جمعه 31 فروردین 1386, 23:33 عصر
سلام
من یک سایتی دارم که در IE خوب نشون داده میشه اما تو فایر فاکس همه چیز میریزه به هم . بنابراین از استایل شیت استفاده کردم که مشکل فونتم حل شد ... اما مشکل دیگه اینه که اندازه تکست باکس به هم میخوره و اینو دیگه نمیدونم چیکرش کنم راه حلش چیه ؟ اگه کدی نیاز داره لطفآ بگید ممنون ...

rtech
جمعه 31 فروردین 1386, 23:51 عصر
به خاطر اینه که شما استانداردها رو رعایت نکردید در این مورد بارها در سایت بحث شده جستجو کنید پیدا می کنید .

peymannaji
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 09:31 صبح
خیلی جالبه هر جا این سوال مطرح میشه میگید استانداردو رعایت نکردم بابا بزرگ منم اینو میدونه اما هیچ راه حلی برای این مورد تو این سایت گفته نشده حد اقل من هر چی سرچ کردم ندیدم ... فقط در مورد فونت و اینجور چیزا بود هرچی بود ... منتظر راهنمایی هاتون هستم دوستان ...

ealireza
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 09:39 صبح
خوب اگه استاندارد کار کنی و سایتت رو W3.Org وریفای بدون خطا کنه باید به نتیجه برسی

به راه دیگه هم هست برای Firefox از یک style sheet استفاده کن و برای IE ار یکی دیگه
از هم تفکیک کنشون !!×

در ضمن هیچ ربطی به ASP.net نداره این موضوع
موفق باشید

صابر
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 09:42 صبح
صفحه خودتون رو با ابزاری که اینجا هست تست کنید: http://validator.w3.org
مشخص میشه کجاها استاندارد رو رعایت نکردید و راه حلش هم اینه که رعایت کنید!!

rtech
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 10:01 صبح
دوست عزیز آیا شما از table در صفحه تون استفاده کردید ؟ اگر نه بهترین کاری که شما میتونید بکنید تا اجزای صفحه تون در همه مرورگرها به خوبی نشون داده بشه اینه که یک table با طول و عرض 100 درصد در صفحه خودتون بزارین و margin رو به این شکل تعریف کنید : margin:auto
یا اینکه این کد رو در استایل شیت قرار بدید تا تمام اجزای داخل جدول به شکل صحیح نمایش داده بشه من که خودم همیشه از این روش استفاده کردم و تاحالا هیچ وقت نشده اجزای سایتم به هم بریزه . این تجربه من بود حالا نمیدونم دوستان دیگه چه نظری داشته باشند
موفق باشید

peymannaji
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 11:53 صبح
در ضمن هیچ ربطی به ASP.net نداره این موضوع
موفق باشید

اتفاقا" خیلی ربط داره عزیز دل
1) اولا" من دارم در مورد سایتی با شما حرف میزنم که با asp.net نوشته شده
2) دوما" محیط کاریم در VS2003 هست
3) مهمتر از همه من از کنترل های asp.net استفاده کردم نه html
4)در ضمن من استایلم رو تو خود vs تنظیم میکنم ...
5) تاپیک ها رو با دقت بخون

حالا بازم بی ربطه ؟ :متفکر:

دوست عزیز آیا شما از table در صفحه تون استفاده کردید ؟ اگر نه بهترین کاری که شما میتونید بکنید تا اجزای صفحه تون در همه مرورگرها به خوبی نشون داده بشه اینه که یک table با طول و عرض 100 درصد در صفحه خودتون بزارین و margin رو به این شکل تعریف کنید : margin:auto
یا اینکه این کد رو در استایل شیت قرار بدید تا تمام اجزای داخل جدول به شکل صحیح نمایش داده بشه من که خودم همیشه از این روش استفاده کردم و تاحالا هیچ وقت نشده اجزای سایتم به هم بریزه . این تجربه من بود حالا نمیدونم دوستان دیگه چه نظری داشته باشند
موفق باشید

