PDA

View Full Version : Forum برای ASP.net !

rtech
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 10:37 صبح
سلام دوستان
میخواستم بدونم آیا یک Forum خوب ASp.net سراغ دارید ؟ آیا فروم های asp.net به پای فروم های PHP میرسند ؟

peymannaji
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 11:50 صبح
من یدونه از سایت مایکروسافت دانلود کردم ...
از نظر من فروم های php قوی تره به این علت که پیشگام بودن در این زمینه خوب طبیعتا" پیشرفتهای زیادی هم در این مدت کرده ...

MehranZand
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 11:56 صبح
من یدونه از سایت مایکروسافت دانلود کردم ...
از نظر من فروم های php قوی تره به این علت که پیشگام بودن در این زمینه خوب طبیعتا" پیشرفتهای زیادی هم در این مدت کرده ...

میشه بگی از چه نظر قوی تره؟

rtech
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 12:06 عصر
من خیلی جستجو کردم و فروم های زیادی ( چه پولی و چه رایگان ) پیدا کردم ولی هیچ کدوم قابلیتهای فروم های PHP رو نداشتند . آیا ضعف یا مشکلاتی برای ایجاد یک فروم قدرتمند برای ASP.net وجود دارد ؟ آیا شرکت های بزرگی که در این زمینه ها فعالیت میکنند نمیتونند چیزی مثل همین Vbulletin یا حتی PHPbb بسازند ؟

peymannaji
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 12:25 عصر
از نظر سرعت و امنیت ... چون وقتی کاربران آنلاین افزایش پیدا میکنه اتوماتیک در فروم asp.net سرعت کاهش پیدا میکنه ... در ضمن کنترل پنل فرومهای php خیلی حرفه ای تر هستند ...
البته بازم میگم علت این مسئله سابقه طولانی و بلند مدت فرومهای php هست . وگرنه من فکر میکنم تا سال دیگه asp.net در این زمینه قوی تر هم بشه البته با توجه به رشد تکنولوژی Ajax ...
در ضمن Vbulletin قوی ترین و بهترین هست در فروم ...

mehrzad007
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 13:34 عصر
قدرت نرم افزار هیچ ربطی به زبان برنامه نویسی اش نداره . به قدرت خلاقه و فکر برنامه نویسش ربط بیشتری داره . با php هم نرم افزار بد داریم و برعکس . Vbulletin یک نرم افزار تجاریه که توسعه اش به مدتها قبل بر می گرده . پس نمیشه اونو با مثلا فروم asp.net که یه فروم مجانی هست مقایسه کرد .
به نظر من همین فروم asp.net رو اگه بتونین کمی تغییر بدین برای استفاده های معمول ما کافی هست .
و به یاد داشته باشید که یکی از مهمترین دلایل مهاجرت برنامه نویس دات ارگ و دیگر سایت ها به وی بولتن فقط امکان جستجوش بود .

rtech
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 13:57 عصر
ساخت امکان جستجو انقدر سخت نیست که به خاطر این به قول شما مهاجرت کرده باشند .

peymannaji
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 16:30 عصر
قدرت نرم افزار هیچ ربطی به زبان برنامه نویسی اش نداره . به قدرت خلاقه و فکر برنامه نویسش ربط بیشتری داره . با php هم نرم افزار بد داریم و برعکس . Vbulletin یک نرم افزار تجاریه که توسعه اش به مدتها قبل بر می گرده . پس نمیشه اونو با مثلا فروم asp.net که یه فروم مجانی هست مقایسه کرد .
به نظر من همین فروم asp.net رو اگه بتونین کمی تغییر بدین برای استفاده های معمول ما کافی هست .
و به یاد داشته باشید که یکی از مهمترین دلایل مهاجرت برنامه نویس دات ارگ و دیگر سایت ها به وی بولتن فقط امکان جستجوش بود .

سلام دوست عزیز ...
با نظر شما موافقم . و با توحه به مطالبی که گفتید دلیل قوی بودن vb اینکه یک ترم افزار تجاری هست و یک کمپانی پشتش هست و داشتن سابقه طولانی در این امر ...
اما با توجه به رشد فرهنگ open source فکر میکنم فروم asp.net در سال های آینده واقعا جون بگیره و خیلی پر قدرت تر بشه .... بطور مثال لینوکس در مقایسه با محصولات مایکروسافت ...

nazaninam
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 17:13 عصر
فکر می کنم ComminityServer چیز خوبی باشه ! امتحان کنید

PrinceDotNet
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 17:29 عصر
از DotNetNuck هم می تونی استفاده کنی.ولی هم ComminityServer و هم DotNetNuck یک پورتال کامل هستن.

rtech
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 18:53 عصر
ComminityServer پولیه ولی خوب از DNN میشه استفاده کرد .

rtech
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 00:47 صبح
DotNet BB هم از راه رسید : http://www.dotnetbb.com
نمیدونم چرا برنامه نویسای ویندوز برای انتخاب اسم از پروژه های PHP تقلید مکنند مثل DotNetNuke که از PHPNuke گرفته شده و Dotnet BB که از PHP BB گرفته شده !!

nazaninam
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 15:02 عصر
چون توی ذهن مردم جا باز کرده و همه میدونن که nuke چیه یا phpbb میدونن فروم هست ! دیگه لازم نیست خودشتونو بکشن تا بفهمونن این نرم افزاری که ساختن forume یا خیلی دلایل دیگه که به این انجمن ارتباطی نداره

rtech
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 17:53 عصر
فکر میکنید قابل رقابت با فروم PHPBB هست ؟ DotnetNuke که خیلی سنگینه !