PDA

View Full Version : تفاوت بین ++c و ++vc چیست ؟

sultanfarhad
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 01:40 صبح
(تفاوت بین ++c و ++vc چیست ؟)

برای کسی که عموما vb کار کرده وآشنائی با برنامه های شی گرا دارند بهتر است

که برای شروع ++c یا ++vc را انتخاب کند ؟

با تشکر

Inprise
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 04:48 صبح
++C یک زبان است . ++ Visual C یک محیط برنامه نویسی است که میتوانی به کمک آن برنامه ++C بنویسی .

sultanfarhad
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 01:29 صبح
در مورد consol بودن ++c و شی گرا بودن ++vc اطلاع دارم

دلیل سئوالم اینکه این دو از دو کمپانی متفاوت ارائه شده اند

++c از borland و ++vc از microsoft وحالا می خواستم بدونم

که ++vc تمام قابلیتهای ++c را حفظ کرده !

SuperElectric
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 08:26 صبح
به جواب آقای مدیر توجه نکردی.
c++ یک زبون شی گرا هست که برای اون IDE های مختلفی تولید شده مثلا شرکت بورلند، Borland c++ و شرکت مایکروسافت، VC++ و ...
معنی واژه IDE :
http://en.wikipedia.org/wiki/Integrated_Development_Environment
//صرف تحت ویندوز بودن نمیتونه دلیل بر شی گرایی باشه.

powerboy2988
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 09:45 صبح
هر دو شرکت برای زبان ++c کامپایلر ارائه دادند، و هر کدومشون این زبان را توسعه دادند و محیط های برنامه نویسی ++c رو به وجود آوردند.

توسعه نویس
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 21:41 عصر
یک استاندارد جهانی است. به این معنی که اختصاص به شرکت خاصی ندارد.

Vsual C++ و یا Borland C++ و یا C++ Builder همه در نهایت ابزاری برای کد نویسی به زبان C++ هستند.

توسعه نویس
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 22:05 عصر
C++

یک استاندارد جهانی است. به این معنی که اختصاص به شرکت خاصی ندارد. C++ را یک کمیته به نام anci/iso استاندارد گذاری کرده. هر شرکتی که بخواد یه محیط برنامه نویسی به این زبان بسازه، باید استاندارد زبان C++ رو رعایت کنه.

شما چه با نرم افزار visual C++ و چه با Borland C++ برنامه نویسی کنید، با محیط برنامه نویسی C++ طرف هستید.
تفاوت این دو در کامپیلرهای اونهاست و این نرم افزارها از مدل خودشون پیروی می کنند.

در اصل شما باید قالب محیط C++ رو اول یاد بگیرید و بعد با نرم افزارهای ارایه شده برای برنامه نویسی آشنا بشید. حالا این قالب چیه؟
اون به C++ Standard معروفه.

اگه شما C++ Standard را یاد بگیرید اونوقت به آسونی در تمام محیطهایی که این زبان رو ارایه دادند می تونید به راحتی کد نویسی کنید. حتی در Linux و unix و Dos و ... .

بعد یاد گرفتنش حتی میتونی سریع جاوا رو یاد بگیری و بهش مسلط بشی.

من خودم برنامه نویس VB هستم ولی دارم محدودیتها رو میشکنم و زبانهای دیگه رو هم یاد می گیرم.

اگر اطلاعات بهتر و اصولی و آموزش ساده و گویا میخوای کتاب ( برنامه نویسی به زبان C++ ، تالیف هربرت شیلد ، انتشارات اتحاد) بهترین گزینه هست. ازش هر چی بگم کم گفتم.