PDA

View Full Version : حلقهء بی نهایت

oxygenws
شنبه 08 فروردین 1383, 04:54 صبح
سلام،

اگه یه حلقهء بینهایت رو لینوکس اجرا بشه چی می شه؟؟؟
روی ویندوز فکر کنم تا بینهایت انجام میشه.... فقط رو ویندوز های جدید این امکان هست که برنامه های قفل شده رو خودش بعد از یه مدتی حذف کنه....... می خواستم بدونم برخورد لینوکس ِ عزیز با همچین قضایایی چیه؟

مرسی، امید

shaniaki
شنبه 08 فروردین 1383, 13:25 عصر
با عرض ادب:
حقیقت جواب اینو نمی دونم. ضمنا حلقه بی نهایت که چیز بدی نیست. همین Event Processor ویندوز خودش یه حلقه بی نهایته.
ولی بیا در مورد چیزای قشنگ صحبت کنیم. نظرت در مورد برنامه ای که کارش این باشه که خودشو اجرا کنه چیه؟(یه روش حمله: DOS)
تو ردهت لینوکس یه چیزی هست که اول اجازه می ده برنامه کارشو بکنه بعدش می فهمه و همشونو kill می کنه.
قبول نداری یه shell script بنویس و توش پارامتر صفرم (اسم برنامه) رو اجرا کن. بعد پروسس هاتو مونیتور کن.
جالب انگیزناکه نه؟

یه عشق برنامه نویسی خفن

Inprise
شنبه 08 فروردین 1383, 13:59 عصر
مطمئن نیستم اما تصور نمیکنم استراتژی خاصی وجود داشته باشه ( به این شکلی که توصیف کردی ) چون چنین موجودی باید زیر Ring 3 ( یعنی در سطح کرنل ) کار کنه تا کارکردش موفق باشه ( اگر اصولا" چنین چیزی بتونه وجود داشته باشه ) و در حال حاضر در نسخه های مختلف کرنل لینوکس حتی در آخرین انتشار کرنلهای سری 2.4 هم infinite loop وجود داره که به عنوان یک باگ باید برای رفعش Patch نصب بشه نتیجتا" وقتی خود کرنل در مقابل چنین مفهومی آسیب پذیره و راهکار درون ساخته ای برای مقابله با این نقطه ضعف وجود نداره ، پس احتمالا" برای برخورد با سایر موارد سطح کاربرد هم نمیتونه راه حل Built-in ای وجود داشته باشه . Some one correct me if i'm wrong , plz

:)

oxygenws
شنبه 08 فروردین 1383, 14:36 عصر
سلام،
مرسی از جواباتون

حقیقت جواب اینو نمی دونم. ضمنا حلقه بی نهایت که چیز بدی نیست. همین Event Processor ویندوز خودش یه حلقه بی نهایته.
منظور من یه حلقهء الکی و cpu گیر بود!! (cpu گیر یعنی وقت cpu رو بگیره!!!) مثل while(1){} xx

ولی بیا در مورد چیزای قشنگ صحبت کنیم. نظرت در مورد برنامه ای که کارش این باشه که خودشو اجرا کنه چیه؟(یه روش حمله: DOS)
به نظر جالب میاد و دوست دارم بدونم نتیجه چی می شه.... ولی ترجیح می دم فعلا این بحث از مسیرش خارج نشه

برادر inprise...... خوب راه حل چیه؟؟ اگر به عنوان یک باگ بشه باهاش برخورد کرد.... بعید می دونم به این راحتی از دست من و شما کاری بر بیاد!!

همین چند وقت پیش که یه تست روی همین قضیه انجام شده بود و با نمودار هم نشونش داده بود...... نوشته بود که پروسس مورد دار به مدت 2100 ثانیه رو cpu بوده و بعد از اون kill شده و تا مدت 1500 ثانیه هم cpu یه جورایی مرده بوده!! (نمی دونم چرا) لازمه بگم که 2100 ثانیه می شه 35 دقیقه و 1500 ثانیه هم می شه 25 دقیقه..... یعنی در صورت اختلال سیستم تا حدود 1 ساعت دچار مشکل می شه؟؟؟؟ راه حل؟؟؟

مرسی، امید

oxygenws
شنبه 08 فروردین 1383, 19:45 عصر
اون مطلبی رو که گفتم دوباره پیداش کردم.....
من تو این لینک خونده بودم:
http://www.luv.asn.au/overheads/NJG_LUV_2002/luvSlides.html

البته همون متن رو با تغییرات زیادی اینجا هم دیدم.....
http://www.teamquest.com/resources/gunther/ldavg1.shtml

من شدیدا منتظر جواب هستم :)

شما manual رسمی ای برای 2.4 Kernel سراغ دارید.... شاید بشه اونجا چیزی پیدا کرد.

مرسی، امید