PDA

View Full Version : دسترسی به سورس فایل اجرائی

بابک زواری
سه شنبه 04 فروردین 1383, 15:35 عصر
من قبلا در یکی از تاپیکها دیده بودم که عنوان شده بود میتوان با
کمک بعضی نرم افزارها سورس برنامه های نوشته شده در NET. را به
دست آورد.
کسی از دوستان هست که بدونه چطور میشه جلوی این کار رو گرفت ؟
و اگر امکان نداشته باشه پس امنیت برنامه های نوشته شده از کجا
تامین میشه.
در ضمن کسی از آدرس این سورسرها خبر داره ؟؟؟
ممنون

Inprise
سه شنبه 04 فروردین 1383, 18:02 عصر
سلام ؛

بخش #C رو مرور کن . جواب سوالاتت رو خواهی گرفت . :)

موفق باشی

بابک زواری
چهارشنبه 05 فروردین 1383, 12:56 عصر
سلام
تاپیک مربوطه را دیدم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد

Inprise
چهارشنبه 05 فروردین 1383, 13:16 عصر
جواب سوالهای پست اول همین تاپیکت قبلا" داده شده . با توجه به اونها اگر ابهامی وجود داره بفرما . ان شاء الله جواب خواهی گرفت

sh
چهارشنبه 05 فروردین 1383, 19:52 عصر
آقای اینپراز این برنامه :

http://www.aisto.com/roeder/dotnet/Download.aspx?File=Reflector.zip

خیلی ناجوره پتوی مارو ریخته رو آب ! :cry:

چیکار کنیم :? :? من گشتم راه حلی ندیدم توی تاپیک سی شارپ

آیا شما راه حل خوبی سراغ دارید ؟

Abbas Arizi
چهارشنبه 05 فروردین 1383, 20:25 عصر
مروری بر این مبحث خالی از لطف نخواهد بود:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=3326

Inprise
پنج شنبه 06 فروردین 1383, 05:19 صبح
برادر Sh ؛

این بندهء حقیر در یک مقالهء مفصل در باب دات نت و J2EE به تفصیل عرض کردم که بحث امنیت در حوزهء "کد" برای امثال دات نت و جاوا اساسا" بی معنی است . وقتی یک لایهء میانی آگاه نسبت به محتویات کد به اصطلاح کامپایل شده وجود داره ، ( Framework ) هر کدی قابل بازگردانی به سورس است . شاید با استفاده از برخی ابزارهای موجود بتونی اینکار رو کمی دشوار تر کنی اما بهر حال شدنی است :wink: اما همون طوری که قبلا" هم عرض کردم این نباید خیلی تو رو بترسونه . استفاده از روشهای رمزنگاری کد باعث میشه بازیابی اون از پس هر کسی بر نیاد :)

شاید توصیه چندان جالبی نباشه اما بهر حال یک روش اینه که بخشهای حساس برنامه ات رو که الزاما" میخواهی تحت هیچ عنوان به سورس تبدیل نشوند توسط ابزارهای Unmanaged ای مثل ویژوال سی یا دلفی یا سی بیلدر یا ... ( هر چیزی غیر از ویژوال بیسیک ) بنویس و در قالب یک DLL یا یک COM Library در محیط دات نت ازشون استفاده کن . :)

خوش باشی

sh
پنج شنبه 06 فروردین 1383, 14:44 عصر
آیا استفاده از فشرده سازها کار ساز هست ؟

با تشکر شهریار

Inprise
پنج شنبه 06 فروردین 1383, 15:11 عصر
شاید با استفاده از برخی ابزارهای موجود بتونی اینکار رو کمی دشوار تر کنی اما بهر حال شدنی است اما همون طوری که قبلا" هم عرض کردم این نباید خیلی تو رو بترسونه . استفاده از روشهای رمزنگاری کد باعث میشه بازیابی اون از پس هر کسی بر نیاد

احمد سامعی
جمعه 14 مهر 1385, 15:57 عصر
شاید توصیه چندان جالبی نباشه اما بهر حال یک روش اینه که بخشهای حساس برنامه ات رو که الزاما" میخواهی تحت هیچ عنوان به سورس تبدیل نشوند توسط ابزارهای Unmanaged ای مثل ویژوال سی یا دلفی یا سی بیلدر یا ... ( هر چیزی غیر از ویژوال بیسیک ) بنویس و در قالب یک DLL یا یک COM Library در محیط دات نت ازشون استفاده کن . :)

خوش باشی

درود و صد بدرود بر مردمان ایران زمین

می شه یکم بیشتر توضیح بدید چطور این کار رو بکنیم چون وقتی کلاس رو که خودم ساختم به برنامه اضافه می کنم باز هم سرسش قابل رو یت هست
شاید هم اشتباه Attach می کنم

با تشکر
احمد سامعی
نیشابور
پایدار باشید

mostafa_leman
شنبه 15 مهر 1385, 17:45 عصر
نرم افزار Xencode از سورس برنامه محافظت میکنه . آقا شهریار شما قبلا گفته بودید که این نرم افزار رو دارید . تا حالا باهاش کا کردین؟ چقدر میشه روش حساب کرد ؟

shervin110uk
شنبه 15 مهر 1385, 17:51 عصر
distfructure ... راحی برای encoding و cryption نرم افزارهای نوشته در net.

mostafa_leman
شنبه 15 مهر 1385, 17:59 عصر
شروین جان کاش یک لینک هم میگذاشتی

shervin110uk
یک شنبه 16 مهر 1385, 16:44 عصر
والا این خودش آنقدر مهمه که یکی از سی دی های ویژوال استودیو 2005 مربوط به این نرم افزار هستش....! احتمالا توی ام اس دی ان باید یک چیز هایی پیدا کنید دیگر

Mahdi.net
یک شنبه 16 مهر 1385, 18:54 عصر
من پیشنهاد می کنم اگر می خواهید سورستون لو نره از نرم افزار سورس سیف(Source Safe) استفاده کنید!:چشمک:

احمد سامعی
دوشنبه 17 مهر 1385, 15:30 عصر
دوستانی که نظر می زارن از این برنامه اون برنامه استفاده کنید
لطفا مزایا و نحوه کار رو هم بگن
وگر نه صرف یک اسم بردن که نشد راه حل