PDA

View Full Version : مزایای Web Based بودن پروژه

farideh_en
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 16:39 عصر
با سلام
اول معذرت می خوام اگه برا مطرح کردن سوالم تاپیک رو درست انتخاب نکردم.
من می خواستم بدونم که مزایای وب بیس بودن پروژه چی هستش و اگه منبعی در این مورد وجود داره ممنون میشم معرفی کنین.

rtech
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 18:10 عصر
یکیش اینه که اگر قرار باشه توی یک شرکت استفاده بشه تمام کاربران اون شرکت به راحتی میتونند ازش استفاده کنن ( تحت شبکه )

اَرژنگ
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 18:29 عصر
یکیش اینه که اگر قرار باشه توی یک شرکت استفاده بشه تمام کاربران اون شرکت به راحتی میتونند ازش استفاده کنن ( تحت شبکه )
تحت شبکه استفاده از وین فرمز از استفاده از وب بیس که راحتره.
اگر کاربرا بخوان از جاهایه مختل کارکنند و تحت یک شبک نباشند، وب بیس راحته، ولی اگر همشان دات نت داشته باشند، دوباره میشه از رموتینگ و اسمارت کلاینت استفاده کرد.

ali_kolahdoozan
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 18:41 عصر
مزایا
1- صفحات وب سبکترند
2- نیازی به نصب هیچ چیز روی کلاینتها نیست
3- اگر سرور حساب کتاب داشته باشه شما هیچی در اختیار کلاینتها قرار نمی دهید . اونها فقط توی browser ها کار میکنند.
4- اگر یکروزی لازم شد میشه با تغییرات یه جورهایی یه قسمتهاییش رو فرستاد به عنوان وب سایت استفاده بشه . پس میتونه استفاده کننده های راه دور را هم ساپورت کند

معایب

1- نوشتن webappliaction اگر بخواهید اصولی کار کنید سخت تر است
2- طراحی صفحات بیشتر کار داره
3- کنترلهای وبی محدود تر و دردسر ساز تر از ویندوزی هستند
4- زمان بیشتری لازم است برای نوشتنش

در خیلی از زمینه ها هم یکسری مشگلات مشترک بین webapp و winapp وجود داره که باید حواست رو بهش جمع کنی

farideh_en
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 17:08 عصر
ممنون از همه دوستان
من باید برا تحلیل یه سیستم وب بیس یه proposal ارائه بدم و مزایای سیستم وب بیس و لایه های مختلف آنو توضیح بدم.برا همین ممنون میشم دوستان بیشتر کمکم کنن.

reza_rad
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 08:31 صبح
فکر کنم عنوان این تاپیک باید مزایای وب بیس بودن می بود نه مزایای وب سرویس .

reza.palang
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 10:00 صبح
فکر کنم عنوان این تاپیک باید مزایای وب بیس بودن می بود نه مزایای وب سرویس .

ولی فکر میکنم این باشه!!!
<< مزایای Web Based بودن پروژه >>

شاید هم من اشتباه میکنم. :عصبانی++:

ghabil
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 01:15 صبح
از اونایی که آقای کلاهدوزان گفتن بیشتر چی میخوای (بجز اولیش که من فکر میکنم سنگینتر هستند و جزو معایبش هست)
منتها برای نمایش اینطوری میتونی بگی :
1) عدم نیاز به نصب برنامه بر روی کلاینتها و امکان بروز رسانی و ایجاد تغیرات با حداقل نیرو (Better maintenance)

2)پشتیابانی از یونیکد در همه محیطها

3) امکان استفاده از هر پلتفرمی (Windows, linux)برای اکسس به برنامه توسط کلاینتها (PlatForm Free)

4) حداقل 3 لایه شدن برنامه و جدا شدن UserInterface از Bussiness logics

این رو هم من معمولا میگم مدیرا خوششون میاد (البته دقیقا مورد یک هست ولی خیلی تاثیر داره) : اگر مسافرت برین حتی خارج ا کشور فقط کافیه یک کامپیوتر با یک خط تلفن پیدا کنید تا بتونید از نرم افزارتون گزاش بگیرین بدون اینکه نیازی باشه حتما کامپیوتر خودتون همراهتون باشه یا برنامه رو نصب کنید.

ولی همینور که گفته شده نوشتن برنامه تحت وب به مراتب سخت تر و پر دردسر تر از نوشتن برنامه ویندوزی هست.

ضمنا من که هیچ وقت به کسانی که بهم کمک میکنند نمیگم بیراهه نرید!

farideh_en
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 10:42 صبح
ممنون از راهنماییهای مفیدتون می خواستم بدونم که نمودار یا مطالبی با power point دارین که بشه عملکرد لایه های مختلف و مزایای وب بیس بودن سیستم نشون داد
بازم ممنون .