PDA

View Full Version : مشکل با web.config

maryam_jamshid
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 13:46 عصر
من کد زیر رو در web.config گذاشتم برای اینکه یه connection string برای همه فرم ها داشته باشم:

<appSettings>
<add key="MyConnection"
value="workstation id=LUS62;packet size=4096;user id=peace1;data source=".";persist security info=True;initial catalog=lu1;password=123"/>
</appSettings>

و کد زیر رو هم در فرم مورد نظر

Dim strcon As String
strcon = ConfigurationSettings.AppSettings("MyConnection")
Dim connect = New SqlConnection(strcon)

ولی موقع اجرا error میده؟؟؟؟

reza_rad
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 13:52 عصر
این اروری که دریافت کردید ربطی به تنظیمات کانکشن در وب کانفیگ نداره
Debugger machine شما نمی تونه استارت بشه.
ببینید می تونید دستی و از داخل addministrative tools-> services استارتش کنید.

ضمن اینکه پروژه شما بیلد میشه.فقط امکان Debug نداره. یعنی با Browse کردن روی آدرسش توی IIS می تونید خروجی رو ببیینید

maryam_jamshid
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 19:52 عصر
من وقتی که این کد رو از web.config بر می دارم مشکل حل میشه،به خاطر همین میگم شاید مربوط به این کد باشه.
راجه به این راه حلی که گفتید میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟

davood_mir
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 22:24 عصر
فکر کنم باید connection string را در web.config بین دو تگ <connectionstring > , </connectionStrings> قرار دهید

msakbari
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 22:43 عصر
این Error ربطی به دستورات شما نداره !!! و همچنین منعی هم وجود داره که Connection String رو <appSettings> قرار بدید .

reza_rad
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 08:09 صبح
من وقتی که این کد رو از web.config بر می دارم مشکل حل میشه،به خاطر همین میگم شاید مربوط به این کد باشه.

پس با این حساب مربوط به Debugger Machine نیست. چون اگه مربوط به اون بود پروژه شما در حالت کلی هم این ارور رو میداد.

http://support.microsoft.com/kb/306163/EN-US/

ایراد توی سینتکس هست. از تگ appsetting استفاده نکنید همونطوری که آقای اکبری گفتند. جاش از تگ connectionStrings استفاده کنید ببینید مشکل حل میشه:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bf7sd233.aspx

Keramatifar
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 13:08 عصر
من با VB کار نمیکنم اگه هنوز مشکلت حل نشده و C# بلدی بگو تا کد اضافه کردن ConnectionString به Web.Config رو از تو برنامه به زبان C# بهت بدم، البته زیاد هم با VB فرقی نمی کنه ...