PDA

View Full Version : تبدیل برنامه معمولی به برنامه client , server

mahtab_18
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 09:16 صبح
سلام
من یه برنامه نوشتم که با sql server که در کامپیوتر شخصی هست ارتباط برقرار می کنه
حالا می خواهم کاری کنم که برنامه با sql server نصب شده روی سرور اصلی هست کار کنه و اتصالات client , server داشته باشه ولی نمی دونم باید از کجا شروع کنم . ممنون میشم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ؟

MH2538
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 11:46 صبح
سلام
ConnectionString برنامه رو از حالت Windows Authentication به حالت SQLServer Authentication در بیار و بجای (localhost) اسم سیستمی که SQLServer روش نصب شده رو قرار بده(در مورد شما میشه همین سیستم فعلی).

hdv212
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 15:16 عصر
من فرمایشات MH2538 عزیز رو کامل میکنم، اینکه باید Allow Remote Connections رو تنظیم کنی

mahtab_18
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 07:32 صبح
سلام

ممنون از جوابها ولی من connection خودمو بصورت زیر تعریف کردم :

SqlConnection("Integrated Security=true;initial catalog=APsql1;data source=localhost");

همینطور که می بینید می تونم بر اساس فرمایشات شما local host را تغییر بدم ولی نمیدونم چگونه باید Windows Authentication را به حالت SQLServer Authentication در بیارم و Allow Remote Connections را هم تنظیم کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید؟

mahtab_18
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 09:01 صبح
یعنی کسی نیست بتونه بصورت کامل منو راهنمایی کنه ؟
یا اگر منبعی می شناسه بهم معرفی کنه

MH2538
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 09:49 صبح
سلام
یه راه ساده پیشنهاد میکنم

Data Source=YourSQLServerName;Initial Catalog=YourDBName;User ID=yourusername;Password=yourpassword

حالا مشخصات بالا رو تغییر بده به نحوی که با سیستمت منطبق شه مثلاً

Data Source=(local);Initial Catalog=APsql1;User ID=sa;Password=yourpassword

من ققط Password رو تنطیم نکردم.

mahtab_18
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 10:01 صبح
ممنون از راهنمایی فقط:
باید به جای local اسم سرور اصلی رو بنویسم ؟
میشه کاری کرد که چند uid و password داشته باشیم ؟

MH2538
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 00:12 صبح
سلام
1- بله
2-در هر کانکشن یک uid و password میشه گذاشت ولی در عوض میشه کانکشن های مختلفی داشت.