PDA

View Full Version : دلفی 2007 و پیغام Don't Send

Mohammad S
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 17:02 عصر
با سلام خدمت همگی دوستان عزیز
من دلفی 2007 را از اینترنت دانلود کردم با حجم 1.2 گیگا بایت. بار اول که نصب کردم، نصب شد اما اجرا نشد یعنی پیغام Don't Send ویندوز ظاهر شد. دلفی را uninstall کردم. خواستم دوباره نصب کنم پیغام می داد Invalid Serial Number.
یک مرتبه دیگه دلفی را دانلود کردم (از یه جا دیگه). این بار موقع نصب یعنی اون جایی که باید مشخص کنه چه چیزهایی باید نصب شه، پیغام Don't Send ظاهر میشه.
من یک نوت بوک Acer با CPU 1.4 Celeron M‌ با حافظه کش 1 مگابایت و 736 مگا بایت Ram دارم. ویندوز XP SP2.
به نظرتون مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟!!

با تشکر

مهدی کرامتی
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 17:30 عصر
دلفی 2007 کلا کمی قاط میزنه، بعد از نصب هم مشکلاتی داره، مثلا:

در صورت نصب در ویندوز 2003 تعدادی از پکیج ها رو Error میده و لود نمیکنه، بخصوص پکیج های مربوط به کامپوننتها Internet و Soap را.
در صورتی که ویندوز با Clean Boot بالا نیومده باشه (مثلا شروع بواسطه بازگشت از Hibernate) ، محیط توسعه هنگ میکنه! چرا؟ نمیدونم.

Inprise
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 17:52 عصر
خواستم دوباره نصب کنم پیغام می داد Invalid Serial Number.

فایلی که حاوی اطلاعات لیسانس نرم افزار است را از پوشهء نصب به محل دیگری منتقل کن ، در سایت CodeGear ثبت نام کن و یک لیسانس آزمایشی بگیر و نرم افزار رو با این لیسانس نصب کن . از ابزارهائی که آن بیرون هستند برای حذف محدودیت زمان آزمایش استفاده کن .

من مدتی است با دلفی 2007 کار میکنم و در مجموع ازش راضی هستم . آنطور که متوجه شدم بخش مهمی از مشکلات برخی از کاربران به دلیل استفاده از نسخه های غیر قانونی است که برخی از فایلهای آنها دستکاری شده اند ، من لااقل سه مورد مختلف از این نسخه ها را تست کردم . نسخه ای که حالا استفاده میکنم از Web Install خود CodeGear گرفته شده - نیاز به اینترنت سریع - و تا بحال مسئله ای نداشته . تا بحال :: انتقال چهار پروژهء بزرگ ار دلفی 7 به 2007 برای استفاده از RTL جدید .

Mohammad S
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 21:20 عصر
ممنون از راهنماییتون، ولی هنوز با ورود serial جدید، پیغام Don't Send ظاهر می شه. مشکل از کجاست؟ کمبود دیسک، حافظه یا ....؟

از ابزارهائی که آن بیرون هستند برای حذف محدودیت زمان آزمایش استفاده کن .
این ابزارها را کجا می توان یافت؟!!!

راستی اگه از اینترنت نصب کنم، اگه اینترنت قطع بشه، ادامه دانلود میده یا خیر؟
با تشکر

SYNDROME
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 23:17 عصر
با سلام
چرا از 2005 استفاده نمی کنی که هم در بازار است و هم مشکلات اینجوری نداره

Mohammad S
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 23:19 عصر
با سلام
چرا از 2005 استفاده نمی کنی که هم در بازار است و هم مشکلات اینجوری نداره

اول اینکه می خواستم ببینم چیه و چه تغییراتی کرده (کنجکاوی)
دوم اینکه، ورژن 2005 همون دلفی 8 هست یا یه چیز دیگه است؟
سوم اینکه فعلا کارمو با دلفی 7 راه می اندازم و مشکلی هم ندارم.