ببینید من از تیبل استفاده کردم چون میدونستم با این مشکل مواجه میشم بنابراین مشکلات تکست و اندازه آنها حل شد ... اما قضیه اینه که طول تکست باکس اندازش به هم میریزه سوالم اینه که مگه میشه اندازه تکست باکس رو هم تو استایل تنظیم کرد ؟ و دیگه چه راه حلی میتونه داشته باشه ؟

rtech
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 14:02 عصر
بله اندازه تکست باکس رو میشه عوض کرد ( البته تو VS 2005 رو میدونم مییشه تو 2003 هم فکر کنم بشه ) مشکل به هم خوردن اندازه تکست باکس معمولا موقعی پیش میاد که شما از TextMode مربوط به تکست باکس رو به Password تغییر بدید که در این حالت اندازه ای که در IE و Firefox نشان داده میشود کمی متفاوت است . آیا شما از مود Password استفاده کردید ؟

voodoo01
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 14:32 عصر
با سلام دوست عزیز شما برای اینکه بتوانید مشکل خود را برای همیشه حل کنید کافیست یک styleshit به سایت خود اضافه کنید و مشخصات style رو داخل این فایل بنویسی و نام class ابجکت رو تغییر بدی به اون چیزی که تو style shit تعریف کردی موفق باشی :اشتباه: :بوس::لبخند:
اگه لازمه بنویس برات 1 مثال بزارم
:تشویق: :لبخندساده: :بوس:
vooooooooooooooooooooodoooooooooooooooooooo

peymannaji
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 14:49 عصر
بله اندازه تکست باکس رو میشه عوض کرد ( البته تو VS 2005 رو میدونم مییشه تو 2003 هم فکر کنم بشه ) مشکل به هم خوردن اندازه تکست باکس معمولا موقعی پیش میاد که شما از TextMode مربوط به تکست باکس رو به Password تغییر بدید که در این حالت اندازه ای که در IE و Firefox نشان داده میشود کمی متفاوت است . آیا شما از مود Password استفاده کردید ؟

بله من خاصیت یکی از تکست باکس هام رو MultiLine کردم ... که اندازش خیلی خیلی کوچیک شده . اما در بعضی از تکست باکس ها هم مقداری اندازه ها کوچیک یا بزرگتر شده ...

با سلام دوست عزیز شما برای اینکه بتوانید مشکل خود را برای همیشه حل کنید کافیست یک styleshit به سایت خود اضافه کنید و مشخصات style رو داخل این فایل بنویسی و نام class ابجکت رو تغییر بدی به اون چیزی که تو style shit تعریف کردی موفق باشی :اشتباه: :بوس::لبخند:
اگه لازمه بنویس برات 1 مثال بزارم
:تشویق: :لبخندساده: :بوس:
vooooooooooooooooooooodoooooooooooooooooooo

سلام دوست من ... من هم همینکارو کردم ... اما مسئله اینه که من فقط تونستم مشکل فونت و اندازه نوشته رو حل کنم ... اما نتونستم مشکل طول یا عرض تکست باکس رو حل کنم ...

از شما دو عزیز ممنون میشم که مشکل منو حل کنید ...
با تشکر .... :بوس::قلب:

rtech
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 14:53 عصر
میتونی اون صفحه ای که ساختی رو برام بفرستی ؟

voodoo01
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 15:56 عصر
دوست عزیز این هم یک code آماده شده اینو تو ie و firefox چک کردم مشکلی نداشت شاید به دردت بخوره با احترام
VoooooooooooooooooooooooooooooooDooooooooooooooooo oo
:لبخندساده: :چشمک:

Mojtaba_ss
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 16:09 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز،شما میتونید توی stylesheet خودتون به این ترتیب عمل کنید که ابتدا یک نقطه و بعدش یه نامی مثلا text سپس بریس بازو بسته و داخل اون موارد مورد نظر خودتونو برای تکست باکس ست کنید از جمله width بعد از این که موارد مورد نظر خودتونو ست کردید،موقع تعریف کردن تکست باکس خودتون text رو به خاصیت cssclass تکست باکس بدید.من تو 2005 همیشه اینکارو می کنم و جواب هم می گیرم.البته اگه با 2005 کار می کنید می تونید از theme ها استفاده کنید که دیگه اصلا مشکلی براتون پیش نمیاد.