PDA

View Full Version : Application Center Test و Web Applications Stress Tool

babi_wd
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 01:27 صبح
خلاصه:
برای انجام اکثر تست ھای اولیه ، می توان از یک سرویس دھنده اختصاصی و مجموعه ای از سرویس گیرندگان استفاده نمود که از طریق یک شبکه سریع ایزوله شده با سرویس دھنده وب تعامل برقرار می نمایند . بدین منظور می توان از یک ابزار تولید لود (Load) که بطور اتوماتیک مجموعه ای ‌از صفحات را از سرویس دهنده درخواست می نماید استفاده کرد تا یک لود سنگین شبیه سازی گردد .
Application Center Test و Web Applications Stress Tool دو نمونه متداول در این زمینه می باشند .

babi_wd
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 18:11 عصر
دوستان یاری کنن،به نظر من موضوع تست نرم افزار قبل از زیر بار رفتن واقعی خیلی مهمه

MehranZand
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 18:22 عصر
من هم بی صبرانه منتظر نظرات دوستان هستم

babi_wd
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 01:00 صبح
یعنی کسی تا حالا با این سیستم ها کار نکرده که تجربیاتش رو انتقال بده؟

MehranZand
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 12:40 عصر
این دو منبع را یک نگاهی بکن.

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa287410(VS.71).aspx

http://www.microsoft.com/technet/archive/itsolutions/intranet/downloads/webstres.mspx?mfr=true

mahdi_negahi
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 13:41 عصر
آقایان من هم نیاز زیادی دارم لطفا راهنمایی کنید

babi_wd
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 14:21 عصر
منظورم از ایجاد این تاپیک این نبود که دوستان لینک معرفی کنن(با تشکر ازmehranzand) و بدون توضیح برن
بیشتر خواستم اساتیدی که در این رمینه دستی بر آتش دارن و تجربیاتی از نحوه کار این سیستم ها و میزان کارایی و صحت اطلاعاتی که میدن دارن ارائه بدن
البته دوستانی که لینک میدن اطلاعات کلی در مورد لینکها هم بدن
مثلا تو این قسمتها به چه ویژگی اشاره شده،....
فکر میکنم اینطوری از بحث بهتر نتیجه بگیریم
و بار علمی خودمون رو بالا ببریم

Behrouz_Rad
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 15:16 عصر
دو ابزاری که نام بردی، کار مشابهی انجام میدن.
ACT جدیدتر هست...
این ابزارها بیشتر توسط ادمین هاست ها استفاده میشن تا میزان کارایی، توانایی و قابلیت پاسخگویی برنامه های مبتنی بر وب رو بر روی هاست تست کنند.
از جمله، حداکثر قابلیت پاسخگویی برنامه و سیستم در مقابل درخواست ها، Pooling، مدیریت تراکنش ها و ...
دقیقا همانند یک ابزار شبیه سازی عمل می کنند.
از اونجایی که سیستم های مختلف، سخت افزارهای مختلفی دارند، آماری که توسط این ابزارها ارائه میشه چندان مستند نیست...

موفق باشید.

babi_wd
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 15:22 عصر
یعنی اگه ما یه وب اپلیکیشن داشته باشیم،نمی تونیم با این ابزار کارایی برنامه خودمون رو بسنجیم؟

mahdi_negahi
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 15:40 عصر
حالا درست اگر ما بخواهیم زیر فشار بذاریم برنامه را چیکار کنیم؟

Behrouz_Rad
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 17:42 عصر
یعنی اگه ما یه وب اپلیکیشن داشته باشیم،نمی تونیم با این ابزار کارایی برنامه خودمون رو بسنجیم؟
می تونید بسنجید اما نسبت به سیستم خودتون نه سیستم هاست!

Behrouz_Rad
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 17:50 عصر
حالا درست اگر ما بخواهیم زیر فشار بذاریم برنامه را چیکار کنیم؟
زیر فشار گذاشتن می تونه از جمله کارهایی باشه که با استفاده از این ابزارها می تونیم قابلیت برنامه رو بسنجیم.
این برنامه ها در مدت زمان مشخصی، تعداد زیادی Http Request به برنامه ی شما ارسال می کنند و از این طریق مشخص میشه که برنامه ی شما چند مَرده حلاجه! که البته باز هم مشخصات سیستم در این امر دخیل هستند...

موفق باشید.

MehranZand
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 19:11 عصر
پس بطور کلی بدرد یک developer نمیخوره؟

Behrouz_Rad
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 21:35 عصر
پس بطور کلی بدرد یک developer نمیخوره؟
چرا خوب البته برخی چیزها هم هست که بررسی اون بر روی سیستم خودی قبل از پابلیش، احتیاط واجب هست!
مثل Pooling، تراکنش ها و ...

babi_wd
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 09:06 صبح
به نظر من اگه نسبت به سیستم خودم بسنجه خیلی بهتره
اگه با Pc که زیاد هم جدید نیستن یه جواب عالی بگیریم،میشه امیدوار بود که رو هاست جواب خوب بگیریم (2 رده کمتر)
اگه یه هاست قوی داشته باشیم

Mah
پنج شنبه 19 مهر 1386, 23:39 عصر
سلام .
من نیاز به این ابزارها دارم . کسی می تونه لینک دانلودشون را اینجا بگذاره .

merlin_vista
جمعه 20 مهر 1386, 00:12 صبح
اگه میشه برای من هم بگزارید و یا به ایمیل Esfahannet@gmaul.com بفرستید
لطفاً اگه هم امکان داره راجب کار با این گونه نرم افزار ها یکم توضیح بدهید

asgari2005
جمعه 20 مهر 1386, 10:49 صبح
زیر فشار گذاشتن می تونه از جمله کارهایی باشه که با استفاده از این ابزارها می تونیم قابلیت برنامه رو بسنجیم.
این برنامه ها در مدت زمان مشخصی، تعداد زیادی Http Request به برنامه ی شما ارسال می کنند و از این طریق مشخص میشه که برنامه ی شما چند مَرده حلاجه! که البته باز هم مشخصات سیستم در این امر دخیل هستند...

موفق باشید.

دوستان شما می تونید خودتان یک برنامه کوچک نوشته و وب سایت خودتان را چک کنید به عنوان مثال می توان از دستورات زیر استفاده کرد:

1: for( int i = 0; i < 100000; i ++ )
2: {
3: WebClient client = new WebClient();
4: client.DownloadString("http://www.pageflakes.com/default.aspx");
5: }

البته این را بگم که همین 2 خط کد روشی برای حملات DOS می باشد و شما می توانید از این طریق درخواست زیادی به سرور ارسال کنید