SYNDROME
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 23:34 عصر
اول اینکه می خواستم ببینم چیه و چه تغییراتی کرده (کنجکاوی)

دوم اینکه، ورژن 2005 همون دلفی 8 هست یا یه چیز دیگه است؟

بله

سوم اینکه فعلا کارمو با دلفی 7 راه می اندازم و مشکلی هم ندارم.
من هم با دلفی 7 کار می کنم و کارم راه می افتد ولی چقدر خوب است که کمی Update باشیم .

Mohammad S
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 23:38 عصر
اگه نسخه 2005 همون 8 هست، من اون اوایل که اومده بود، خریدم ولی باهاش کار نکردم. ولی بعدش شنیدم که مشکل داره. البته الان نمی دونم چطوریه؟!!
راستش یه مدت تو کار دلفی نبودم. الان هم نسخه 7 نیازهامو برطرف می کنه.
به هر حال ممنون از راهنماییتون

Inprise
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 00:49 صبح
نسخه ای که دریافت کردی مشکل داره . یک نسخه بدون مشکل و تست شده را دریافت و نصب کن .

Mohammad S
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 00:55 صبح
نسخه ای که دریافت کردی مشکل داره . یک نسخه بدون مشکل و تست شده را دریافت و نصب کن .
شما آدرسی برای دریافت یک نسخه سالم دارید؟ من از فایلهای Torrent دانلود کردم.
ضمنا فکر نمی کنم مشکل از نسخه برنامه باشه. آخه الان از وب سایت Code Gear هم مجددا فایل 4 مگابایتی را دانلود کردم ولی نصب نشد. باز همون پیغام Don't Send. به نظر می رسه مشکل از ویندوز هست. احتمالا دفعه پیش یه جایی دستکاری شده که الان درست کار نمی کنه و نمی تونه نصب کنه.
اگه کسی راه حلی داره، من منتظرم
با تشکر

Mohammad_Mnt
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 21:54 عصر
من الان دارم روی لپ‌تاپ Asus A3N باهاش کار می کنم. مشکلی نداشتم تا حالا !

Mohammad S
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 21:57 عصر
تا حدی حل شد ولی نتیجه بخش نبود. یه کاربر دیگه تعریف کردم و از داخل اون نصب کرد ولی موقع نصب که باید موارد نصب شدنی را انتخاب کنیم، از حد معمول خیلی کمتر بود و بعد از نصب هم چیزی برای اجرا شدن نداشت!
دیگه پاک گیج شدم

SYNDROME
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 22:12 عصر
با سلام

اگه نسخه 2005 همون 8 هست، من اون اوایل که اومده بود، خریدم ولی باهاش کار نکردم. ولی بعدش شنیدم که مشکل داره. البته الان نمی دونم چطوریه؟!!

من الان دارم کار می کنم میشه گفت دیگه مشکل ندارد چون از حالت آزمایشی خارج شد.
ولی نسخه های 2006 و 2007 می گن مشکل داره.

vcldeveloper
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 08:25 صبح
Off-topic:

ولی نسخه های 2006 و 2007 می گن مشکل داره.جالبه، اولین باری هست که می بینم کسی دلفی 2005 را بدون مشکل میدونه و نسخه های 2006 و 2007 را که به نظر عموم بسیار پایدارتر و سریعتر از دلفی 2005 هستند را مشکل دار میدونه!

SYNDROME
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 22:04 عصر
با سلام
انگار اشتباه شود علی جان.

Off-topic:
جالبه، اولین باری هست که می بینم کسی دلفی 2005 را بدون مشکل میدونه
منظورم این بود که تا اونجایی که من کار کردم مشکل ندیدم نه اینکه مشکل ندارد(البته در حد سواد خودم)

Off-topic:
نسخه های 2006 و 2007 را که به نظر عموم بسیار پایدارتر و سریعتر از دلفی 2005 هستند را مشکل دار میدونه!
گفتم می گن نه می گم(ما در حد این حرفا نیستیم)

مهدی کرامتی
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 10:17 صبح
آنطور که متوجه شدم بخش مهمی از مشکلات برخی از کاربران به دلیل استفاده از نسخه های غیر قانونی است که برخی از فایلهای آنها دستکاری شده اند ، من لااقل سه مورد مختلف از این نسخه ها را تست کردم .
بنظر من این صحیح نیست. دلفی 2007 روی ویندوز 2003 بصورت دیفالت، و روی ویندوزهای که مرتب آپدیت میشن مشکل داره، شاید بخاطر Hotfix های مایکروسافت باشه، چون در شرایط مشابه اون Hotfix ها باعث توقف یه تعداد نرم افزارهای دیگه هم شده اند.

