PDA

View Full Version : اشکال در تنظیمات

mehdim
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 05:41 صبح
سلام
من نرم افزار Wamp را نصب کردم ، در حال حاضر در قسمت Services ، MySql در حالت Start قرار دارد ظاهرا Server نیز Online است اما با نوشتن دستور زیر ظاهرا ارتباط با Database بر قرار نمی شود و پیغام زیر صادر می شود :
Call to undefined function mysql_connect() in PHPDocument1 on line 2
وقتی من وارد MySqlAdminsitrator می شوم ، وضعیت سرور بلافاصله Stop می شود ( در wamp هنوز Server online ) . با اقدام برای Start کردن پیغام Server could not start صادر می گردد .

<?php
mysql_connect("localhost","root","");
mysql_error();
?>
( کد راست به چپ شده پرانتز و سمی کالن درست است ! )

ضمنا من از IIS استفاده می کنم و در صورت کلیک بر روی PHPMYadmin ( از Wamp ) IE پیغام The page can not be found را نمایش می دهد .

peyman1987
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 06:40 صبح
حتما از PHP5 استفاده میکنید در اینصورت باید ابتدا اکستنشن MySQL رو که در PHP5 دیگه بصورت پیش فرض وجود نداره رو فعال کنین. برای اینکار به فایل php.ini مراجعه کنین و علامت ; جلوی خط extension=php_mysql.dll رو بردارین و php.ini رو ذخیره کنین و بعد وب سرور رو ریستارت کنین.

peyman1987
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 06:41 صبح
در ضمن شما نمیتونین همزمان از IIS و Apache استفاده کنین فقط باید یکیشون در آن واحد کار کنن و یا از پورتهای مختلف استفاده کنن برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتونین توی انجمن جستجو کنین.

mehdim
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 08:33 صبح
سلام
نه روی سیستم من ، آپاچی فعال نیست ...
تا جاییکه هم که در ذهن دارم این Extension فعال است ! حالا دوباره نگاه می کنم ، اما امکان دیگری وجود ندارد ؟
مثلا این مهم نیست که من از wamp نمی توانم PhpMyAdmin پیغام The page can not be found را دریافت می کنم ؟

reza_rad
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 09:20 صبح
نه روی سیستم من ، آپاچی فعال نیست ...

من از wamp نمی توانم PhpMyAdmin پیغام The page can not be found را دریافت می کنم ؟

کاملا طبیعیه چون آپاچی شما فعال نیست!
و PhpMyAdmin ای که با wamp نصب میشه با آپاچی سرور کار می کنه. پس شما نمی تونی اینجوری روش Browse کنی. مگه اینکه بری و توی IIS ازش Site یا Virtual directory بسازی تا با IIS سرور شما کار کنه.

mehdim
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 10:26 صبح
و PhpMyAdmin ای که با wamp نصب میشه با آپاچی سرور کار می کنه. پس شما نمی تونی اینجوری روش Browse کنی. مگه اینکه بری و توی IIS ازش Site یا Virtual directory بسازی تا با IIS سرور شما کار کنه.[/quote]

یعنی اگه من برای PhpMyAdmin یک Virtual d بسازم مشکل پیغام خطایی که از connection دارم بر طرف می شود ؟؟؟ در حال حاضر با سایر نرم افزارهای مدیریت DB که وارد می شوم ظاهرا Server همچنان Stop است و نمی توان آنرا Start کرد ...

reza_rad
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 10:32 صبح
یعنی اگه من برای PhpMyAdmin یک Virtual d بسازم مشکل پیغام خطایی که از connection دارم بر طرف می شود ؟؟؟ در حال حاضر با سایر نرم افزارهای مدیریت DB که وارد می شوم ظاهرا Server همچنان Stop است و نمی توان آنرا Start کرد ...

Virtual directory ساختن برای اینه که شما بتونی از اپلیکیشن PhpMyAdmin استفاده کنی.
طبیعیه که اگر Mysql شما درسته نصب نشده باشه . و یا Extension php_mysql نصب نشده باشه مشکل کانکشن همچنان برقرار هست.

پیشنهاد می کنم Php رو جدا نصب کنید نه با استفاده از WAMP . بعضی وقت ها تنظیمات پیش فرضی که داخل این پکیج ها قرار داره دست و پا گیر میشن و مشکلاتی بوجود میارن.

moslem-visual
دوشنبه 10 اردیبهشت 1386, 13:17 عصر
دوست عزیز توی اون تاپیک هم عرض کردم که تنظیمات Wamp ممکنه برای شما مشکل باشه به خاطر همین EasyPHP رو پیشنهاد میکنم (ورژن 1.8) که نیاز به هیچ تنظیم خاصی نداره و در ضمن قبلا IIS رو غیر فعال کنید تا Apache بتونه از پورت استفاده کنه، همین!

imankho
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 04:38 صبح
من هم با مسلم جان موافقم
شما باید یا از wamp و یا از iis استفاده کنی
چرا اسرار داری با دوتاش کار کنی؟

mehdim
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 08:29 صبح
با EasyPHP هم دقیقا همین مشکل را دارم .
من اصراری ندارم از هر دو استفاده کنم ، شما چه پیشنهادی می کنید ؟ دقیقا باید چه کار کنم ؟ الان سه روز است که با این مورد درگیرم !

ArtCom
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 08:54 صبح
آپاچی و iis با هم مشکل ندارن که شما یه کار کنید اول iis رو غیر فعال کنید بعد wamp رو نصب کنید حالا برید توی httpd.conf و پورت آپاچی و عوض کنید (از 80 مثلا به 85) بعد wamp رو restart کنید .حالا iis و فعال کنید.
حالا برنامه های php شما در http://localhost:85 هست.

موفق باشید.

peyman1987
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 12:52 عصر
معمولا اگر iis روی سیستم شما فعال نباشه نیازی به دستکاری wamp نیست ولی اگه فعال باشه و اگه باهاش کاری ندارین از طریق add remove windows components میتونین iis رو غیر فعال کنین و بعد wamp رو نصب کنین. مطمئنا مشکلی نخواهد بود.

mehdim
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386, 09:49 صبح
سلام
از شما و همه دوستان ممنونم ، مشکل بر طرف شد اما :
در آخرین مرحله همه چیز را از روی سیستم Uninstall کردم و مجددا نصب کردم ، اشکال از اینجا بود که PHP نسخه 4 نصب بود اما Zend به عنوان Editor ( چون قبل از اینها نصب شده بود ) نگارش PHP 5.00 را داشت !
اما تجربه بسیار مناسبی بود که در این سه چهار روز بسیار دانلود و نصب کردم ...