PDA

View Full Version : Alias

delphi5
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 16:09 عصر
بابا هر چقدر سرچ کردم و به این BDE Administrator ور رفتم راه به جائی نبردم
1- من می خواهم با دلفی 2006 یک برنامه بانک اطلاعاتی روی SQL Server بنویسم
2- برنامه ام تحت شبکه است

حالا اگه میتونید به من بگید که تنظیمات BDE Administrator به چه صورتی است ؟
آیا در دلفی 2006 هم میشه از BDE Administrator استفاده کرد یا خیر ؟
آیا بایستی روی کلاینت هم SQL Server Client را نصب کنم یا خیر ؟
آیا راه بهتری برای برنامه نویسی تحت شبکه هست ؟
آیا میشه از Indy برای برنامه نویسی بانک اطلاعاتی استفاده کرد ؟

لطفا اگه میتونید کمکم کنید .:لبخندساده:

ghabil
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 00:59 صبح
از ADO استفاده کن بجای BDE! چون کلا دیگه BDE عمرش رو کرده.
همون با ADO میتونی راحت برنامه تحت شبکه دیتابیسی بنویسی.
Indy هم مال برنامه نویسی دیتابیس تحت شبکه نیست، یک جستجو کن قبلا همه سوالات جواب داده شدند....

m-khorsandi
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 09:32 صبح
تنظیمات BDE و BDE Administrator در دلفی 2006 مثل قبل هست و تغییری نکرده و قرار هم نیست که بهینه سازی یا تغییری هم بکنه.

BDE Administrator رو اجرا کن، روی گزینه Databases که لیست تمام Aliasها زیر اون قرار داره، کلیک راست کن، و گزینه‌ی New رو انتخاب کن. نام Driverیی پرسیده میشه، که می‌تونی SQL Server یا SQL Native Client رو انتخاب کنی.

برای هر دوی این درایورها نیاز به ODBC DataSource داری.
کلاً اگه از طریق (DataSources(ODBC تنظیماتت رو انجام بدی، سریع و راحت به نتیجه میرسی، چون (DataSource(ODBC از طریق ویزارد خاص خودش این کار رو میکنه و تک تک موارد رو ازت می‌پرسه و نهایتاً هم یک ODBC DataSource و یک Alias در اختیارت میذاره.

delphi5
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 18:29 عصر
من هم از ADO استفاده میکنم ، اما مشکل اینجاست که زمانی که از ADO استفاده میکنیم دیگه هیچ امنیتی برای بانک اطلاعاتی وجود نداره و هر Client میتونه با Enterprise manager به سرور وصل شه و به بانکها دسترسی پیدا کنه

آیای برای حل این مشکل راهی هست ؟

delphi5
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 18:37 عصر
بایستی روی کلاینت هم SQL Server Client را نصب کنم یا خیر ؟
آیا راه بهتری برای برنامه نویسی تحت شبکه هست ؟

در مورد این دو گزینه نظرتون چیه ؟

ghabil
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 19:23 عصر
آیای برای حل این مشکل راهی هست ؟

بنظر خودت منطقیه که نباشه ؟ یعنی SQL Server اینقدر بی درو پیکر باشه ؟:اشتباه:

بسته به اینکه نوع شناسایی کاربران SQLServer رو چی تعریف کرده باشی راه داره ، مختصرش اینکه اگر Windows Integrated باشه که خب هر فقط Userهای ویندوزی که دسترسی داشته باشند و اگر SQL Server Authentication باشه بازهم یوزرهایی که توی SQL Server دسترسی دارند میتونند وصل بشند . اما اینکه چحوریه و هرکدوم از اینها به چه شکبی هستند رو فکر میکنم هم اینجا هم توی فروم SQLServer بارها توضیح دادند جستجو کن، اینکه لازم هست روی کلاینتها هم نصب کنی یا نه رو هم بارها و بارها توضیح دادند اینجا فقط جستجو کن .

در مورد این هم که چه روشهای دیگه ای هست ، بستگی داره بخوای چه کار کنی ولی فکر میکنم همین در شرایط عادی بهترین گزینت هست.