روی یک ویندوز XP که تا دسامبر 2006 آپدیت شده نصب کردم، مشکلی نداشت. پروژه های مهم ام رو هم به دلفی 2007 منتقل کردم. تمام کامپوننتهایی که نسخه BPL و DCU ویژه 2006 داشتند براحتی در 2007 کار میکنند.

Inprise
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 13:58 عصر
من روی ماشین همراهم یک ویندوز اکس پی سرویس پک دو دارم که دائما آپدیت میشود و مسئله ای با دلفی 2007 ام ندارم ، روی 2003 البته تستش نکردم اما دو همکار دیگر که آنها هم از سیستمهای مشابه استفاده میکنن مثل من حداقل فعلا راضی هستند . من امروز QC را نگاه کردم و علیرغم گزارشهای متعددی که وجود دارد مطلبی در مورد ناسازگاری با یکی از نگارشهای ویندوز بعد از اکس پی ندیدم و حتی روی ویستا هم بخوبی کار میکند . متقابلا مواردی دیدم که افرادی در مورد فقدان یک بخش یا کار نکردن صحیح IDE شکایت کرده بودند که با دریافت دلفی 2007 از منبع دیگری و نصب مجددش مشکلشان در ظاهر حل شده بود ، و همانطور که خودت در جریانش بودی خودم هم مسئله مشابهی داشتم . ایمیلی هم برای Marco Cantu زدم و تجربه را گفتم و او هم جواب داد که ایده ای ندارد چون از ابتدا مشکلی نداشته و همه چیز برای او بخوبی کار میکند و ... از این مجموعه سعی کردم نتیجه بگیرم ، ماجرا نباید به خود دلفی مربوط باشد ؛ فلذا یک روش قابل تصور هست . در سیستمی که ازش استفاده میکنی آپدیتها یا تغییرات محیطی کدام نرم افزارهای دیگر را متوقف کردند ؟ این سیستم دارای چه مشخصاتی است ؟

سیستمهائی که من در ازشون استفاده میکنم همگی 32 بیتی هستند ، لپ تاپ هستند و از ویندوز معتبری که همراه لپتاپها ارائه میشه استفاده میکنن . دائما آپدیت میشن و غیر از ویژوال استودیو و Kaspersky چیز دیگری ندارند...

تکمیل:

الان که دقت کردم همه جا تاکید شده ویندوز 2003 همراه با SP1 باشد ؛ مطمئن نیستم که اجبار است یا پیشنهاد اما بهر حال آیا SP1 را نصب کرده ای ؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 14:10 عصر
در سیستمی که ازش استفاده میکنی آپدیتها یا تغییرات محیطی کدام نرم افزارهای دیگر را متوقف کردند ؟ این سیستم دارای چه مشخصاتی است ؟در سیستم های فوق اینها کار نمیکنند:

Installer های مجموعه CS3 شرکت Adobe (معروف به Adobe Installer)
نرم افزارهایی که با ASProtect SKE پروتکت شده اند.
یه تعداد گیم و ...این نتیجه رو روی دو سیستم متفاوت، یکی ویندوز XP SP2 آپدیت شده تا April 2007، و دیگری ویندوز 2003 SP1 آپدیت شده تا April 2007، هر دو شرایط مشابهی داشتند. در ضمن یه مشکل عجیب هم روی اولی داشتم، وقتی ویندوز رو Hibernate میکردم و برمیگشتم دلفی 2007 موقع بالا اومدن فریز میشد!

Inprise
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 14:17 عصر
ماشینها اینتل هستند ؟ NX ندارند ؟ قابلیت Data Execution Prevention ویندوزت فعال است ؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 14:20 عصر
اینتل هستند، NX نمیدونم چیه، DEP فعال است.

