PDA

View Full Version : ایجاد بخشی با نام برنامه نویسی علمی

dkhatibi
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 14:14 عصر
برنامه نویسی علمی شامل برنامه نویسی زبانهایی چون Maple ، Matlab،Fortran,... می باشد.
این زبانها عموما برای کسب درآمد و برنامه نویسی تجاری مناسب نیستند. اما به هرحال در محیطهای علمی به منظور نوشتن برنامه هایی با الگوریتمهای بعضا پیچیده و برنامه هایی که نیاز به مقدمات زیادی دارند و عملا اماکن نوشتن این برنام ها به زبانهای برنامه نویسی دیگر نیست استفاده می شوند.
این زبانها برای تجزیه تحلیل روابط پیچده ، محاسبات ریاضی و ... استفاده می گردند و جای آن در این انجمن که همه چیزو داره خیلی خالیه.
درسته که از این زبانه نمی توان برای کسب درامد استفده کرد اما بسیاری به کمک این زبانها به بررسی و تجزیه ی علمی مطالعات خود می پردازند که افزودن ان به سایت سبب افزودن مخاطبهایی از قشر دیگر به سایت شده و شاید مزیتهای زیادی به دنبال داشته باشد.

به هر حال این تاپیک را برای یک همه پرسی ایجاد کرده امیدوارم نظر مدیران را جلب کند و روزی شاهد افزدن این بخش باشیم.

dkhatibi
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 18:05 عصر
حالا یکی تحویل بگیره.
اگه امکانش هست این تاپیک با عنوان همه پرسی مشخص شود.

Sepidar
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 15:17 عصر
مخالفم.
بخش زیادی از قشر دانشگاهی به طور غیر تخصصی به برنامه نویسی اشتغال دارند. عده زیادی از این افراد برخوردشان با برنامه نویسی تنها در حد یک ابزار ساده رفع نیاز است و اگر چه مدلسازی ها و محاسبات بسیار پیچیده ای را با این ابزار انجام می دهند اما خود ابزار برایشان ارزش علمی ندارد.

dkhatibi
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 17:25 عصر
شاید تا حد زیادی درست بگویید اما واقعا این گون نیست بسیاری از دانشجویان مستعد در رشته های برق و مکانیک و ... که از این برامه ها استفاده می کنند با اون الگوریتمهای پیچیده ای را پیاده می کنند ودر قالب برنامه مطرح می کنند. هرگز فکر نکنید که برنامه نویسی علمی فقط محدود به یک سری محاسبات عددی است اکنون بسیاری از اعمال پیچیده ی محض نیز که الگوریتمهای پیچیده ای را در پی دارد توسط این زبانها انجام شده و عملا حتی فکر انجام اونا با زبانهای برنامه نویسی معمول غیر ممکن است.

اما خود ابزار برایشان ارزش علمی ندارد.
بسیاری از برنامه نویسان امروزه نیز از کامپوننتها و ابزارهای پیش ساخته و آماده ای استفاده می کنند و کار اون ابزار برایشون مهمه و بهره گیری از اون و نه اینکه اون چه جوری نوشته می شه و ...
آیا می شه عمل اونا رو تقبیح کرد. خیر به هر حال باید از امکانت نهابت استفاده را بکند.

Sepidar
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 18:58 عصر
برادر ارزشی، آقای خطیبی عزیز
بنده در حال حاضر در یک محیط آکادمیک به طور تخصصی روی الگوریتمهای شبیه سازی سیالات کار میکنم و احتمالا می دونم چی دارم می گم.
بزارید اینجا سایت برنامه نویس بمونه و اگه خیلی علاقمندید -اگه نظر بقیه مدیران هم جلب شد- یک بخش برای فرترن تاسیس کنید.
و من الله التوفیق
:چشمک:

dkhatibi
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 15:55 عصر
برادر ارزشی،
بنده در حال حاضر در یک محیط آکادمیک به طور تخصصی روی الگوریتمهای شبیه سازی سیالات کار میکنم و احتمالا می دونم چی دارم می گم.

می دانم شما خوب می دانید.

اگه خیلی علاقمندید -اگه نظر بقیه مدیران هم جلب شد- یک بخش برای فرترن تاسیس کنید.
من منظورم فرترن نیست!
ضمنا اگر دوستان بیننده زحمت کشیده و دربالای صفحه نظرخواهی را کامل کنند بسیار ممنون می شم.

و من الله التوفیق
کل التوفیق من الله

meytim
شنبه 19 مرداد 1387, 17:19 عصر
برنامه نویسی علمی شامل برنامه نویسی زبانهایی چون Maple ، Matlab،Fortran,... می باشد.
این زبانها عموما برای کسب درآمد و برنامه نویسی تجاری مناسب نیستند. اما به هرحال در محیطهای علمی به منظور نوشتن برنامه هایی با الگوریتمهای بعضا پیچیده و برنامه هایی که نیاز به مقدمات زیادی دارند و عملا اماکن نوشتن این برنام ها به زبانهای برنامه نویسی دیگر نیست استفاده می شوند.
این زبانها برای تجزیه تحلیل روابط پیچده ، محاسبات ریاضی و ... استفاده می گردند و جای آن در این انجمن که همه چیزو داره خیلی خالیه.
درسته که از این زبانه نمی توان برای کسب درامد استفده کرد اما بسیاری به کمک این زبانها به بررسی و تجزیه ی علمی مطالعات خود می پردازند که افزودن ان به سایت سبب افزودن مخاطبهایی از قشر دیگر به سایت شده و شاید مزیتهای زیادی به دنبال داشته باشد.

به هر حال این تاپیک را برای یک همه پرسی ایجاد کرده امیدوارم نظر مدیران را جلب کند و روزی شاهد افزدن این بخش باشیم.

من كه از متلب تا حالا خيلي پول در آوردم (از ميپل هم يه مقداري). يه پروژة عظيم با متلب انجام داديم كه قيمت قراردادش در 7 سال پيش 87 ميليون تومن بود (قسمت اعظم برنامه رو، كه حل معادلات ناوير ـ استوكس روي بدنة يك شناور هنگام نصب يك سكو در دريا بود، همراه با ويژوال كردنش، من نوشتم). از نتيجة اون كار 13 تا مقاله چاپ كرديم. به جشنوارة خوارزمي هم رفت، اما مقام نياورد.

http://mmnrecipes.blogspot.com