PDA

View Full Version : مخفی کردن یک ستون از datagrid

bbehnam
شنبه 08 فروردین 1383, 07:16 صبح
سلام دوستان
من میخواهم یک ستون از ستونهای datagrid را نشان ندهم در vb6 این کار را براحتی انجام میدهم ولی در vb.net قادر به انجام این کار نیستم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

linux
شنبه 08 فروردین 1383, 15:12 عصر
عرض ستون را مساوی صفر قرار بده!

bbehnam
یک شنبه 09 فروردین 1383, 07:16 صبح
دوست عزیز ضمن تشکر از اینکه وقت گذاشتید و این جواب کامل و مفصل رو فرستادید خواهشمند است اگر قرار است باز هم راهنمایی بفرمایید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

1- حتی الامکان خود شما با این مشکل مواجه و آنرا رفع کرده باشید تا دیگر به این راحتی جواب سوالات را ندهید (جوابی که شما به این پرسش داده اید برای من از صد تا فحش هم بدتر بود)

2- حد اقل یک تیکه کد ضمیمه کنید تا ما بتوانیم به خود بقبولانیم که جواب پرسش را یک برنامه نویس داده است (جواب شما آنهم در vb.net) که کلاسهای بسیار متنوعی را صرفا فقط برای کار رو یک ستون و حتی یک سلول گرید داراست بسیار مضحک میباشد و بیانگر این است که شما هیچ آشنایی با برنامه نویسی شی گرا ندارید

3 این هم جواب سوال:
table1.columns(i).columnMapping=mapping.hide
البته راههای دیگری هم هست

linux
یک شنبه 09 فروردین 1383, 10:10 صبح
تو که بلدی دیگه برا چی می پرسی؟
این هم یه راهش بود که من گفتم!
در ضمن اینجا کسی برنامه نویس شما نیست که امر و نهی کنید و جواب سوالاتون بپرسید
وقتی برای دیتا گرید tabalestyle و columnstyle تعریف می کنی توی تعریف columnstyle میتونی عرض ستونها را به دلخواه قرار بدی

bbehnam
یک شنبه 09 فروردین 1383, 11:00 صبح
دوست عزیز از پاسخ مفصل و کاملی که دادید ممنون
ولی ذکر چند نکته نیز ضروری به نظر میرسد:

خواهشمند است در صورتیکه در خود توانایی پاسخ میبینید جواب دهید و از ارائه پاسخهای امتحان نشده و حدسی خودداری کنید

در VB.NET کلاسهای متعددی صرفا برای کار روی حتی یک سلول گرید موجود است و نیازی به کلک مرغابی نمی باشد

در ثانی من فکر میکنم شما هنوز در دنیای VB6 سیر میکنید و یا اینکه همه را مثل خود میپندارید

Abbas Arizi
یک شنبه 09 فروردین 1383, 13:13 عصر
دوست عزیز شما که به جواب رسیده‌اید لطفا از ادامه بحث خودداری کنید.

linux
دوشنبه 10 فروردین 1383, 00:36 صبح
چون این موضوع قفل شده بود با یک موضوع جدید جوابتون را دادم.
ولی اصلا از برخوردتون خوشم نیومد آقای bbehnam تازه وارد وقت بگذارید از تو msdn همه چیز را میشه پیدا کرد
به نظر من اینچور فروم ها کلاس درس نیست کلاس رفع اشکال هست.

vadood
دوشنبه 10 فروردین 1383, 00:56 صبح
وقتی برای دیتا گرید tabalestyle و columnstyle تعریف می کنی توی تعریف columnstyle میتونی عرض ستونها را به دلخواه قرار بدی

این روش کار می کنه و یکی از روش های پیشنهادی Windows Forms FAQ هست. من هم ازش استفاده کردم.

bbehnam
دوشنبه 10 فروردین 1383, 10:28 صبح
ممنون از راهنماییتون
ولی دوست عزیز من هم میدونم که msdn همه چیز رو داره ولی برای این اینجا مشکلات رو مطرح میکنیم چون حتما کسی پیدا میشه که این مشکل رو حل کرده و در زمان و خیلی چیزای دیگه صرفه جویی میشه تازه خیلیا استفاده میبرند
درهر صورت اگه بی ادبی از جانب ما شد پوزش میطلبیم

bbehnam
دوشنبه 10 فروردین 1383, 10:29 صبح
ممنون از راهنماییتون
ولی دوست عزیز من هم میدونم که msdn همه چیز رو داره ولی برای این اینجا مشکلات رو مطرح میکنیم چون حتما کسی پیدا میشه که این مشکل رو حل کرده و در زمان و خیلی چیزای دیگه صرفه جویی میشه تازه خیلیا استفاده میبرند
درهر صورت اگه بی ادبی از جانب ما شد پوزش میطلبیم

linux
دوشنبه 10 فروردین 1383, 13:11 عصر
چون دوبار میل زدید و پوزش خواستید پوزش شما را میپذیرم.