PDA

View Full Version : مشکل در ارسال Exceptoin سریالایز شده

MH2538
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 15:04 عصر
من یک remote server دارم (برای net remoting.)
یک Exception هم خودم سریالایز کردم واسمشو گذاشتم BussinessExcp .
اما موقع ارسال Exception خطا می میده و در عین حال وقتی F5 می زنم از روی اون رد می شه و اتفاقاً Exception رو کاملاً صحیح به کلاینت پاس می ده دلیل اون چیه ؟
کد زیر رو ببینید:

try
{

return clsCommon.cmdMain.ExecuteNonQuery();
}
catch (BussinessExcp ex)
{
Console.WriteLine(ex.ToString());
throw new BusinessExcp("BussinessExcp : " + ex.ToString(),Color.Yellow);
return (-1);
}
catch (Exception ex)
{
throw new BusinessExcp("Exception : " + ex.ToString(), Color.Red);
return (-2);
}

فرشته صحرا
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 09:54 صبح
ببخشید. یه سئوال داشتم به جای جواب. فکر کنم شما بتونید جواب بدید. اگه لطف کنید ممنون می شم.
میشه لطفا یه توضیح در مورد exceptioon به من بدید؟ کنفرانس دارم ولی هیچ چی در موردش نمیدونم. خواهش می کنم کمکم کنید.:افسرده:

__H2__
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 15:36 عصر
یک Exception هم خودم سریالایز کردم واسمشو گذاشتم BussinessExcp .
اما موقع ارسال Exception خطا می میده و در عین حال وقتی F5 می زنم از روی اون رد می شه

پس کدی که Exception را ارسال میکند، کجاست؟ تازه اگر هم درست کار کنرد خوب ارسال یک Exception موجب خطا میشود!؟ درست متوجه نمیشوم! مثلاَ شما میگویید که یک BussinessExcp ارسال میکنید ولی یک Exception معمولی اینور خواهید داشت؟ اگر اینطور است، طبیعی است که DLL را که در آن BussinessExcp تعریف شده باید در این طرف خط هم داشته باشید و به Refrence ها هم اضافه شده باشد.

لطفا یه توضیح در مورد exceptioon به من بدید

این کلاسها بنیان اصلی مدیریت خطا در فریم وروک هستند، این کلاس ها دارای اطلاعات کاملی در مورد علت وقوع یک خطا یا استثنا هستند، با دستور Throw و Cath میتوان آنها را فراخوانی یا قلاب کرد، و با وراثت میشود نوع جدیدی از این کلاسها تولید کرد.

MH2538
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 16:47 عصر
سلام
دوست عزیزی که گفته بودید :"خوب ارسال یک Exception موجب خطا میشود!؟"
1- در جواب شما باید عرض کنم خیر .
برای این کار باید یک کلاس را Serialize کنید و یک dll تولید کنید.
با فراخوانی این dll در Client و Server می توانید Exception خود را ارسال کنید. البته در مجموع نه به این راحتی ؟
2 - مشکل من حل شد و تونستم exception خودم رو ارسال کنم
3- دوستی که اطلاعات در مورد Exception خواسته بودید ، با یه Search راحت می تونی کلی اطلاعات بدست بیاری