Inprise
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 14:23 عصر
اگر DEP را غیر فعال کنی چیزی بهتر نمیشود ؟ در مورد دلفی یک گزارش روی QC هست که در صورت فعال بودن DEP روی ویندوز 2003 مشکلاتی ایجاد میشود...

مهدی کرامتی
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 15:37 عصر
یه چیز عجیب: مشکل عمده دلفی 2007 روی ویندوز 2003 این است که بعضی پکیج ها لود نمیشوند و یک فقره پیغام (مثلا dcldbx100.bpl not found) پرتاب میکنند. این پکیج در Installation در ویندوز XP وجود دارد، اما در 2003 وجود ندارد و یک فایل دیگر که یک عدد 4 بین نام آن اضافه شده وجود دارد، مثلا dcldbx100.bpl در ویندوز 2003 بنام dcldbx4100.bpl نصب شده است (بنظر عمدی می آید). بهر با اضافه کردن این فایلهایی 4 دار مشکل من حل شد.

Mohammad_Mnt
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 15:58 عصر
من روی ماشین همراهم یک ویندوز اکس پی سرویس پک دو دارم که دائما آپدیت میشود و مسئله ای با دلفی 2007 ام ندارم
من هم همین طور ( با ما سه تا چی کار دارین )

مهدی کرامتی
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 10:25 صبح
عجیبا غریبا!
برای تست یه چیزی UnInstall اش کردم، دوباره که میخوام نصب کنم میگه Invalid Serial Number

Inprise
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 13:13 عصر
من دفعه قبل آن فایل slip اش را حذف کردم و با سریال نمایشی که خودشان ارسال میکنن نصب کردم و بعدا ترتیبش را با آن ابزار جانبی که همه جا هست دادم ؛ قطعا اونجا هم کار میکنه...

Mohammad S
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 19:25 عصر
عجیبا غریبا!
برای تست یه چیزی UnInstall اش کردم، دوباره که میخوام نصب کنم میگه Invalid Serial Number

من هم همین مشکل را داشتم!

من دفعه قبل آن فایل slip اش را حذف کردم و با سریال نمایشی که خودشان ارسال میکنن نصب کردم و بعدا ترتیبش را با آن ابزار جانبی که همه جا هست دادم ؛ قطعا اونجا هم کار میکنه...

این ابزار کجاها گیر میاد که ما نیافتیم؟!!

saeed_82
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 17:51 عصر
میخوام بدونم این نسخه ای که در این سایت فروش میره نسخه قابل اعتمادی هست یانه؟
و اینکه آیا اینتربیس هم همراهش هست یا نه ؟
این آقای مدیر کل سایت هم که دمش گرم توی قسمت فروشگاه بحث رو قفل کرده نمیشه چیزی در موردش پرسید؟
اگه این پست رو هم حذف نکنه البته ؟

مهدی کرامتی
شنبه 15 اردیبهشت 1386, 21:58 عصر
این رو یک جایی یافتم، کار کرد:

if you got Invalid Serial Number message during install
delete folders
%ALL_USERS%\Application Data\CodeGear
%ALL_USERS%\Application Data\{AB3EC276-D261-4943-A921-1CC1C6799AED}
then run setup again
if you can get out of setup then delete .slip file from setup directory and click Next/Back/Cancel
after error message you can enter serial again and everything should work ok

EDIT: hope i understand you right and we are talking about CodeGear Delphi 2007 for Win32

میخوام بدونم این نسخه ای که در این سایت فروش میره نسخه قابل اعتمادی هست یانه؟
و اینکه آیا اینتربیس هم همراهش هست یا نه ؟

بله، خودم دارم استفاده میکنم.
اینتربیس همراهش نیست.

Inprise
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 04:29 صبح
آیا اینتربیس هم همراهش هست یا نه ؟

اینتربیس دیگر بصورت یک محصول جداگانه منتشر میشود . نسخهء دات نتی اش هم همراه Highlander ( نگارش بعدی استودیوی بورلند که میخواهد از دات نت هم حمایت کند ) منتشر خواهد شد .