PDA

View Full Version : ارتباط اکسس با دلفی

Yasersadegh
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 17:43 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید محترم
من این سوال را چندین بار مطرح کردم ولی هیچ وقت یک جواب درست حسابی نگرفتم.:گریه:
یا آدرس جایی را دادند یا گفتند قبلا جواب داده شده:متعجب:
این اولین برنامه من با دلفی 8 می باشد.
من یه برنامه با دلفی 8 نوشتم(فرمها را درست کردم و همه قسمتها را آماده اتصال به بانک کردم). ولی وقتی یک دیتابیس با اکسس ایجاد کردم و خواستم برنامه را به آن بانک ارتباط دهم دیدم که در دلفی 8 از برگه ADO که در دلفی 7 وجود داشت خبری نیست. حال نمی دانم که چگونه و با چه عنصر یا ابجکتی برنامه را به بانک اکسس ارتباط دهم.

از تمامی عزیزان و اساتید محترم خواهشمندم که این مشکل کوچک و ساده را که منو الاف کرده به بنده حقیر توضیح دهند.(لطفا در همین جا توضیح دهید و به جایی ارجاع ندهید.):خجالت:

با تشکر فراوان

arshia_
شنبه 15 اردیبهشت 1386, 07:56 صبح
همونطور که در سوال قبلی شما هم اشاره شده باید از برگه DBGo استفاده کنید
در ضمن طبق توصیه همه دوستان بهتر است از دلفی 2007 یا 2006 استفاده کنید

arashsb2000
جمعه 26 مرداد 1386, 18:53 عصر
اره از برگه ADO توی دلفی 8 خبری نیست و باید از همون سربرگ dbGo استفاده کنی ، فحشش هم به Microsoft بده که به Borland گیر داد و گفت که این اسم در انحصار من هست و چون خودم توسعش دادم کسی حق استفاده از این نام رو توی محصولاتش نداره . Borland هم اطاعت کرد . مایکروسافته دیگه کاریش نمیشه کرد . راستی سی دی های موجود توی بازار رو برای خرید 2005 یا بالاتر رو حتما چک کن که RAVE هم توش موجود باشه . موفق باشی .

SYNDROME
جمعه 26 مرداد 1386, 20:14 عصر
با سلام
در تکمیل صحبتهای دوستانمان
گزینه MicroSoft jet 4 . . . را انتخاب کنید و سپس در تب Connectionمسیر فایل Accessخود رابدهید و سپس گزینه Test Connectionرا کلیک کنید.

در ضمن طبق توصیه همه دوستان بهتر است از دلفی 2007 یا 2006 استفاده کنید

شاید بهتر باشد که از 2007استفاده کنی.

فحشش هم به Microsoft بده

با احترام
دوستان عزیز بهتر بود از کلمه بهتری برای رساندن مفهوم جمله خود استفاده می کردید.(با تشکر)
موفق باشید

H_T_O_A
سه شنبه 30 مرداد 1386, 15:57 عصر
درست میگن اساتید
ado تبدیل شده به dbGo
البته من در ورژن 2005 به بالا ندیدم Rave با خود سی دی دلفی نصب بشه