PDA

View Full Version : کار با تکست باکس و نمایش طول نوشته

peymannaji
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 15:55 عصر
سلام دوستان عزیز ...
من می خوام یک تکست باکس در صفحه قرار بدم که خاصیت MultiLine داره اما میخوام براش محدودیت بزارم مثلا" 150 کاراکتر . و میخوام در هر لحظه طول متن نوشته شده رو در داخل یک لیبل نمایش بده برای اینکار باید چیکار کنبم ؟؟؟... چون کدی که من نوشتم جواب نداد . البته وقتی قطعه کد رو در داخل روال یک دکمه میزاشتم با هر بار کلیک به من نمایش میداد اما من میخوام به اینصورت نباشه ... بطور مثال سرویس ها اینترنتی sms رو دیدین ؟

با تشکر از شما عزیزان ...

nazaninam
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 16:11 عصر
کد های جاوا اسکریپت مورد نیاز :

<script>
function textCounter(field,maxlimit) {
var cntfield='mydiv';
if (document.getElementById(field).value.length > maxlimit)
document.getElementById(field).value = document.getElementById(field).value.substring(0, maxlimit);
else
document.getElementById(cntfield).value = maxlimit - document.getElementById(field).value.length ;
}
</script>

کد های html مورد نیاز :

<strong><span style="color: #9acd32">&nbsp;پیام:</span></strong>
<table border="1" style="border-right: #cdd6e6 1px solid; border-top: #cdd6e6 1px solid;
border-left: #cdd6e6 1px solid; border-bottom: #cdd6e6 1px solid" dir="ltr">
<tr>
<td style="width: 100px">
<textarea id="msgBody" runat="server" class="msgbodyinput" dir="ltr" name="msgBody" style="font-weight: bold; width: 300px; color: #000066; border-right: 0px solid;
border-top: 0px solid; border-left: 0px solid; border-bottom: 0px solid; height: 58px;" ></textarea></td>
</tr>
<tr>
<td dir="rtl" style="width: 100px">
<table>
<tr>
<td style="height: 12px; hight: auto;">
<asp:Label ID="Label2" runat="server" Text="تعدار کاراکتر های مجاز:" Width="116px"></asp:Label></td>
<td style="width: 60px; height: 12px">
<input id="mydiv" style="border-right: #ffffff 0px solid; border-top: #ffffff 0px solid;
border-left: #ffffff 0px solid; width: 60px; border-bottom: #ffffff 0px solid; color: black;"
type="text" /></td>
</tr>
</table>
</td>
</tr>
</table>

کد های سرور ساید مورد نیاز :

msgBody.Attributes.Add("onkeydown", "textCounter('" + msgBody.ClientID + "',78)");
TextBox1.Visible = true;

موفق باشید

rtech
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 16:32 عصر
میتونید از طریق خصوصیت MaxLenght هم تعداد کاراکترها رو محدود کنید .

iman_22a
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 23:23 عصر
میتونید از طریق خصوصیت MaxLenght هم تعداد کاراکترها رو محدود کنید .

اون که بله ، ولی ایشون می خوان با تایپ شدن هر حرف در باکس تعداد حروف باقیمانده مجاز را مدام به کاربر نشان بدهند مثل اس ام اس . روش بالا درسته و حتی می تونید از Ajax هم استفاده کنید .

peymannaji
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 23:41 عصر
دمت گرم خیلی گلی ...

OlympicTelecom
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 13:31 عصر
خصوصیت MaxLenght وقتی Textbox توی حالت multiline هست کار نمیکنه ؟؟؟!1!!!

peymannaji
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 16:20 عصر
خصوصیت MaxLenght وقتی Textbox توی حالت multiline هست کار نمیکنه ؟؟؟!1!!!

این چیزی که میگی در 2003 که امتحان کردم جواب نداد اما در 2005 جواب میده ... حالا مشکل چیه خدا میدونه ...